Myšák Eda nechce chodit do školky

Myšák Eda nechce chodit do školky https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119329/mysak-eda-nechce-chodit-do-skolky-119329.jpg 4 7 1

Interaktivní knížka, kde děti hledají na obrázcích odpovědi na otázky, vypráví příběh o malém myšákovi. Pro předškolní děti. Myšák Eda má svou maminku moc rád, protože si spolu často hrají. Peněz na domácnost je však málo, proto se maminka rozhodne, že půjde do práce a svého myšího synka pošle do mateřské školky. Edovi se tam zpočátku nelíbí a na maminku se proto zlobí, ale nakonec pozná nové kamarády, zjistí, že pracovat je potřebné a že i přesto si maminka najde čas na společné hraní. Kromě samotného příběhu je možno pod textem na stránce najít otázku, na kterou děti převážně hledají odpověď přímo na obrázcích v knize.... celý text

bibi.r
bibi.r
28.06.2016 4 z 5

Knížka je rozhodně skvělá v tom, když potřebujete malému dítěti vysvětlit, že teď bude chodit do školky a vy do práce. Myslím, že to může tento pro děti těžký přechod usnadnit.
Co však zamotalo hlavu, byly podivné obrázky. V knize jsou totiž i různé návodné otázky, které mají podporovat práci s knihou a textem, ale jak má dítě odpovědět na otázku "Jaká zvířátka chodí s Edou do školky?", když vy sami jako dospěláci nejste schopní některé z nich poznat. Obrázek jsem ukazovala několika lidem a shodli jsme se, že je to jakýsi podivný hybrid mezi medvědem/bobrem/zajícem/myší. Těžko říct. Otevřete knížku a zkuste mi napovědět :D.

předškolní výchova povolání

Anna Casalis