Na vlnách odvahy a dobrodružství

Na vlnách odvahy a dobrodružství https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8354/bmid_na-vlnach-odvahy-a-dobrodruzstvi-eA6-8354.jpg 5 210 32

Mabie
17.02.2017 5 z 5

Souhlasím s vyjádřením, že je to "český Jack London".

dobras
21.11.2016 5 z 5

Vrátil jsem se ke knize po 25 letech a opět jsem se nenudil. Posloužila jako výborný společník
v čekárnách doktorů, kde teď bohužel trávím dost času. Doporučuji jsou to krátké napínavé příběhy . Souhlasím s vyjádřením, že je to takový český Jack London.

Hunters
29.09.2016 5 z 5

V dětství nebylo za bolšanů zas tolik knih nadupaných dobrodružstvím. Mluvím o době normalizační. Četl jsem pár starých rodokapsů uzmutých strýcem, staré komiksy v ABC časopise, ale nic moc z Ameriky a vůbec ze světa toho nebylo. Komiksy? Chichi, to fakt ne. Leda ti zasraní Strážci, pyjo-nýři. Ale byla tu kniha Otakara Batličky. Batlička, to byl pro mne pojem. Fascinovala mě obálka a na ni dlouze hleděl a lovil očima dobrodružství už jen z toho lesa v pozadí a řeky. Ano, na řece se v knize odehraje dosti a jako poctivý bypass vám přiroste k srdci. Možná se sluší, přečíst si ji ještě jednou dospělýma očima. Může to být zase trochu jiný zážitek.

kalinka99
23.08.2016 5 z 5

Jeden den jsem ji našla zatoulanou ve sklepě a mile mě překvapilo jak název knihy odpovídá i samotným příběhům. Určitě si přečtu i další knihy od tohoto autora.

sadlo
18.07.2016

Dovoluji si tvrdit, že jsem přečetla všechny knihy od tohoto autora, všechny, které byly k dispozici. Mrzí mne, že autorovi nebylo dáno jich napsat více.

Cinik
13.05.2016 5 z 5

Skvělá sbírka dobrodružný příběhů, často s pozitivním morálním poučením. Jako literaturu pro mládež lze jedině doporučit...

vlkodlaq
06.11.2014 3 z 5

Jediná kniha, kterou jsem od Batličky četl, má zvláštní přístup, který mi silně připomíná Karla Maye. Jakože jsem to všechno prožil a že jsem vlastně strašně skromný a že se vlastně nic neděje. Z dnešního pohledu mi přijde tento styl úsměvný, ale jako kluk jsem to hltal, div jsem se nezakuckal.

Kapis
30.10.2014 5 z 5

Jako kluci na různých dobrodružných pobytech a táborech jsme to četli snad stokrát, vždy se přečetla jedna, dvě povídky a šlo se spát. Jedna z nejzásadnějších knih mého dětství, někde se mi během puberty ztratila, když jsem ji teď viděl v antikvariátu, ochmatanou za 15 korun, skočil jsem po ní jako jaguár!

heavy66
23.06.2014 5 z 5

výborné, dobrodružné krátké povídky ze všech koutů světa! Četl jsem od útlého mládí.

Dera
24.08.2012 5 z 5

Při četbě v chlapeckém věku naprostá špička. Originalitu této knihy vidím ve spoustě krátkých různorodých příběhů. Čtenář nemusí nijak zvlášť přemýšlet a jen si užívá plnými doušky dobrodružství. Název přesně vystihuje rozpoložení do kterého Vás kniha dostane při její četbě...

Yarwen
23.11.2011 5 z 5

Pokud chce někdo poznat Batličku, pak lze doporučit tento výběr povídek, který shrnuje to nejlepší z jeho dříve vydaných knih a navrch přidává novelu Rájem i peklem (patrně nejdelší prózu, kterou napsal). Měl jsem to štěstí, že tato publikace byla první, kterou jsem od Batličky četl a okamžitě jsem se ponořil hluboko... ...do báječných vln odvahy a dobrodružství.:)

Hellboy
30.11.-0001 5 z 5

Soubor nesmírně napínavých dobrodružných příběhů z nejrůznějších koutů světa. Takový český Jack London, když o tom přemýšlím.