Myšoň a Kočuléna / Kočuléna a Myšoň

Myšoň a Kočuléna / Kočuléna a Myšoň https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488518/myson-a-koculena-koculena-a-mysonhL-Z3l-.jpg 2 2 2

Soužití je sice krásná, ale někdy dosti zapeklitá záležitost, a což teprve, když spolu v domečku bydlí Myšoň a Kočuléna! Stává se vám, že to myslíte nějak a druhý to vnímá úplně jinak? Taky vám někdy rozum nebere, co to ten druhý vyvádí? A to samé platí i obráceně... Nezoufejte, nejste v tom sami. Myšoň s Kočulénou by vám o tom mohli vyprávět… Myšoň i Kočuléna tam mají každý pro sebe svou stranu leporela, na níž vás seznámí s vlastní verzí jejich společného příběhu. Takže jsou to vlastně knížky dvě – jedna vyprávěná Myšoněm a z druhé strany je vyprávění Kočulény. A jak to bylo doopravdy? To si poskládáte sami z obou stran. Můžete také číst jejich příběhy pořád dokola, protože kde jeden končí, druhý hned začíná. Leporelo pro děti od 3 do 103 let. Druhé dílo tištěno na rubu včetně vlastní titulní stránky... celý text

Litocha
31.05.2022 2 z 5

Souhlasím s Tatjanou, až na to, že mi výtvarná složka připadá docela zajímavá. Jinak je ale trestuhodně nevyužit potenciál - zajímavý nápad bohužel ztroskotává na zpracování. Příběh je nezáživný, chvílemi až nesmyslný a vůbec si nejsem jista, na jak starého čtenáře je leporelo vlastně zacíleno. Škoda.

tatjana1737
18.01.2022 2 z 5

Určitě pozitivně hodnotím nápad knížky, která obsahuje jeden příběh ze dvou úhlů pohledu, tzn. na jedné straně leporela je příběh, jak ho viděla Kočuléna, na druhé z pohledu Myšoně. Zajímavá je i hlavní myšlenka (každý vidí stejnou situaci jinak), jinak ale musím přiznat, že mne leporelo příliš nezaujalo. Nezaujaly mne ilustrace (myšoň vypadá na některých obrázcích jako vlk) ani příběh jako takový, na mne působil příliš absurdně a nesmyslně. Je-li leporelo určeno dětem od tří let, byl by jako médium vhodnější tvrdší papír, aby kniha přežila manipulaci malého čtenáře a vydržela mu na oněch dalších 100 let (věkové doporučení je 3-103 let). Omlouvám se autorce, která na vydání svého příběhu čekala tak dlouho, ale za mne existují na knižním trhu lepší a hezčí knížky pro děti.

Lenka Vychodilová
česká, 1957