Na zakázaných cestách v Tibetu 1897

Na zakázaných cestách v Tibetu 1897 https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34434/bmid_na-zakazanych-cestach-v-tibetu-1897-UYj-34434.jpg 4 3 3

Klasický cestopis, svědectví o zemi a lidech v době před 1. světovou válkou, s výraznými prvky dobrodružného románu. Před 1. světovou válkou existovalo jen málo ověřených svědectví o vzdálených zemích východní a střední Asie. Autor, anglický cestovatel, procestoval několik exotických zemí a v roce 1897 se vydal do Tibetu. K cestě si vybral politicky nevhodnou dobu, kdy oblast Tibetu byla uzavřeným územím s nepřátelským postojem vůči cizincům. Landorovi se přes hlídané hranice podařilo proniknout hluboko do vnitrozemí a sepsat zajímavou zprávu o zemi a lidech. Vědecké výsledky jeho cesty a prožitá dobrodružství se nedají považovat za prokázané, jedná se spíš o poutavou směs cestopisu a dobrodružného románu, který je pro čtenáře zajímavý i dnes. Toto vydání je pořízeno z německého překladu anglického originálu.... celý text

Dobrodružné Literatura faktu Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Knižní klub

Auf verbotenen Wegen in Tibet , 1898

Tyet
16.06.2017 3 z 5

Henry Savage Landor napsal svůj barvitý cestopis na sklonku 19. století a ve své době čtenáři jeho cestopisy milovali, on to byl takový Old Shatterhand a tahle knížka se i jako mayovka čte. Neurazí, ani nenadchne, já ji četla když jsem stonala s chřipkou a docela mě bavila.

Alca007
08.02.2013 4 z 5

moc hezký cestopis, ráda se knížce po čase vrátím

valentýna
07.01.2013

Zajímavý a čtivý cestopis, nejvíce se mi líbilo jak autor popsal život a zvyklosti lámů.

Tibet cestování konec 19. století rok 1897

Autorovy knížky