Rok pod Jižním křížem (2. část)

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ostrovy Pacifiku a treky na Novém Zélandu. Před necelými dvěma roky jsme vypluli s plachetnicí IRMA na cestu kolem světa. Svoje zážitky z první etapy , která skončila v Panamě, jsme popsali v knížce „ Odhoď lana“. Před námi nekonečné vody Pacifiku. Poplujte s námi a našimi kamarády Zdeňkem a Martinem na Galapágy a do Francouzské Polynésie. Podělíme se o zážitky z plavby i o poznatky z těchto odlehlých, civilizací stále ještě výrazně nezasažených oblastí. Slunce, zpěv a tanec, modré moře, modré nebe. Milí , pohostinní a snad i šťastní lidé. Polynésii jsme velmi neradi opouštěli, ale blížící s cyklonová sezóna nás hnala dál. Suwarrow, Niue, Tonga . Každý ostrov trochu jiný ale v jednom podobné. Stejně jako v Polynésii životní podmínky podstatně skromnější než v Evropě. Život jednodušší ale hlavně klidnější. Dlouhá plavba z Tonga nás dovedla na Nový Zéland. Můžete s námi procestovat oba hlavní ostrovy. Vychutnat krásu novozélandské přírody - horké prameny, potoky, jezera , řeky a hory. Projít většinu treků z tzv. Great Walks. Ostrovy Pacifiku,zejména Polynésie a Nový Zéland nás doslova nadchly.Už se do těchto míst nevrátíme, ale v myslích nám zůstanou navždy. Ať i Tobě, milý čtenáři přinese tato knížka podobný zážitek nebo ještě lépe impuls k osobnímu poznání. Vyprávění o roku pod Jižním křížem končí. Ale my pod ním ještě zůstáváme. Po skončení cyklonové sezóny poplujeme z Nového Zélandu na Fidži, Vanuatu, Novou Kaledonii a Austrálii do Indonésie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262525/big_rok-pod-jiznim-krizem-2-cast-262525.jpg 3.52
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Rok pod Jižním křížem (2. část)

Sandalkar
09.02.2021

Obdivuju, ze na prahu sedesatky se Honsovi sebrali a vypluli za svymy sny. Tichomori a NZL... me ale stejne nejvic tesilo, jak se v knize objevovaly stripky metody "delat si to hezky". Kavicky, happy hours s palacinkou a zmrzkou, steaky...to si z teto knihy chci zapamatovat. Ze tohle muzeme zaradit vsichni, nejen na plavbe kolem sveta.

soukroma
05.09.2016

Stručný a někdy trochu nudný lodní deníček na velké plavbě jižním Pacifikem a zajímavé popisy prochozených plánovaných treků na Novém Zélandě, tato druhá část byla nesporně zajímavější. Vše doprovázeno množstvím pěkných fotek.