Mytické příšery a monstra

Mytické příšery a monstra https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45600/myticke-prisery-a-monstra-45600.jpg 4 6 2

Golem, mumie, troll, Kyklop, harpyje, Minotaurus, Drákula, Frankenstein, King Kong, yetti, šedivák, lochnesská příšera - všechny tyto bytosti a ještě mnoho dalších najdete v této knize, která vás seznámí s nejděsivějšími stvořeními z legend a pověstí, starověké mytologie, knih a filmů. Každá příšera v knize je náležitě hrůzostrašně vyobrazena, dopodrobna popsána, je upřesněna oblast jejího výskytu, skutečná velikost v poměru k člověku a dočtete se o ní i mnoho dalších zajímavých informací.... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , Svojtka & Co

Mythical Monsters

ArkAngel
07.05.2023 2 z 5

O stupeň lepší než titul Monstra a jiná strašidla, který spadá do stejné edice. Dílo nabízí lepší kresbu i výběr příšer, kdy se tak čtenář dozví něco i o kulturách, které jsou mu naprosto cizí. Opět je to ale velmi zkratkovité a taky si říkám, proč ve stejné řadě pojednávat víckrát o totožných monstrech, když mohli autoři sáhnout třeba po něčem méně známém.

Miss Utahraptor
13.01.2013 3 z 5

Jakýsi jednoduchý přehled různých, (nejen) ve fantasy použitelných potvor. První, mytická polovina mi přišla mnohem lepší (o *), než část literatura/film, natožpak "moderní příšery"- nepatřím mezi příznivce mimozemšťanů a jim podobných. Hodnotila bych 70 % s přihlédnutím k cílové kategorii ("pro DĚTI a mládež") a pěkně barevným ilustracím.

Chris McNab
americká, 1970
2010  84%Historie vietnamské války
2011  82%Vojenská příručka přežití
2003  80%Jak tábořit a žít v přírodě
2009  70%Mytické příšery a monstra
2007  91%Uniformy 20. století

Kniha Mytické příšery a monstra je v