My tři cvoci

My tři cvoci https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36292/bmid_my-tri-cvoci-UY0-36292.jpg 4 23 5

Dětský román, jehož hrdiny jsou tři sourozenci, jimž se pro ztřeštěnou povahu přezdívá cvoci. Příběh, který průběžně mezi kapitolami vtipně komentuje nejstarší sestra, se rozvíjí ponejvíce ve školním a rodinném prostředí a jeho spojujícím tématem je, jak tato trojice svým důvtipem rozřeší případ ukradeného kola. Vyprávění, v němž se očima mladých hodnotí a bezděčně karikují zvyky a výchovné metody dospělých.... celý text

Corso
11.06.2023 3 z 5

Chvilami som sa stracal v sledovani deja. Zvlastny sposob stylizacie ma nutil premyslat ci este stale sledujem tu jednu scenu ci kam sa to presunulo? :) A teraz nemyslim len premeny osoby rozpravaca. Nemal som papierovu knihu ale ebook, tak neviem ci sa nejak nepospajali odstavcove delenia.
Inak pribeh taky celkom prijemny mladeznicky. Spisovatelke sa darilo zachytit ten detsky pohlad na svet, socialne vrstvenie v skole, v triede, navyse tam ako tmava vrstva presakuje minulost rodicov, veznenie v koncentracnom tabore, prenasledovanie. Celkovo take rozporuplne nalady po docitani.

Modrina
17.02.2023 5 z 5

Když jsem na tuhle knihu nedávno narazila, musela jsem si ji po těch cca 45 letech znovu přečíst. Některé obraty jsem dodnes nezapomněla. :) Nevím, jak moc by tenhle příběh oslovil dnešní děti, ale já jsem si tuhle milou jednohubku vyloženě užila. :)

Pebra
18.01.2023 3 z 5

Jiná doba - jiné děti, to beru. Ale tak nějak neuspořádané mi to přišlo.

gleti
24.03.2018 5 z 5

ve třinácti jsem tuhle dětskou, výborně napsanou, detektivku zhltla na jeden zátah.
některé věci - o přitažlivosti dívek, které mají správný rozcuch; o tom, že dvojka (známka) je někdy víc než jednička - mi nesmazatelně uvízly v paměti.

WEIL
09.09.2011

Dobrých, pohodových vyprávění i o vážných věcech není nikdy dost.

pro děti od 11 let školáci

Hana Bořkovcová