Na vlastní kůži

Na vlastní kůži https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26644/mid_na-vlastni-kuzi-nb8-26644.jpg 4 183 31

Na vlastní kůži série

Skutečný příběh o návratu z pekla prostituace a drog. Autobiografický příběh mladé Australanky, z které se stane regulérní "feťačka". Heroin opanuje celý její život. Odcizí se rodičům a kvůli krádeži ji vyhodí z práce. Život mladé ženy se točí už jen kolem jediné věci - kde sehnat peníze na "šleh"? Ocitá se jako nezkušená prostitutka na ulici, rychle se však novému "životnímu stylu" přizpůsobuje. Po čase stoupá po profesionálním žebříčku - z ulice odchází, začíná pracovat jako lepší prostitutka v honosném pánském klubu. Občas se pokouší závislosti zbavit, léčí se v odvykacím centru, ale droga je vždy silnější než ona. Navíc musí pracovat, aby zajistila peníze na drogy i pro svého závislého přítele. Život v bludném kruhu. Kate se z něj však po mnoha letech dokáže s pomocí rodiny a přátel vymanit, je zase "čistá" a odjíždí do Evropy začít "nový" život. Velmi upřímná autobiografie dívky, která se kvůli drogám dostane až na samé dno. Na autobiografickou prvotinu volně navazuje druhý román autorky Na vlastní pěst. Vyd. 1., dotisk 2009.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Jota

In my skin , 2005

Radka17
08.05.2014 3 z 5

Tak tohle byla drsná kniha. Příběh feťačky a prostitutky... Kniha nijak neoslní po literární stránce, je spíše stroze napsaná a nevyniká bohatými výrazovými prostředky. Je patrné, že hlavním záměrem byla dokumentace autorčina života bez jakéhokoliv přikrášlování. Kniha se mi četla dobře, jen v prostřední části jsem se trochu nudila. Podruhé bych si knihu nepřečetla, ale pokud si chce nějaký čtenář počíst o příběhu holky z ulice, která byla závislá na heroinu a prošla si peklem, tak mu knihu doporučuji.

peterkovasona
28.11.2013 5 z 5

Stala se z mých oblíbených knih... :)

Leskodka
26.09.2013 5 z 5

Kniha je velmi čtivě napsaná, její obsah je velmi zajímavý, nedovedu si představit kdyby se tato problematika týkala mých nejbližších

Naisy
03.08.2013 3 z 5

Kniha mi přišla dost těžká na psychiku.Dočetla jsem jí jen z toho důvodu,že jsem věděla,že to dobře dopadne.V žádném případě bych nechtěla být v její kůží.Ať tak či tak autorka popsala detailně život drogově závislé a k čemu všemi jí to přivedlo.Jak snadno může inteligentní člověk ze spořádané rodiny klesnout na úplné dno.

Michaela91
24.06.2013 2 z 5

Knížka je napsaná dobře, čtivě a zajímavě. Ale mohla by tato tématika rozebrána více. Četla jsem ze zvědavosti, není to moje parketa.

Tereszka
16.06.2013 3 z 5

Knihu jsem si koupila, jelikož mne zaujala jeho tématika, ale popravdě jsem byla trochu zklamaná. Kniha se spíše přiklání k problému prostituce než drog a dějově mne taky nijak neuchvátila, i když na druhou stranu, pokud si tímto sama autorka prošla, tak jsem docela ráda, že to dopadlo, tak jak to dopadlo.

zanetamel
03.06.2013 4 z 5

Kniha pojednává hodně o prostituci a některé pasáže se hodně opakují.Čekala jsem od knihy trochu víc ohledně problematiky drog.
Jinak se kniha čte dobře a za přečtení jistě stojí.

Kituna
20.03.2013 2 z 5

kniha se mi moc nelibila ... dělala tam porad to samé ..

Luczynka
04.01.2013 5 z 5

Knížku jsem měla přečtenou za jeden den, hltala jsem každý řádek. Úžasný a neskutečný.

klikařka
28.11.2012 5 z 5

Velmi dobrá kniha, doporoučuji

petrak
23.05.2012 4 z 5

Knižka je velice čtivá... nic z toho co autorka popisuje bych zažít nechtěla, ale kniha se mi líbila.

drogy prvotina prostituce australská literatura autobiografické prvky

Kate Holden
australská, 1972
2006  75%Na vlastní kůži
2011  57%Na vlastní pěst

Kniha Na vlastní kůži je v