Náboženství pro ateisty

V roce 2006 se na anglosaském knižním trhu nečekaně rozhořela válka o náboženství: známý evoluční biolog Richard Dawkins ve svém bestselleru Boží blud napadl jménem vědy a racionality víru v jakoukoli vyšší moc a strhl lavinu publikací, v nichž si vědečtí racionalisté ostře vyměňovali názory s obránci náboženství a jeho společenské role. V České republice, kde role víry, zvlášť organizované, zůstává slabá, mohla Dawkinsova kniha sotva vzbudit podobný rozruch; Alain de Botton nahlíží problém z odlišné, pro ateistu provokativnější pozice a ptá se, co může náboženství přinést těm, kdo odmítají přijmout jeho doktrínu. V deseti kapitolách se autor zabývá architekturou, uměním i mezilidskými vztahy a dokládá, že nedogmaticky vnímaná náboženská tradice nám může i v sekulární společnosti pomoci k plnějšímu a lidštějšímu životu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108539/nabozenstvi-pro-ateisty-mpK-108539.jpg 415
Fejetony, eseje, Náboženství, Literatura naučná
Vydáno, Kniha Zlín

Religion for Atheists: A non-believer, 2012

Kniha Náboženství pro ateisty

vlkcz
20.12.2017

Taková trochu zbytečná kniha. Ne že by autor správně nediagnostikoval problémy současného člověka, ale nevím úplně přesně, jaká je cílová skupina. Věřící, jak už z titulu plyne, to nebudou, stejně jako lidé, kteří vnímají to, že je něco přesahuje, ale nepotřebují k tomu být někde organizovaní. Jenže, upřímně řečeno, ateistu tato knížka o užitečnosti "náboženství bez Boha" taky těžko přesvědčí.
Ale jako analýza docela slušné.

dusin
18.02.2013

Knížka plná zajímavých myšlenek, která rozhodně stojí za přečtení! Místy ovšem autor dává příliš mnoho příkladů a trochu mi to zavání onanií nad vlastními vědomostmi. Proto za mě o jendu hvězdičku méně. Jinak ale doporučuji všem. Dalo by se říct - nejen přečíst :)

eseje ateismus sekularizace

Alain De Botton
švýcarská, 1969

všech 6 knih autora

Kniha Náboženství pro ateisty je v

Právě čtených1x