Náboženství z opačného břehu

od:


KoupitKoupit eknihu

Skeptické zamyšlení a diskuze nad skutečnostmi uváděnými v bibli a "naplňováním" slova Božího současným duchovenstvem

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30536/nabozenstvi-z-opacneho-brehu-30536.jpg 3.97
Žánr:
Literatura naučná
Vydáno:
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
jekyll
28.12.2017

Kniha poukazuje a shrnuje historická fakta ohledně zvěrstev náboženství. Již ze samotného názvu je jasné, že se tímto tématem bude zabývat. Proto nechápu, jak zde může někdo napsat, že si v ní pouze potvrdíte své názory a nebudete objektivní. Fakta jsou fakta a pokud je jimi někdo znepokojen, ať čte jiné knihy. Těžko můžete být překvapeni, když v knize o kritice náboženství najdete kritiku náboženství. Kniha je velmi dobře zpracovaná, nenudí zbytečnou omáčkou a vyzdvihuje zásadní informace. Pokud máte otevřenou, zvídavou mysl a dokážete kriticky myslet, určitě si ji přečtěte.

Garik
07.04.2011

alebo Príručka nenáročného ateistu.

Mnohí pocítia pri čítaní tejto knihy nadšenie a zadosťučinenie (aj keď navonok budú prejavovať zdesenie nad tými hrôzami, ktoré ľudstvu prinieslo náboženstvo). No títo by si mali ujasniť a priznať, či im ide o hľadanie a poznanie pravdy, alebo hľadajú iba potvrdenie svojich vžitých názorov.
Už v samotnom názve autor vymedzuje svoj postoj k téme, ktorou je náboženstvo. Tomu zodpovedá aj selektívny výber informácií, ktoré predkladá. S takýmto prístupom sa, žiaľ, môžeme stretnúť pomerne často. V tomto prípade to však autorovi nestačí a uchyľuje sa k prekrúcaniu historických faktov i keď nie je jasné, či ich už prekrútené nevedome alebo vedome prevzal, alebo či ich sám úmyselne prekrútil.
Pri takej téme, akou sa tu autor zaoberá, býva veľmi ťažké zachovať si objektivitu. V tejto knihe by ste ju hľadali zbytočne – nenájdete ju.

pajonek

..........tahle kniha nadzvedla mnohé "přisluhovače" Páně Boha ....... Díky "Prohlížeči", že jsi dal nahlédnout do absurdity křesťanství, vzestupu křesťanství k neomezené totalitární autokracii a moci, a ukázat třeba "Metody vládnutí organizovaného křesťanství".........atd............... více nemám slov , po přečtení mi bylo hodně zle..... 100%