Mystický Egypt

Převzal starověký Egypt odkaz civilizace legendární Atlantidy? Kdo Egypťany naučil stavět pyramidy? Mohou nám tyto magické stavby jednou nahradit atomové elektrárny? Je egyptský horoskop dokonalejší, než evropský? Měl každý z jedenácti hlavních egyptských bohů své božské pomocníky? V knize se dočtete, jaké léčivé rostliny Egypťané pěstovali, že milovali pivo, které bylo proslavené po celém tehdejším světě, a objevíte i několik humorných nebo tajemných příběhů, jež se vážou k Egyptu takovému, jaký ho známe dnes....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430923/big_mysticky-egypt-HXR-430923.jpg 4.34

Kniha Mystický Egypt

Medvědářka
26.03.2020

Knihu jsem si vybrala nejen z toho důvodu, že jsem milovník seriálu a filmu Hvězdná brána, která je starým Egyptem plná a stará jména bohů jsou zde vyslovovaná skoro pořád. Chtěla jsem prostě vědět víc.
Tady se mi dostalo plno nových informací a mě spousta věcí sepnula v jedno.
Víte třeba, kteří bohové byli nejuznávanější? Nebo jaká zvířata krom koček ještě uctívali? A proč vlastně kočky? A co jejich léčitelství? Sami si určitě hned vzpomente na jejich mumie. Jenže i k mumifikaci je třeba mít povědomí o všem kolem.
Zaujal mě i jejich horoskop. Jako Štír si ráda přečtu nové pohledy na tyhle věci.
Prostě a jasně - jděte do ní. Ať jste jen zvědaví, co se nového dozvíte, nebo si chcete ujasnit své poznatky.