Na co Alice zapomněla

Na co Alice zapomněla https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229901/bmid_na-co-alice-zapomnela-jZo-229901.jpg 4 1763 1763

Když se Alice probere na zemi v posilovně, má na hlavě pořádnou bouli a myslí si, že je jí dvacet devět a čeká první dítě se svým superúžasným manželem Nickem. Jenomže pak se dozví, že se jí z paměti právě vymazalo deset let života a že je ve skutečnosti devětatřicetiletá neurotička, která nejraději tráví svůj volný čas v posilovně nebo na poradách školního výboru se ženami, jež kdysi nesnášela. Jak se to stalo, že se její život tak radikálně změnil? Proč ji její manžel nenávidí? Co tak hrozného provedla, že s ní její milovaná sestra skoro nemluví? A do toho si není schopná vůbec vzpomenout na svoje tři děti – ne, Alice se najednou vidí jinýma očima a ta nová žena, o které jí vyprávějí, se jí vůbec nezamlouvá. Najde způsob, aby se znovu stala tím člověkem, kterým bývala?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

What Alice Forgot , 2010

Chmelda1975
20.02.2019 5 z 5

Krásná oddechovka,přečteno do 3 dnů,super,doporučuji :)

Arwen777
19.02.2019 4 z 5

Asi bychom v dlouholetém vztahu všichni potřebovali chvílemi opět cítit to vzrušení, tu nedočkavost, ten bezmezný obdiv k druhému, jaké jsme cítili na začátku vztahu nebo manželství. Člověk má sklony si pamatovat víc problémy a špatné věci, což je škoda.
Knížka Na co Alice zapomněla se mi líbila, i když nepatří do mých top od Liane Moriarty. Na mě se děj příliš vlekl a vstupy Elisabeth a babiččin blog mi trochu vadily. Ale příběh je pěkný, kniha se dobře čte, je to prostě klasická vztahová oddychovka pro ženy. Neuděláte s ní chybu.

Lofda
17.02.2019 5 z 5

Páni! Teď jsem dočetla a nemám pořádně slov, protože tahle knížka (a hlavně posledních cca 55 stránek), to byla prostě smršť emocí. Je to první má kniha od této autorky a rozhodně ne poslední, protože ona prostě umí vyprávět.. Po většinu knížky na mě dýchal jakýsi smutek, víc jsem asi prožívala vyprávění Elizabeth formou jejich "úkolů".. Bylo mi neskutečně líto vidět, kam se její život za ty roky dostal. Alice a Nick mě střídavě štvali a říkala jsem si, jak jste tohle mohli dopustit?! A pak to všechno zapadlo do sebe a vás napadne, že někdy člověk nepozorovaně "sejde z cesty" a pak už možná ani není cesta zpátky..?.. "Napravil bych to, kdybych mohl, člověče." A v tomto případě bylo asi opravdu požehnáním, že se Alice praštila do hlavy. Protože možná každý z nás by někdy měl zastavit a přehodnotit.. Minimálně ti z nás, kteří žijeme už nějaký ten rok v manželství, protože i když se nám to třeba nebude líbit, v tomto vyprávění se alespoň někde poznáme.. ;-)

ysatnaf
04.02.2019 4 z 5

Parádní kniha. Začátek se sice trochu vleče, ale pak se příběh příjemně rozehraje a nenechá vás knihu odložit. Kniha je lidská a vystihuje spoustu věcí, které si člověk ani neuvědomuje, že je tak nějak prožíváme všichni. Četla jsem i Sedmilhářky a s odstupem času nedovedu říct, která kniha mi přišla lepší. Obě jsou super.

Olikola
28.01.2019 5 z 5

Moje druhá nejoblíbenější kniha od Moriarty. Tohle téma mě zasáhlo opravdu hodně, protože ačkoli se příběh odehrává v Austrálii, platí dle mého celosvětově. Popis vývoje manželství od neskutečné zamilovanosti, plánů do budoucna a žádných peněz po dobu, kdy je peněz nadbytek, s čímž ale ubude láska a čas na sebe navzájem je prostě brilantní a myslím, že se to dotýká velkého procenta všech manželství. Určitě doporučuji k přečtení. :)

Termina
23.01.2019 4 z 5

Kniha mě ze začátku upřímně trochu nudila a postrádala dynamiku ale autorčino milé psaní mě nakonec vtáhlo do příběhu. Pro zaplňění volného času mi kniha posloužila dobře a na závěr mě i donutila zamyslet se jak bych se v situaci Alice cítila já.

Ema22
19.01.2019 4 z 5

Velmi příjemné odpočinkové čtení. Autorčin styl nekomplikovaný, chválím trojí pohled na události. Sice jsem postrádala nějakou hlubší myšlenku, ale ani já jsem se nevyhnula bilancování...jaká jsem byla před deseti lety já? Co bych změnila nebo udělala jinak? Konec knihy je dost předvídatelný, jako z červené knihovny. Elisabetiny úkoly pro doktora H. mě zaujaly mnohem víc než "babiččin blog". Proč mají někteří lidé (respektive postavy v knize) potřebu sdílet na síti životy svých bližních?

Amy27
10.01.2019 5 z 5

Úžasná kniha!!! Naprosto luxusní! Od začátku zábavná a čtivá. Alice mi bylo hrozně líto, ale karma je karma. :D Knihu v životě neprodám, chci si ji připomínat klidně každý rok. :)

Kiki_
30.12.2018 odpad!

Knihu jsem si pujcila z knihovny, nejakou chvili doma lezela, tak jsem se nad ni slitovala. Po par stranach jsem ji zase zavrela. Co to ma jako byt? Dalsi hloupy roman pro pitome zenske? Prosim at alespon u me zustane navzdy nedoctena.

wiolca
27.12.2018 5 z 5

Moriarty opět nezklamala. Pro mě je to záruka příjemného, oddechoveho čtení, které umí vtáhnout do děje.

Lenoulinka
24.12.2018 2 z 5

Druhá knížka od autorky a je o něco lepší než Poslední výročí. To byla neskutečná nuda. Ani tato kniha nebyla žádná sláva. Alice se praští do hlavy a vymaže se ji 10 let života... Trošku přitažené za vlasy, ale o něčem se knížky psát musí. Nevím, jestli si kniha zaslouží nálepku bestselleru...

Katulinka69
03.12.2018 3 z 5

Tak tahle mě bavila asi ze všech co jsem četla nejvíce. Jdu tedy do další.

martiline
28.11.2018 2 z 5

Knihu jsem měla půjčenou už podruhé (vždy jsem na ni dlouho čekala). Asi jsem si ji půjčovat podruhé neměla. Prvních 200 stran jsem se nutila, bylo to pořád o jednom a tom samém a vůbec mně to nebavilo ... žádný děj a popisování všeho dopodrobna. Nudila jsem se, vleklo se to, raději jsem dělala úplně jiné věci ... a nakonec jsem ji nedočetla (čeká na ni spousta dalších po mně, tak si ji snad užijí) ... Můžu jen říci - větší nudu jsem nezažila ...

pe.placha
18.11.2018 4 z 5

Kniha byla dárek, sama bych si ji nekoupila. Není to úplně můj styl. Byly chvíle, kdy jsem se trošku nudila, nakonec ale příběh nebyl úplným zklamáním.

Julinka679
18.11.2018 4 z 5

Knížky od Liane Moriarty jsou moje srdcovky, s nimi nemůžu šlápnout vedle... A výjimkou není ani "Na co Alice zapomněla". Za mě skvělý příběh, který mi připadal dost reálný (vlastně jako ostatní autorčiny knížky) až jsem se musela zamyslet nad tím, co bych dělala kdyby se mi jen tak ztratilo 10 let mého života... a asi bych byla stejná jako Alice.
Líbilo se mi jak kniha skončila, jiný konec bych si ani nedokázala představit. Jako obvykle jsem nadšená! Už se těším na další knihy od autorky! :-)

Alexxxka
12.11.2018 4 z 5

Moc hezká odpočinková knížka. Závěr mi přišel v pohodě - já bych se nejspíš taky rozhodla jak Alice. Žádný vztah není jen ružový a zahodit x let ( i když třeba poslední roky to nebyl med) je škoda. Na vztahu se musí pracovat a pokud si lidi uvědomí své chyby tak je to jen dobře. Knížku ráda doporučím.

Ticiana
04.11.2018 4 z 5

Kniha se četla fajn. Trochu pomalý rozjezd, ale to mávam u tyhle spisovatelky. V každým případě se mi moc libil blog prababičky.

Andi
04.11.2018 3 z 5

Dobrý. Je to čtivé, oddychové, přesně to jsem potřebovala. Ten konec je trochu zmatený, ale to vlastně nakonec ani nevadilo. Zdálo se mi, že první půlka knihy je retro, nebylo to psáno, či nijak rozděleno, ale jakobych se s postavou přesunula v čase i já sama ... ?
Velmi libivý překlad, četlo se to samo. Kují

invocation11
03.11.2018 2 z 5

Po dlouhé době jsem chtěla nějakou tu oddechovku a výjimečně nesáhla po žádné detektivce. Námět i anotace mi přišly zajímavé, svým způsobem si člověk sám kolikrát „přeje“, aby někdy ztratil paměť a mohl začít nanovo bez více či méně bolestných vzpomínek. Asi jsem čekala trochu více dramatickou linku, ale přece jen je příběh určen hlavně ženám, takže romanťárna s občasnými komickými prvky.

Četlo se poměrně rychle, i když příběh sám se děsně vlekl (prvních 100 stránek vlastně jen Alice v tělocvičeně + převezení do nemocnice). Pro mě daleko zajímavější a ve vývoji postav hlubší, je vedlejší dějová linka sestry Elizabeth. Konec mě tak akorát zprudil, přesně takhle jsem doufala, že to nedopadne (ale co taky čekám od ženské oddechovky, že jo?), navíc těch posledních 30 stran bylo tak děsně zrychlených, jako by se sama autorka modlila, ať už má sakra ten příběh za sebou... Jazykově ok, sem tam nějaké to zamyšlení, ale že bych z toho měla jít do kolen a probrečet večer?

Zabka27
28.10.2018

Opět autorka nezklamala :)
Za mě opět velmi čtivá kniha se zajímavým dějem. Alice mi byla okamžitě sympatická a celou dobu jsem fandila její rodině. Závěr se mi opravdu líbil a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Doporučuji,pokud mate rádi autorku a její předešlé romány.

manželství ztráta paměti, amnézie

Liane Moriarty