Na vorech

Na vorech https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159916/na-vorech-159916.jpg 5 1 1

Román slovinského autora prináša pôsobivý pohľad na život a tvrdú prácu ľudí z podhorskej osady na brehu rieky Dráva. Citlivým spôsobom rozpráva príbeh pltníkov súperiacich nie len s nebezpečnou dravou riekou ale aj s obchodníkmi, pre ktorých slúžia. Je to príbeh spletený z dobrodružstiev plavby, jemnej lyrickej krásy hôr, triedneho zápasu, čistej lásky aj opojnej mamony.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Práce

Na splavih , 1940

kamilk
03.02.2021 5 z 5

Pútavá knižka z netradičného prostredia pltí, pltníkov a plavenia dreva z dravých hôr do rovných nížin. Umne a citlivo vykreslené postavy s uveriteľnými charaktermi a prirodzeným konaním na pozadí hustých lesov, z ktorých pri čítaní takmer cítiť vôňu ihličia, čerstvo narezaného dreva a spenenej vody Drávy.
Dej má plynulý, ničím nerušený spád, obsahuje lásku, dobrodružstvo, vypočítavosť, drámu aj dojatie, všetko správne dávkované a načasované. Knižka ma veľmi príjemne prekvapila, škoda, že neobsahuje ešte dve-tri kapitoly zo života "potom". 98%