Nabroušený šéfkuchař - Líbivé bludy a krutá pravda o zdravém stravování

Nabroušený šéfkuchař - Líbivé bludy a krutá pravda o zdravém stravování https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373272/bmid_nabrouseny-sefkuchar-libive-bludy-a-Qpj-373272.jpg 3 10 1

Anthony Warner, bloger známý jako Angry Chef, rozplétá ve své knize spolu s týmem psychologů, výživových vědců a dietetiků tajemství, proč se většina z nás, rozumných, inteligentních lidí, tak snadno nechá oklamat módními stravovacími výstřelky. Nikdy předtím jsme o jídle a zdraví neměli k dispozici tolik informací jako nyní. Máme diety jako GAPS, paleo, detox, bezlepkovou, zásaditou, raw i myšlenku „cukrového spiknutí“. Spousta z toho je však nejen mylná, ale také doopravdy škodlivá. A tak nás Gizzi Erskineová, britská šéfkuchařka známá z kulinárních pořadů v TV, naladí na přečtení této důležité knihy: „Díky bohu za přímočarého, inteligentního a dobře informovaného Anthonyho Warnera. Někdo to musel říct (kult čistého střeva je blbost) a on se do toho pustil – energicky, zábavně a přesvědčivě.“... celý text

Literatura naučná Kuchařky Zdraví
Vydáno: , Slovart (ČR)

The Angry Chef: Bad Science and the Truth About Healthy Eating , 2017

Donnie
25.01.2022 3 z 5

Celkem fajn knížka, ale nebýt zbytečných keců okolo, mohla by mít i poloviční rozsah. Čte se poměrně dobře, jedná se o takovou povšechnou kritiku různých přístupů ke stravě z pohledu vědy. Pokud se člověk o stravu a kritické myšlení trochu zajímá nedozví se nic moc nového.

stravování, výživa

Autorovy knížky

Anthony Warner
britská, 1973
2018  60%Nabroušený šéfkuchař - Líbivé bludy a krutá pravda o zdravém stravování

Kniha Nabroušený šéfkuchař - Líbivé bludy a krutá pravda o zdravém stravování je v