Mystérium lásky

Mystérium lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209927/bmid_mysterium-lasky-209927.jpg 4 135 135

Lady Alice z Lockwoodu má neskrotného ducha, čím sa líši od iných žien v stredoveku. Už od detstva bola nútená starať sa nielen sama o seba, ale aj o svojho mladšieho brata. Tajomný zelený kameň, po ktorom pátra rytier Hugh zo Scarcliffu, jej nečakane poskytne príležitosť vymaniť sa z područia chamtivého strýka. Svojím pôvabom, ženským dôvtipom a hlavne ostrým jazykom zaujme drsného rytiera natoľko, že už nič nebráni, aby si vrúcny cit našiel cestičku k jeho chladnému srdcu aj cez železné brnenie. A mystérium lásky prejaví naplno svoju moc...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Wist

Mystique , 1995

uzivatel83509
11.06.2023 5 z 5

Krásný příběh o tom, že láska je víc, než nějaký klenot :-)

Kudík
09.02.2022 4 z 5

Opět příjemné čtení se zajímavou zápletkou od záhady ohledně tajuplného krystalu po "neobjasněná" úmrtí před 30ti lety. Zvídavá rusovlasá lady Alice a jako protějšek Nesmiřitelný Hugo jejichž vzájemné dohody a rozpravy byly občas hodně zábavné. Viz. třeba věta z jeskyně „Myslím, že přestalo pršet, můj pane.“ :)

ivana7717
29.01.2022 3 z 5

Klasický romantický historický príbeh na oddych. Mne sa páčil.

petulik330
05.07.2021 3 z 5

Po dlouhé době jsem si opět přečetla knihu s touto tématikou. Kniha mě ani neurazila ani nenadchla.
Jako plus dávám to, že oba hlavní hrdinové mi byli sympatičtí. Alice byla sice trochu tvrdohlavá a kromě toho na tehdejší dobu měla svou hlavu a nechtěla se nechat ovládat žádným mužem. Co se týká Huga.. je to klasická ukázka muže. Je silný a velice panovačný, který si vždy myslí že má pravdu a musí být po jeho.
Kromě toho také bylo v knize trochu detektivní zápletky, což oceňuji.
jako mínus beru to, že se mi kniha místy docela táhla a hlavní hrdinka se mi někdy jevila jako pipina a naivka.

biki
08.11.2020 3 z 5

Tuto knihu jsem četla velmi dávno a tak jsem si ji v této době chtěla připomenout. Kniha je sice docela čtivá, příjemná, i s malou detektivní zápletkou, stejně ji ale oproti jiným knihám A.Q. považuji za slabší.

kokrokr
04.08.2020 4 z 5

Vtipně podaný dobrodružný příběh ze středověku, ve kterém narazíte na chytrou a krásnou dívku, statečného rytíře a několik záhad. Děj příjemně ubíhá a řeší reálné potíže hlavních hrdinů. Je to čtivé a zábavné.

Radka1911
03.04.2020 4 z 5

Příjemná romantická jednohubka na jeden zimní večer.

Zirvith
10.11.2018 3 z 5

Trochu nudnější kniha oproti jiným v tomto žánru :o) Takže mi trvalo delší dobu, než jsem to dočetla, ale špatné to nebylo..

haWranka
07.08.2018 3 z 5

Kniha byla časována do středověku, což pro Armando Quick není typické. Ale nijak to nevadilo, příjemná změna. Ovšem postava síra Huga mi nebyla úplně sympatická. Přesto jde určitě o milé čtení.

Lembac
18.05.2018 5 z 5

Tak tohle byla velmi pozitivní knížka! Hugo a Alice mi byli hned sympatičtí. Hugo je sice udatným rytířem, ale není - jak je často v podobných románech zvykem - namyšlený macho. Ani Alice neodpovídá mustru pro typickou středověkou dívku. Je hodně činorodá a zvídavá, zajímá se o bylinky a přírodní vědy. Právě jeden zelený kámen svede oba hlavní hrdiny k sobě. A spolu jim to opravdu moc sluší.
Příběh je až pohádkově kladný, ale právě to někdy v tomto typu literatury hledám. Hlavně neobsahuje žádné nadměrné zpytování duší a zbytečná nedorozumění. Bude to asi tím, že Hugo a Alice jsou vícekrát popisováni jako hodně inteligentní lidé. A sem tam jsou i vtipní. Třeba: "Snažila se vymyslet něco skutečně brilantního a úžasného, co by mu řekla, něco, co by žena v jejím postavení, žena, právě mající za sebou vášnivý prožitek s legendárním rytířem, mohla asi tak říct. Něco, co by se dotklo jeho srdce. Něco kouzelného. Lehce si odkašlala. "Myslím, že přestalo pršet, můj pane." :-)
Trošku komické mi přišly jen četné kletby, které pronášely postavy románu v napjatých situacích. Asi měly znít echt středověce: "u zubů svatého Anselma", "u pláště svatého Bonifáce", "u zraků všech svatých".... :-)

Laf
29.04.2018 4 z 5

Skvěle a poutavě napsaná kniha. O zajímavé situace a zvraty také není nouze. Tato kniha je dobrá volba pro chvíle pohody :)

TaLu
21.08.2015 5 z 5

Četla jsem před lety v jiném vydání, ale musím se přiznat, že jsem se k této oddechové romantice ráda po čase vrátila a vychutnala si znovu příběh plný napětí, skvěle odvyprávěný, s tajemstvím a hlavně s hlavní hrdinkou, která se i v době, ve které ženy neměly téměř žádná práva, dokázala prosadit.
Dalo by se říci, že tato kniha od autorky patří k mé nejoblíbenější, alespoň co se těch romantických příběhů z minulosti týče.
Její knihy dříve napsané u mě vítězí nad těmi pozdějšími, ve kterých je zpracována poměrně často esoterika, kterou já v knihách nemusím.

kacaaba
11.07.2015 5 z 5

Mě se kniha líbila. Odehrávalo se to v mnohem vzdálenější době než jiné romány, ale přesto tam byla zobrazena síla ženy, která si svou inteligencí získala úctu a lásku rytíře. Odpočinkové čtení.

miruska1
30.12.2013 5 z 5

Pekny pribeh. Docela som sa aj bavila a chviľami to bolo aj napinave.

jarkaska
21.11.2013 4 z 5

Pěkné oddychové čtení.

kolacky
10.04.2013 5 z 5

Mně se líbí ty slovní souboje!

kika 13
23.01.2013 2 z 5

Pěkné čtení nenáročné na přemýšlení.

maryzka
31.05.2012 3 z 5

Pěkné čtení pro zasmání. V 15 století žena, která se snaží přežít v mužském světě- sice intelignetní ale trochu naivní.

Amanda Quick (p)
americká, 1948