Na co Alice zapomněla

Na co Alice zapomněla
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229901/bmid_na-co-alice-zapomnela-jZo-229901.jpg 4 1770 1770

Když se Alice probere na zemi v posilovně, má na hlavě pořádnou bouli a myslí si, že je jí dvacet devět a čeká první dítě se svým superúžasným manželem Nickem. Jenomže pak se dozví, že se jí z paměti právě vymazalo deset let života a že je ve skutečnosti devětatřicetiletá neurotička, která nejraději tráví svůj volný čas v posilovně nebo na poradách školního výboru se ženami, jež kdysi nesnášela. Jak se to stalo, že se její život tak radikálně změnil? Proč ji její manžel nenávidí? Co tak hrozného provedla, že s ní její milovaná sestra skoro nemluví? A do toho si není schopná vůbec vzpomenout na svoje tři děti – ne, Alice se najednou vidí jinýma očima a ta nová žena, o které jí vyprávějí, se jí vůbec nezamlouvá. Najde způsob, aby se znovu stala tím člověkem, kterým bývala?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

What Alice Forgot , 2010

Ivis01
09.05.2018 5 z 5

Popravdě první stránky nic moc,ale pak se to rozjelo a musím říct,že kniha se mi moc líbila,určitě zkusím od této spisovatelky nějakou další.

Dashmo
08.05.2018 5 z 5

Ďalšia skvelá kniha od Moriarty. Vsuvky z Elisabethinho denníka a blog Frannie dodali knihe iný rozmer. Kniha znechala vo mne veľa myšlienok, nútila ma zamyslieť sa nad vlastným životom a rozhodnutiami, správaním a priznať si, že nezaškodí trocha spomaliť a nebyť tak hrozne zásadový človek :) Ten koniec bol samozrejme úplne nádherný a podľa mojich predstáv.

Tynka79
30.04.2018 5 z 5

Velice dobře napsaná kniha, je čtivá, hodně se u ní pobavíte, ale je také pro nás k zamyšlení. Jak bychom se sami cítili, pokud bychom se vrátili o deset let zpět a viděli svůj život očima té doby.
Spisovatelka má skvělý vypravěčský talent.
Na to kolik má kniha stran jsem jí četla doslova jedním dechem. Vřele doporučuji, je to oddechové čtení, ale žádný přeslazený román.

pavčape
21.04.2018 4 z 5

Na začátku knížky jsem se nahlas zasmála, v průběhu jsem se musela zamyslet a závěr, ten mě potěšil. To jak Alice tápe, jak nechápe, kde a proč se v jejím manželství stala chyba, proč se odcizila milované sestře a proč se každý vyhýbá jejím otázkám ohledně Giny?
Líbí se mi jak Moriarty umí poskládat příběh, kdy se postupně dobírá z několika různých pohledů několika vypravěčů k podstatě.

Ewik
16.04.2018 5 z 5

Prostě lahůdka! Moriarty je nadaná vypravěčka s velkým talentem a toto první setkání s ní mě nadchlo. Moc jsem se na knihu těšila a rozhodně splnila má očekávání. Prostý námět, věrohodně zpracovaný, jeden zvrat stíhá druhý. Tolikrát jsem se přistihla, jak dumám nad tím, jak bych dané situace řešila a nezhroutila se při tom.
Střídání vypravěčů odhaluje mozaiku poznamenaných lidských životů, kde každý má svého kostlivce, ale také lidí kteří dokázali využít šance posunout svůj život dál a o něco zase "povyrůst".
Krásně je tu vidět, jak je mimo jiné důležitá komunikace a mít komu se svěřit. Na venek totiž může člověk vypadat šťastný a spokojený, ale do hlavy a srdce mu nikdo nevidí, takže si třeba ani nevšimne, že trpí.
Dokonale propletené životy jedné rodiny, kde se jen můžeme dohadovat, kde se stala chyba a jak to skončí.
S knihou jsem strávila napínavé i milé chvilky a jsem přesvědčená, že mi dala i něco navíc.

Katulik86
11.04.2018 5 z 5

Liane me asi neprestane prekvapovat... :)
Knizku takhle prospikovanou vlastnim zivotem uz jsem dlouho necetla... Jen aby i ten muj zivotni pribeh dopadl stejne jako v knizce, musela bych se asi taky hodne prastit do hlavy...

Honey0105
09.04.2018 5 z 5

Po dlouhé době opravdu příjemné, oddechové čtení. Jako první jsem od autorky četla Manželovo tajemství, kde se mi ze začátku nečetlo úplně nejlépe, i když se to pak zlepšilo. Zvykla jsem si na autorčin styl psaní a z Alice jsem byla už opravdu nadšená. Přitažené za vlasy? Možná, ale stejně mi v knize nevadilo vůbec nic. Teď je mi je jen líto, že už mám dočteno. Nedá se dělat nic, hurá na další knihu od autorky.

EleanorJane
07.04.2018 3 z 5

Pro mě druhá kniha od této autorky. Skoro ihned mě zaujala zápletka příběhu. Ztráta paměti? Páni... tak takhle moc knih nezačíná. Někdy si s vámi vaše mysl umí pořádně zahrát...

Margie94
19.03.2018 3 z 5

Strašně jsem se těšila, až si něco přečtu od Liane Moriarty, která mě uchvátila příběhem Sedmilhářek, které jsem zhlédla jako seriál (určitě si jednoho dne přečtu i knižní zpracování). Dřív jsem však v knihovně narazila na Alici a mé nadšení trochu opadlo. Prvních cca 150 stran je opravdu zdlouhavých, chvílami mě přišlo, že se autorka opakuje. Líbilo se mi však vyprávění z různých úhlů pohledů (Alice, "babička" Frannie a sestra Elisabeth), takže jsme vyprávění vždy viděli očima tří lidí. Co musím však ještě vytknout je překlad... nedělám žádnou korekturu textu, ale co mi opravdu uvízlo v paměti jsou "flétny s šampaňským" v originále zřejmě: champagne flute (proč nepřeložit jako sklenice šampaňského), pak např. výraz "mýdlová opera" v originále doslova "soap opera" (proč nepřeložit jako telenovela). Dále mi vadila mluva malinké Olivie, která má odhaduji cca 5 let, ale její mluva je tak škrobovitá a prostě tak "nedětská", až mě prostě zarážela... děti nemám, je to jen můj vlastní pocit. Celkově tedy dávám 3* s tím, že si určitě přečtu Sedmilhářky a pak uvidím, jestli dám autorce další šanci...

ajasin
14.03.2018 4 z 5

Upřímně, prvních 150 stran jsem se trochu nudila. Říkala jsem si „ Jako fajn, dobrý, ale tohle všechno jsem si už přečetla v anotaci. Kdy se konečně pohneme dál?“ A pak jako když se luskne prsty a já se od Alicina příběhu nemohla odtrhnout.

elenai
13.03.2018 4 z 5

Viděla jsem Sedmilhářky, které se mi dost líbily. Chtěla jsem tedy zkusit něco dalšího od této údajně skvělé spisovatelky. Po přečtení "Alice" musím uznat, že si tento přívlastek zcela jistě zaslouží. Kniha byla čtivá a dopadla tak, jak jsem očekávala. Jako oddechové čtení perfektní!

Renatecka
13.03.2018 4 z 5

Příjemná čtivá oddechovka. Pravda, zabrala mi poměrně dost času, ale jako celek se mi líbila, neotřelý námět i celé zakončení příběhu.

Simmminek
11.03.2018 5 z 5

Po této knížce se Liane Moriarty stala definitivně moji nejoblíbenější autorkou! Kniha “Na co Alice zapomněla”, ve mě nechala krásné pocity. Úžasný a originální příběh, který chytne čtenáře za srdce. Do konce jsem si přála, aby to dopadlo podle mých představ. Autorka umí psát perfektní knížky a těším se až si zase něco nového od ni přečtu.

Dagmar58
06.03.2018 5 z 5

Bezva knížka, zajímavé téma, oblíbená autorka, co víc si přát?

Nikol1994
02.03.2018 5 z 5

Mám ráda tuto autorku. Hrozně dobře se mi čte. Na co Alice zapomněla pro mě byla oddychovka :). Opravdu super.

Milky92
24.02.2018 5 z 5

Krásné oddechové čtení.Knihu jsem nemohla odložit.
Musím přečíst něco dalšího :-)

Pajina68
13.02.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila i když ze začátku mi chvilku trvalo, než jsem se do ní začetla.

Perlivav
07.02.2018 5 z 5

Skvěla oddechovka. Pohodové čtení. Těším se na další knihu této autorky.

Wiolinka
16.01.2018 5 z 5

Báječná oddychová knížka.

hnilda3
10.01.2018 5 z 5

Naprosto skvělé! Už od první stránky mě to vtáhlo do děje, protože mě ten námět zaujal. Velmi čtivé, rychle to ubíhalo a zápletka opravdu zajímavá.

manželství ztráta paměti, amnézie

Liane Moriarty