Na kole z Litomyšle do Medžugorje, Londýna a k Hoře křížů

Na kole z Litomyšle do Medžugorje, Londýna a k Hoře křížů https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432540/bmid_na-kole-z-litomysle-do-medzugorje-l-6v1-432540.jpg 4 3 1

Veselé cestopisné vyprávění Petra Jiříčka nás v sedle jeho bicyklu zavádí z pomezí Čech a Moravy do tří světových stran. Na jih - do Bosny a Hercegoviny, na západ do Anglie a na severovýchod do Litvy. formát 145x208 mm

1amu
01.02.2020 4 z 5

Mám knihy tohoto zaměření rád. Dozvím se množství detailů o navštívené destinací, které bych jako obyčejný turista třeba přehlédl.
Autor Petr Jiříček – učitel hudby z litomyšlské Základní umělecké školy a také varhaník z kostela Povýšení svaté kříže, který ve vzácných chvílích volna rád usedá na bicykl. Podniká na něm neobyčejné cesty do vzdálených krajů. Jeho cesty jsou vlastně poutěmi v tom pravém slova smyslu – v cíli jej a jeho parťáky očekává nějaká religiózní vzácnost. A tak můžeme s Petrem a Dominikem cestovat z Litomyšle na Balkán až do Bosny a Hercegoviny, kde se v její chorvatské části nachází mariánské poutní místo Medžugorje. S Petrem a Pavlem se na další cestě západním směrem až za kanál La Manche podíváme do Londýna, přičemž chybělo málo a ocitli bychom se až na nejstarším mariánském poutním místě Evropy – v anglickém Walsinghamu. Třetí Petrova cyklopouť, tentokrát s Lukášem, vede na severovýchod – až k litevské Hoře křížů. Čtenáři již záhy objeví i jeho literární talent. Výjimečnost Petra spočívá ve vzácném literárním stylu kombinujícím humorné a cestopisné prvky, včetně téměř psychologicky dokonalého rozboru postav svých tří naprosto odlišných kolegů, kteří jej provázeli.

Petr Jiříček
česká, 1980