Umírání na splátky

Umírání na splátky https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390029/bmid_umirani-na-splatky-ncI-390029.jpg 3 6 2

Kriminální reportér Jakub Kramář není nevěrohodným hrdinou bez bázně a hany, ale chlapem do nepohody a zarputilým hledačem pravdy ve stylu „padni komu padni“. Občas se mýlí, ale jindy, snad častěji, ho pátračská intuice vede správným směrem. Podobá se magnetu, který k sobě přitahuje vyhroceně dramatické situace. A čas od času je také sám vyhledává, protože se mu příčí každá nespravedlnost. V příběhu s názvem Slizké doteky pijavice se zapojuje do pátrání po sexuálně úchylném vrahovi. V příběhu Bratrovrah pomáhá umírajícímu muži, který chce dokázat svou nevinu. Třetí příběh nazvaný Příliš mnoho vdov zavádí reportéra Jakuba Kramáře do světa nelítostného podnikání, kde se jedna z nešťastných hrdinek vyjádří, že její život „se podobá umírání na splátky“.... celý text

čef
19.05.2021 4 z 5

Průměrné detektivní povídky, které asi autor vytáhl částečně ze starého šuplíku. Svědčí o tom jistá opelichanost v technických detailech, zřejmě nesledoval dost pozorně třeba Kriminálku Miami atp. Avšak vzhledem k jeho věku stále klobouk dolů. Povídky jsou poutavé a zašmodrchané jak se sluší, zvláště ta poslední ponechává čtenáře vykuleného do poslední stránky.

konicekbily
15.01.2019 3 z 5

Kniha obsahuje tři povídky, dvě z nich už jsem četl v jiných knihách. Stabilní výkon autora - lehce nadprůměrný !