Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Skutečný příběh o návratu z pekla prostituace a drog. Autobiografický příběh mladé Australanky, z které se stane regulérní "feťačka". Heroin opanuje celý její život. Odcizí se rodičům a kvůli krádeži ji vyhodí z práce. Život mladé ženy se točí už jen kolem jediné věci - kde sehnat peníze na "šleh"? Ocitá se jako nezkušená prostitutka na ulici, rychle se však novému "životnímu stylu" přizpůsobuje. Po čase stoupá po profesionálním žebříčku - z ulice odchází, začíná pracovat jako lepší prostitutka v honosném pánském klubu. Občas se pokouší závislosti zbavit, léčí se v odvykacím centru, ale droga je vždy silnější než ona. Navíc musí pracovat, aby zajistila peníze na drogy i pro svého závislého přítele. Život v bludném kruhu. Kate se z něj však po mnoha letech dokáže s pomocí rodiny a přátel vymanit, je zase "čistá" a odjíždí do Evropy začít "nový" život. Velmi upřímná autobiografie dívky, která se kvůli drogám dostane až na samé dno. Na autobiografickou prvotinu volně navazuje druhý román autorky Na vlastní pěst....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26644/na-vlastni-kuzi-nb8-26644.jpg 3.8145

In my skin (2005)

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Jota

Sisssi

Slečna je hrdá na to, že je kurva (pomáhá přece lidem, pardon, mužům) a její rodiče tolerují nejen to, ale i fetování. Opravdu si nejsem jistá, že by se autorka v něčem poučila, prozřela, dospěla. Dle obálky jde o "neotřelý talent v australské literatuře" - to tedy ani náhodou, napsané je to úplně obyčejně, spíš trochu nudně a autorčin diplom v oboru tvůrčího psaní patrně souvisí s otevřeností a na svou dobu šokujícím obsahem.

Orina

Mám pocit, že Kate v podstatě situace vyhovovala a byla spokojená. To, že vlastní blbostí spadla do závislosti, bych nekomentovala, protože takový bylo, je a bude fůra. Ale pokud po měsíci, kdy je naprosto čistá, zamíří ze dveří léčebny přímo k dealerovi, je známka buď mdlého rozumu nebo prostě spokojenosti se závislostí. A myslím, že jsme všichni jasně četli mezi řádky, že na své řemeslo ku**vy je velmi pyšná. Kdepak, tato "hrdinka" ze mě soucit opravdu nevykřeše.

iveta4744

Kniha má zajímavý příběh.

opicka
18.11.2017

Čtivý ale jednoduše napsaný. Více než o drogách je to o sexu. Vše děsně zjednodušené - závislost na drogách, prostituce i návrat do normálního života.

petra.kind
07.11.2017

Čekala jsem drsný a syrový příběh, ale při čtení jsem měla hodně rozporuplné pocity. Přišlo mi, že Kate vlastně vůbec nevadilo, že se zní stala prostitutka. Spíš že si v tom libovala. Četla jsem několik knih s touto tématikou, ale tohle je jediná, která na mě takto zapůsobila.

Veniquela
05.10.2017

Čekala jsem víc, ale i přesto mě bavila a dočetla jsem jí do konce :)

eliska3608
06.02.2017

Dobrý den mohu se zeptat zda máte někdo tuto knihu a nepotřebujete jí a mohla bych se svámi domluvit na koupi ?

Petrstik
14.07.2016

Zajímavý a celkem dobře napsaný příběh o feťačce, z které se stala prostitutka.

Babo
13.07.2016

Odkládám knihu nedočtenou. Nějak nejsem schopna vcítit se do problémů hlavní hrdinky.
Nedokážu pochopit člověka , který aspoň podle toho co o svém životě napsala , měl bezproblémový život, milující rodinu a přesto , snad z nudy spadla do závislosti na drogách.
Možná kdybych četla dál , tak bych něco našla a pochopila ,ale moc tomu nevěřím.
Jen se mi potvrzuje , že takové experimentování je opravdu nebezpečné .
Četla jsem už několik podobných románů a co mi z nich zbylo je , že jakákoliv závislost je neštěstí nejen pro postiženého ,ale i pro jeho blízké. Ta bezmoc , že není pomoci musí být hrozná.

papaja
06.06.2016

Styl psaní autorky příjemný a čtivý, však po obsahové stránce slabé, má očekávání kniha určitě nenaplnila, sice tam bylo popsáno pár nepříjemných chvil, které zažila coby prostitutka, ale když si vezmu dojem z knihy, tak mi přišlo, že z pohledu autorky není tak špatné šlapat. Pro mne zpověď puberťačky, která si plně neuvědomuje, co vůbec udělala. Další díl, dle popisu je jen popis sexu s chlapy, za což pro změnu zaplaceno nedostávala, si nechám raději ujít...

monishek
07.04.2016

Mam rada hlavne autobiografie. Vyhledavam knihy s drogovou tematikou, s prostituci apod. Tahle konkretni knizka patri mezi me oblibene. Radim ji mezi ty lepsi, kdyz to srovnam tematicky. Pokud ma nekdo rad podobna temata jako ja, tak knihu vrele doporucuji. Dokonce se musim priznat, ze zivot Kate dale sleduji na facebooku. .

Johanita
23.07.2015

Hodně čtivá kniha, taková dost naturalistická... zajímavé počtení o tom, kam až může děvče ze slušného rodinného zázemí klesnout. Líbí se mi, jak autorka detailně a upřímně popisuje prostředí pouliční prostituce a vykřičených domů, kterými prošla. Nestydí se za to a jde s kůží na trh, to je podle mě velká odvaha. Malinko mě zklamal závěr knihy, čekala jsem, že bude věnovat větší pozornost tomu, jak se z drog dostala. Nicméně po dočtení jsem tento titul ráda odložila pryč, zůstal ve mě takový tíživý pocit, odpor, znechucení...nevím jak to popsat. A tak to asi mělo být. Stojí za přečtení!

Kalima206
06.04.2015

Mě se kniha hodně líbila. Byla upřímná a četla sem ji jedním dechem. Mám ráda knihy s touto tématikou. DOPORUČUJI :)

dark.ma93
05.03.2015

četla jsem osobně lepší knihy s drogovou tématikou, ale oceňuji to, že je to autobiogratie a to, že autorka s upřímností mluví o svých problémech.

ClaireW
04.08.2014

První půlka knihy o drogách , druhá o prostituci . Četla jsem lepší knížky na toto téma .

Radka17
08.05.2014

Tak tohle byla drsná kniha. Příběh feťačky a prostitutky... Kniha nijak neoslní po literární stránce, je spíše stroze napsaná a nevyniká bohatými výrazovými prostředky. Je patrné, že hlavním záměrem byla dokumentace autorčina života bez jakéhokoliv přikrášlování. Kniha se mi četla dobře, jen v prostřední části jsem se trochu nudila. Podruhé bych si knihu nepřečetla, ale pokud si chce nějaký čtenář počíst o příběhu holky z ulice, která byla závislá na heroinu a prošla si peklem, tak mu knihu doporučuji.

peterkovasona
28.11.2013

Stala se z mých oblíbených knih... :)

Leskodka
26.09.2013

Kniha je velmi čtivě napsaná, její obsah je velmi zajímavý, nedovedu si představit kdyby se tato problematika týkala mých nejbližších

Naisy
03.08.2013

Kniha mi přišla dost těžká na psychiku.Dočetla jsem jí jen z toho důvodu,že jsem věděla,že to dobře dopadne.V žádném případě bych nechtěla být v její kůží.Ať tak či tak autorka popsala detailně život drogově závislé a k čemu všemi jí to přivedlo.Jak snadno může inteligentní člověk ze spořádané rodiny klesnout na úplné dno.

zdazilek
24.06.2013

Knížka je napsaná dobře, čtivě a zajímavě. Ale mohla by tato tématika rozebrána více. Četla jsem ze zvědavosti, není to moje parketa.

Tereszka
16.06.2013

Knihu jsem si koupila, jelikož mne zaujala jeho tématika, ale popravdě jsem byla trochu zklamaná. Kniha se spíše přiklání k problému prostituce než drog a dějově mne taky nijak neuchvátila, i když na druhou stranu, pokud si tímto sama autorka prošla, tak jsem docela ráda, že to dopadlo, tak jak to dopadlo.

zanetamel
03.06.2013

Kniha pojednává hodně o prostituci a některé pasáže se hodně opakují.Čekala jsem od knihy trochu víc ohledně problematiky drog.
Jinak se kniha čte dobře a za přečtení jistě stojí.

Kituna
20.03.2013

kniha se mi moc nelibila ... dělala tam porad to samé ..

Luczynka
04.01.2013

Knížku jsem měla přečtenou za jeden den, hltala jsem každý řádek. Úžasný a neskutečný.

klikařka
28.11.2012

Velmi dobrá kniha, doporoučuji

petrak
23.05.2012

Knižka je velice čtivá... nic z toho co autorka popisuje bych zažít nechtěla, ale kniha se mi líbila.