Na tahu s MacGowanem

Na tahu s MacGowanem
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111460/na-tahu-s-macgowanem-111460.gif 4 15 15

Kniha netradičních rozhovorů s netradiční postavou rockové scény Velké Británie, zpěvákem a textařem skupiny Pogues, u nás známého i ze samostatného vystoupení na festivalu Jam.

Literatura naučná Umění
Vydáno: , Maťa
Originální název:

A Drink with Shane MacGowan


více info...

Přidat komentář

Heřmis
03.03.2017 4 z 5

Shane MacGowan to je řízek. Uznávám, že je zvláštní obdivovat a velebit člověka, který je od 5 let v jednom kuse v lihu, prožíval různá drogová období, rvačky po hospodách a barech a další "ctnosti", ale pusťte si některou písničku od The Pogues a hned vás svou poetikou dostane. Shane totiž píše, zpívá, hraje, mluví tak, jak žije. Žádná pozlátka. Tomu říkám punk (myslím životní styl nikoliv druh hudby) se vším všudy. V knize je spousta zajímavých informací o Irsku, undergroundu, různých trendech, Sex Pistols atp. A navíc si u mě šplhnul tím, že má rád Nicka Cavea. Aby bylo jasno, nejedná se o životopis, ale soubor rozhovorů, které s ním vede jeho životní partnerka.

Hustoles
25.05.2016 5 z 5

Po přečtení kniho od J. O ´Connora o fiktivní kapele těžko šlo udělat něco lepšího, než si v knize koupit (přiznám se, že byla ve velké slevě) knižní rozhovor s Shanem Mac Gowanem, který vedla jeho partnerka Victoria Mary Clarke. Asi rozdíl jako mezi vodovou polívkou a hodně hustým gulášem....I pro ty, kdo neslyšeli Pogues je to parádní sonda do historie Irska, a jak skutečně žili rockeři...sry brácho Sinnead..., která btw. se jednou v blázinci Shana zastala...:-)
a jen na ukázku:
O šoubyznysu:
"Nemůžeš čekat, že když proženeš citlivýho člověka typu Kurta Cobaina nebo Laury Nyro mlejnkem na maso, že na druhým konci vyleze celej a ještě k tomu dobře naladěnej. S největší pravděpodobností z toho nevyvázne bez újmy, o náladě vůbec nemluvě, naopak. Vyplivne ho to rozsekanýho na kousky, tak akorát zralýho do karbanátků... To máš jako kdybys dávala harfu, velice jemnej hudební nástroj, do mixéru a čekala, že až jí z něj vyndáš, bude hrát stejně krásně jako předtím."


Autorovy knížky

Shane MacGowan
anglická, 1957 - 2023
2005  88%Na tahu s MacGowanem