My Cooking Diary

My Cooking Diary https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/361479/bmid_my-cooking-diary-Xcz-361479.jpg 4 102 24

Obsah a koncept kuchařky vychází z food blogu My Cooking Diary. V kuchařce najdete 90 receptů, které vám poskytnou inspiraci od rána do večera na jeden měsíc. Navíc je na začátku 10 základních receptů, které se vám budou hodit pro tvorbu těch ostatních. Kniha je rozdělena na čtyři kapitoly a ve třech hlavních najdete recepty na 30 snídaní, 30 obědů a 30 večeří.... celý text

Torino
17.01.2018 4 z 5

Moje pozitivní hodnocení je určitě ovlivněno tím, že je mi Kačí velmi sympatická jak na blogu, tak ve svých videích na instagramu tak i na autogramiádě osobně. Kuchařka se mi velmi líbí graficky, to je první plus. Druhé plus - moc se mi líbí myšlenka 30 receptů na každé jídlo dne, tedy "Měsíc s Kačí". Navíc je tam pro mě příjemná skladba receptů (jen minimální množství asi nevyzkouším). Třetí plus nebo spíš z mé strany poklona, že si Kačka kuchařku od A až po Z vytvářela sama. A poslední věc, jako člověk který miluje knihy, ale jako opravdové knihy (ne e-knihy), mi vůbec nevadí, že je to "jen" přepis receptů z blogu. Jediné lehké výtky: v receptech se často objevují stále stejné suroviny např česnek, zázvor, citronová tráva atd (dá se to pochopit, když má něco ráda, dá to všude)... a že se kniha spontánně zavírá a člověk jí při vaření musí otevírat špinavou rukou. Ale to mi přijde jako detaily.

angloumene
27.12.2017 4 z 5

Když se mi kuchařka My Cooking Diary poprvé dostala do ruky, byla jsem nadšená. Na to že neprošla žádnou profesionální grafickou a jazykovou korekturou vypadá opravdu krásně. Každý recept je doprovázen fotografií, popis u jednotlivých postupů je jasný a odpovídá stylu Kaččina blogu.

Když jsem si knihu ale přečetla pořádně a uvařila jsem podle ní pár chodů, přeci jen jsem objevila nějaká ale. V prvé řadě se víceméně jedná o přepis receptů na blogu. Nových receptů je opravdu jenom pár, takže kniha se hodí spíš pro skalní fanoušky nebo pro ty, kteří podle blogu nemají zase až tak navařeno. Druhá výtka se týká popisu receptů - je potřeba si je vždy číst dopředu, protože se v přípravě nezmiňuje krájení a jiná úprava surovin. Čtenář si tedy sám musí připravit časový harmonogram postupu (stihnu ten česnek oloupat a nakrájet během smažení nebo ho mám rači připravit dopředu?). Poslední výtka se týká určité nesourodosti receptů. Většina z nich je zdravější a tak vyloženě překvapí recept na halušky a další úlety směrem k tradiční (nezdravé) české kuchyni.

Celkově hodnotím kuchařku jako podařenou. Už jsem podle ní navařila poměrně hodně receptů a vyloženě zklamaná jsem byla jednou, zato nadšená mnohokrát. Pro někoho, kdo hledá trochu zajímavější, ale přeci jenom dost tradiční recepty, je tahle kuchařka jako dělaná.

IvusP
14.12.2017 5 z 5

Skvělá kuchařka... Od všech ostatních se liší v podstatě jenom jednou, ale za to obrovskou věcí - je napsaná srdcem. Je napsaná přesně s takovou láskou, s jakou autorka vaří :)

Jeckyyy
20.11.2017 5 z 5

Strašně ráda vařím podle blogu této foodblogerky, proto bylo víc než jasné, že knížku musím také mít :) Kačí je vynikající kuchařka a navíc strašně fajn člověk. Byla jsem si pro kuchařku přímo na její autogramiádě a jsem za to moc ráda. Už se těším, až zkusím nějaký z receptů, který jsem ještě nedělala ♥

kuchařky blogy avokádo zdravá výživa

2017  89%My Cooking Diary
2019  89%My Cooking Diary 2