Načmáranec

Načmáranec https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435210/bmid_nacmaranec-iJR-435210.jpg 4 83 22

Betty Couvreurová žije ve stínu své matky Maud, slavné autorky fantastických příběhů pro děti. Trpí záchvaty ztráty řeči… zato její dospívající dcera Clara toho napovídá až moc. Paříž, kde prší jako v Londýně, a rodina složená ze samých žen a přízemních problémů. Ale najednou se začne dít něco podivného, co naznačí, že spolehnout se nejde na nic. Ani na to, že jméno jejich rodiny je pravé, ani na to, že v minulosti jejich rodu se neukrývá věkovité tajemství, ke kterému patří jiné nestvůry, takové, které nepatří jen do psychologie, ale které jsou až příliš hmatatelné.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Argo

ĽHomme gribouillé , 2018

vrana55
30.09.2020 5 z 5

Spoiler
Příběh začíná docela nevinně, ale rozvíjí se svižně, náš zaporak je velmi zajímavý, v některých momentech vypadal jako člověk a takto ho i viděli ostatní postavy a v další chvíli se změnil na monstrum. Dialogy jsou věrohodně napsane po celou dobu to působilo velmi reálně. Jen ten konec mohl být více rozepsan, ale jinak přijemne čtení, nádherné kresby, a dobře a věrohodně napsaný příběh. A klidně bych brala další díl

trudoš
10.09.2020 4 z 5

Fajn příběh s povedeným fantaskním motivem, jen se pro všechny nápady nějak vytratila dějová propojenost. Zápletku tak otevře jedna záhada a uzavře jiná, aniž by se v mezičase první propojilo s druhým. A to mi přišlo jako obrovská škoda nevyužitého potenciálu - nebo autorská chyba, záleží na tom, co spíš chcete vidět. Jinak ovšem perfektní gradace, po tři hodiny jsem si užíval báječně mrazivou atmosféru při odhalování nepochopitelného a to společně se sympaticky protivnými hrdinkami. Ovšem ani ústřední monstrum nezahálí, dlouho se mi nestalo, že by mi z něčeho tak moc běhal mráz po zádech. Což je hodně dané tím, že se příběh dlouho tváří jako ženská konverzační komedie s tajemstvím, a pak přijde ke slovu scéna s vyvražděním židovského komanda na hřbitově a člověku rychle zmrzne úsměv na tváři. Tahle scéna je vůbec vizuálně perfektní, ostatně jako většina vyprávění. Frederik Peeters umí kresbou báječně vystihnout atmosféru scény, takže Serge Lehman toho častokrát ani nemusí moc říkat.

Autorovy knížky

Serge Lehman