Na pomezí Eternaalu

Na pomezí Eternaalu

Nejvyšší SF ocenění, Mloka za první místo v soutěži O Cenu Karla Čapka, získala za román Na pomezí Eternaalu (Winston Smith 1990). Děj románu se odehrává ve vzdálené budoucnosti, kdy je Země jen jednou z mnoha planet impéria Eternaal. Tři dobrodruzi se vydávají na vzdálenou planetu Iramnu hledat krystaly Argenitu – pozůstatky po dávné netechnické civilizaci. Pro zasvěcence (argia-luy) představuje argenit zdroj mentální energie a nástroj poznání, ale pro obyčejné bytosti může být naopak nebezpečný. Román se dočkal kladného čtenářského přijetí, kromě autorčina literárního nadání učarovala čtenářům grandióznost díla a v české SF velice řídký pokus vytvořit celý fiktivní svět s vlastním slovníkem i dějinami....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32289/na-pomezi-eternaalu-32289.jpg 3.933
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Winston Smith

Martian

Podivuhodně prázdná planeta - jedna vesnice, dvě základny střežené jen jednotlivci - to je při významu toho místa divné.

taco

Naprosto dokonalé!

Red_carrot
12.08.2017

Příjemné doplnění ságy Mycelium - povídky umí psát Kadlečková velmi dobře. Bohužel občas chybí ten širší kontext a čtenáře zamrzí, že některé povídky nemají pokračování, čímž ovšem o to víc nechá na vaší fantasii.

honzakral
15.11.2014

Původní vydání z roku 1990 jsem četl naprosto bez dechu. Invence autorky, které tenkrát bylo 21 let mi dodnes připadá naprosto neuvěřitelná. Každopádně Vilma je vyjímečná spisovatelka.

Alia
14.08.2014

Ne všechny povídky kvalitativně vyrovnané. Nejvíc se mi líbily ty co doplňují Mycelium.

Alma5
07.08.2014

Knihu jsem četla po 2. díle Mycelia jako "rozšírení". Nebýt jeho prečtení, nevím jestli bych vubec pochopila,o čem to celé je. Za daných okolností se mi kniha líbila.

jarmik
03.01.2014

Práce ve sborníku jsou pěkné, nemám žádné námitky. Když budu trochu hnusný, tak řeknu, že ze všeho nejvíc mě zaujala předmluva a závěrečná tabulka s historií světa vytvořeného pí Kadlečkovou.

Kdyby to bylo po mém, tak bych možná ze všeho nejraději si přečetl rozvitou tu předmluvu. Mohl by tak vzniknout metaromán o tom, jak autorka předělává své juvenilie.

Článek na blogu: http://jarmik-pise.blogspot.cz/2013/11/na-pomezi-eternaalu-vilma-kadleckova.html

bezprezdivky
20.09.2011

Obdivuji široširou fantazii autorky. Na můj vkus příliš poetické (příliš stříbřitých vln oproti zapadajícímu slunci na cizích planetách), ale rozhodně stojí za přečtení.