Na ledě

Na ledě https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515260/bmid_na-lede-65e6e22653913.jpg 4 90 90

Maple Hills série

1. díl

Anastasia Allenová má jasný cíl: dostat se do reprezentačního týmu USA. Od svých pěti let intenzivně trénuje a členství v bruslařském družstvu Maple Hills jí zajistilo plné vysokoškolské stipendium. Její rozvrh rozhodně není pro slabší povahy. Stassie si zkrátka přišla pro vítězství. Nathan Hawkins, hokejista a kapitán maplehillských Titánů, ví, že je odpovědný za to, aby jeho tým zůstal na ledě. Když se však kvůli nedorozumění musí o ledovou plochu najednou dělit s krasobruslaři a Anastasiin partner se následkem toho zraní, ocitne se v nepředvídatelné situaci. Vymění hokejku za přiléhavý trikot a přísného trenéra za mnohem děsivější trenérku. Ale starosti nejsou na místě. Nebo ano? Stassie přece nemá hokejisty vůbec ráda.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Icebreaker , 2022

michaela5515
19.12.2023 5 z 5

(SPOILER) Nathana si zamilujete hned na začátku a nic vám ten pocit nezkazí. Anastasia je trochu tvrdší oříšek, ale dá se rozlousknout. Kniha je nabitá vtipnými dialogy, scénami, ale řeší se i vážnější témata. Já byla moc spokojená a jsem zvědavá na celou sérii Maple Hills.

0197
13.12.2023 5 z 5

Opět jsem nevydržela čekat na český překlad. Navíc kniha parádně sedne do předvánočního období.

Tentokrát se nám role obrátily, protože bručoun byla hlavní hrdinka a sluníčko zase její mužský protějšek. Super změna. Anastasia nevyhledávala vztahy. To řekla na rovinu. Krasobruslení dělala od mládí, byla zorganizovaná a chtěla na olympiádu. Byla docela číslo. Podle některých komentářů jsem čekala nějakou fúrii, ale to vůbec.

Nathan si vás získá okamžitě. Jako kapitán tu byl pro každého spoluhráče. Choval se ke všem kamarádsky a byl ochotný jim vždy pomoc. Byl na něj spoleh a měl ochranitelskou povahu.

Když se dostali do ložnice, tak to bylo sakra žhavé. To jak ji Nathan chválil. To jeho "dobré dievča" sem "dobré dievča" tam. No sakra :-). Nebylo tu žádné větší drama, různé problémy se řešily napříč celou knihou. Což je za mě plus. Všechna čest, jak spolu komunikovali. Ze začátku je tu i lehčí nenávist.

Kniha nabídne humor, krásně zpracovaný vývoj vztahu, těžší témata a hlavně (když nepočítám Aarona) skvělou bandu lidí. Sympaťáci každý jeden z nich. Nepamatuji si, kdy naposledy jsem byla takto nadšená z vedlejších postav. Říkala jsem si jestli třeba Ryan nebude dělat problémy, ale vůbec. Druhý díl je o Russovi, který se tu tolik nevyskytoval, ale je stydlivější, což bude zajímavé. No a o Henrym, který měl mimochodem moc pěkné pouto s Anastasii, vyjde kniha v létě 2024. Rozhodně se do ni pustím v angličtině, protože ten tu byl naprosto zlatý a myslím, že překoná Nathana. Co se týká epilogu, vůbec jsem takový nečekala. Ale líbil se mi.
tropy:
- golden retriever hl. hrdina, který se zamiluje první
- vysokoškolské a sportovní prostředí
- oba pohledy
- mírná nenávist ze začátku
- rozkošná parta spoluhráčů

Matri
04.12.2023 5 z 5

Úžasná športová romantika, ktorá mi vďaka hokejovej tematike opäť pripomenula knihy Elle Kennedy, ktoré mám naozaj veľmi rada!
V príbehu sa stretávame s dvomi úžasnými silnými charaktermi, ktorí sú dokonalé vyvážení a rovnocenní partnery. Ale teda Nathaniela som si obľúbila o čosi viac... taaaaak dokonalý a za mňa aj veľmi vtipný! :)
Mala by som pár výhrad na správanie, hlavne Stassie, ktorá mi sem tam vadila. Ale celkový dojem mi to určite nepokazilo.
Mne príbeh krásne zapadol do blížiacej sa vianočnej nálady (a to som ani nevedela, že dej prebieha cca okolo Vianoc) ... ale rovnako by som si ho vychutnala aj kedykoľvek cez rok ;-)
Veľmi príjemná kniha a vďaka Nathanovi za 4,5 hviezdičky. Teším sa na pokračovanie ;-)

"Čo za rada to bola?“
„Čože? Och, Ryan povedal, že by som na teba nemala byť taká tvrdá a mala by som ti dať šancu. Vraj si dobrý chlap a mala by som prestať byť tvrdohlavá.“
Vždy som hovoril, ako veľmi mám Ryana rád. Vždy som hovoril, že je to naozaj dobrý človek, múdry chlap, ktorého treba počúvať. Beriem späť všetky ostatné sračky, ktoré som povedal.
„A potom povedal, že by som sa s tebou mala vyspať kvôli vede a Lo súhlasila.“
Mám rád Anastasiiných kamarátov. Sú to dobrí ľudia.

Ekniha.
30.11.2023 5 z 5

Sportromance
Enemies to lovers

Kniha ktorá bola a je stále boom bookstagramu konecne na našich pultoch3.11.2023

A ako nenechajte sa oklamať touto nevinnou obálkou! za mna brutálna, ja proste milujem kreslené obálky..ale za touto nevinnosťou sa skrývajú spicy scény kedy som sa červenala aj ja

Oficiálne Nate Hawkins patrí medzi 1tku mojich knižných hrdinov :)

Športová romance to proste chcete čítať a tu máte mix Elle a Kasten nevinná romantika so žhavymi scénami..

Anastásia ma miestami svojou povahou štvala ale Nate! To je ona káva .. od prvého stretnutia si ma omotal okolo prsta proste budete to hltať stránku za stránkou
musím ale priznať že som čakala niečo úplne iné, takze som zostala príbehom milo prekvapená

Prve stretnutie..jedna nehoda a títo dvaja sa musia deliť nielen o ľad

Knihomolka_176
21.11.2023 4 z 5

,,You don't have to like me to scream my name, Anastasia."
Jeden z největších hitů TikToku, který mě nalákal natolik, že jsem si ho přečetla už v angličtině.
Icebreaker je první knížka, kterou jsem zvládla přečíst v angličtině, a musím říct, že jsem si vybrala fakt dobře. Je psaná lehkou angličtinou, takže jsem až na pár výjimek všemu rozuměla.
Co se týče příběhu, byl moc hezký. Anastasia s Natem se k sobě neskutečně hodili, chemie mezi nimi byla cítit z každé stránky. Moc mě bavili i vedlejší postavy, hlavně JJ, Henry a Robbie s Lolou.
Zápletkou byl Aaron, taneční partner Anastasie, který se k ní choval naprosto bez respektu. V jednom kuse ji schazoval, kritizoval její postavu a všechno, co dělala mimo bruslení. Všechno to ale dělal tak, že si myslela, že má ve všem pravdu. Až Nathan jí otevřel oči.
Byl to moc hezký a jednoduchý příběh, od kterého jsem ale upřímně přece jen čekala daleko víc.

kristy.books
19.11.2023 5 z 5

Krasokorčuliarka a hokejista? To je kombinácia, ktorú som si nemohla nechať ujsť! Okolo tejto knihy bol v knižnom svete veľký boom, takže som bola zvedavá, či je naozaj taká dobrá, ako o nej väčšina čitateľov hovorila... a bola! Takéto príbehy ja jednoducho môžem, takže sa mi autorka trafila do vkusu. Samozrejme, že okrem romantiky, športu a humoru nezabudla do príbehu pridať i nejaké závažnejšie témy a dávku emócií.

Priznám sa, že Anastasia ma miestami celkom štvala, najmä v prvej polovici knihy (nepáčilo sa mi predovšetkým jej správanie voči Nathanovi, niekedy naňho bola podľa mňa až moc zlá, čo si nezaslúžil). Postupne som si ju však obľúbila. Keď som zistila, čím všetkým si v minulosti prešla, dokázala som jej lepšie porozumieť. Som rada, že prostredníctvom nej sme mali možnosť nahliadnuť do zákulisia krasokorčuľovania. Tento šport naozaj nie je jednoduchý, človek sa pri ňom veľa nadrie, musí rešpektovať rôzne zákazy a príkazy, no výsledok stojí za to. Z jej partnera som nemala od začiatku dobrý pocit, čo sa mi neskôr aj potvrdilo. Vždy, keď sa objavil na scéne, otváral sa mi nožík vo vrecku. Tento človek ma nesmierne rozčuľoval a celý čas som čakala, kto ho konečne pošle tam, kam patrí.

Nathan bol absolútne zlatíčko, jeho som si obľúbila hneď, veď to inak ani nešlo. Na knižných hokejistov s hlavou a srdcom na správnom mieste mám proste slabosť. Bol to skvelý kapitán a pre svoj team by urobil prvé i posledné. Síce bol večne vysmiaty a šíril okolo seba dobrú náladu, no i jeho trápili určité problémy, predovšetkým v oblasti rodinných vzťahov.

Získali si ma aj jeho spoluhráči. Síce sa väčšinu času správali ako malé deti a nenechali si ujsť žiadnu príležitosť, aby jeden druhého podpichli (neraz som sa na ich vzájomnom doberaní dobre pobavila), no keď išlo do tuhého, stáli pri sebe. Trochu mi je ľúto, že tu nebolo viac hokeja, bol skôr v úzadí.

Romantickú linku som si užívala, predovšetkým to, ako sa Nathan postupne dostával Anastasii pod kožu. Páčilo sa mi na ňom, za sa nenechal odradiť, aj keď to s ňou vôbec nemal jednoduché. Presne niekoho takéhoto starostlivého a milujúceho vo svojom živote potrebovala.

Icebreaker teda nesklamal a už teraz sa teším na druhý diel tejto série.

TeJ
05.11.2023 2 z 5

Hlavní hrdinka mi celou dobu vadila. A bohužel mi celá kniha přišla jak kdyby chtěla dokázat, že je stejně dobrá jak Návrh od E. kennedy.

katasokolov
04.11.2023 5 z 5

5/5*

Čteno v originále.

Spicy as hell.
Rozkošná obálka.

Trigger warnings: konsensuální explicitní sexuální scény, problémy spojené s příjmem potravy

Velmi dobře napsané sportovní romantické drama s nádherným příběhem. A je k neuvěření, že původně se jednalo o produkt samonákladu.

Naprosto chápu humbuk, jenž se strhl okolo téhle knihy.

Snaha prosadit se ve vrcholovém sportu + obtíže s tím spojené -) finance, hlídání jídelníčku a zdravého životního stylu (občasné pitky s kámoši a vyprošťováky z mekáče se nepočítají :) ), strach z neúspěchu - terapie, migrény, zdravotní komplikace, rodinná úskalí.
Vysoká škola a navazování vztahů napříč spektrem různých osobností s různými životními zkušenostmi a plány do budoucna.

Jeden vtípek (spíš pomsta), který se vymkne a nutná spolupráce mezi krasobruslaři a hokejisty v rámci tréninků na jednom zbylém stadionu. Poznání a porozumění. Sdílení snů, plánů a vytvoření pravých přátelství. Pomoc, když člověk potřebuje, a to i z neočekávaných míst.

Jiskření a intimní scény ústřední dvojice jsou top strop! Tohle fakt neumí napsat každý a autorka to dala jako královna. Je to originální, neotřelé a velmi smyslné, oprošťující se jakýchkoliv vulgarit, přesto velice eroticky laděné se správnou příměsí vtipu. Jejich budování vztahu je jednou z nejkrásnějších věcí, co jsem četla.

Všechny postavy jsou výborně napsané a ty břitké, komické dialogy, ach - někdy jsem se smála z plna hrdla a chrochtala jako Anastázie :-D. A Henry je nejbožejší!

Nečekala jsem od knihy nic a dostala všechno. Moc doporučuji!

Podobná tematika: Ledové ostří.

Kniha je první ze série Maple Hills a já už si na seznam píšu i díl druhý- Wildfire, který bude sledovat příběh Russe (ten nám v jedničce trochu přispěl k rozruchu ohledně uzavření arény hokejistů ;) ). Děj je zasazen do táborového prostředí a anotace vypadá slibně.