Na arše v šest

Na arše v šest https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/271577/bmid_na-arse-v-sest-5S3-271577.jpg 4 24 11

Příběh vzdáleně inspirovaný Noemovou archou pro děti i dospělé o všelijakých představách o Bohu, a to vše ve chvíli, kdy se blíží potopa světa. "Nejsem Bůh," řekl Noe polichocen. "Ale my jsme si Boha právě tak představovali," řekli zklamaně tučňáci, "jako starce s dlouhým bílým vousem." "To si myslí mnozí," řekl Noe, "ale Bůh není muž." "Bůh je žena?!" "Ne!" zvolal Noe rozhořčeně a skla jeho brýlí se pohoršeně zaleskla. "Pochop," řekl jeden tučňák, "Bůh je spíše něco na způsob věci," a malý tučňák se tenkým hlasem zeptal: "Jako třeba toustovač?"... celý text

Knihomura
05.02.2024 5 z 5

Krátké, vtipné - nejlépe číst dospělí s dětmi - pobaví se všichni.

Hanka_Bohmova
10.12.2023 4 z 5

Kmotra kdysi vzala dceru do divadla na představení Tučňáci na arše, moc si to užily a ještě dnes z něj dcera dovede citovat. Teď se mi naskytla příležitost taky se s dílkem seznámit, byť jen v knižní podobě. Výborné ke společnému čtení, hodně zábavná kombinace vážných úvah a osobnostní typologie :o)

Štěpinambura
12.06.2022 5 z 5

To je super vtipné a pro děti vážně dobré seznámení s vírou - mohu jen doporučit!

Starmoon
09.11.2021 3 z 5

Nechápem väčšinové nadšenie okolo tejto knižky. Anotácia sa mi zdala pútavejšia ako obsah. Chýbalo mi tu viac humoru, nádeje a hravosti.

tez80
02.02.2021 5 z 5

Knihu máme asi tři nebo čtyři roky a neustále se k ní vracíme. Bavili jsme se nad ní dospělí i děti. Předčítala jsem ji i asi tříletému a i on se velmi bavil (asi v tom nacházel mnoho známého vzhledem k tomu, že má dva starší sourozence). Máme dokonce v rodině různé zažité "hlášky".

helusa2
09.04.2020 4 z 5

Velmi milé a vtipné čtení :-) Potopa z netradičního úhlu pohledu :-)

kristeen
16.12.2019 5 z 5

Po téhle knížce jsme sáhli omylem, o to větší ale bylo naše překvapení. Aby měl biblický příběh vtip a spád se nestává zase tak často. Pobavili jsme se s dětmi společně a věřím, že odteď si budou tu velkou potopu světa pamatovat:) Nebýt té závěrečné nadbytečné agitky za nerovné vztahy, nebylo by knížce vůbec co vytknout.

Karcoolka2210
24.03.2017 4 z 5

Toto bolo naozaj super čítanie, vtipným, ale nie znevažujúcim spôsob bol opísaný príbeh troch tučniakov pozvaných na Archu. Odporúčam pre deti aj pre rodičov :)

Vojslava
14.01.2016 5 z 5

Krátké, lehké, zábavné - a přitom co odstavec, to něco k zamyšlení. Myslím, že se i k takovému textu dá mockrát vrátit...

Matematicka
09.01.2016 4 z 5

Kniha psaná živě a poutavě, rozhodně s mnoha přesahy pro dospělé. Dost provokativní, pro mě až za hranici mého vkusu. Na druhou stranu je tu dost věcí, které opravdu stojí za zamyšlení.

"A co se stane s ostatními zvířaty?" zeptal se malý tučňák, ale odpověď nedostal. Oba tučňáci sklopili oči a upřeli je na své nohy. Pak pokrčili rameny a konečně řekli: "Dříve nebo později to sami poznají."
"Co?"
"No..."
"Že se utopí?"
"To jsi řekl ty," tučňáci se na něj vyčítavě podívali.
"Bůh připustí, aby se všechna ostatní zvířata utopila?"
Oba tučňáci se mu pokoušeli vysvětlit, že Bůh je prý tak nějak nespokojený, tak nějak už má všeho dost, a proto by chtěl ještě jednou začít od začátku, ale vlastně že to všechno sami také nějak moc dobře nechápou.

Bolkonská
10.02.2015 4 z 5

Takovýchhle pohádkových knih nevychází moc, je to jakoby pro děti očima dítěte, a to je vzácné. Ilustrace taky OK. Celé hravé a zároveň k zamyšlení. Místy příjemně potrhlé. Rozhodně pobaví i dospělého.

Ulrich Hub
německá, 1963
2019  73%Poslední ovečka: Trochu jiný vánoční příběh
2013  87%O ôsmej na arche

Kniha Na arše v šest je v