Vzdálené obzory

Vzdálené obzory https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68426/vzdalene-obzory-68426.jpg 4 15 3

Muži a slova série

Druhý díl tetralogie Muži a slova. Inos, jediná dcera a nástupkyně krále Holindarna, je unesena skrze Kouzelné okno právě ve chvíli, kdy impské legie okupují malé královstvíčko, jehož se měla stát panovnicí, dobývají hradní věž, ve které se ukrývá. Stává se zajatkyní v pouštní zemi, kde vládne bývalá přístavní děvka s magickým nadáním a nutkavou vášní k politickým pletichám. Inosolan tajně doufá, že se znovu zázračně objeví Rap… Ten proskočil Oknem dobrovolně, ale protože ani on, ani nikdo jiný si již nepamatuje, jak kouzlo Okna funguje, neocitá se v poušti, ale na opačném konci kontinentu ve vlhkých pralesích ostrova Faerie. Dostává se do zajetí, ale ani to jej nemůže odradit od jeho pevného rozhodnutí vydat se zachránit milovanou královnu…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Netopejr

Feary Lands Forlorn , 1991

michal3736
18.07.2020 3 z 5

Četl jsem po druhé po několika letech, opět mě tento díl z celé serie baví nejméně a to hlavně z důvodů velkého zájmu o Inosolan. Zbylé části jsou super, ale s princeznou se to hrozně táhne :)

Mornau
30.04.2020 3 z 5

Z druhého dílu knihy jsem nebyla tak nadšena jako z prvního dílu, který jsem přečetla pomalu jedním dechem.
V příběhu mne více bavila linka Inosolan než Rapova.

Yarwen
02.06.2013 3 z 5

Rap se přes kouzlené okno dostal do Faerie, unikne ze zajetí a s pomocí námořníka Gathmora se snaží dostat k Inosolan. Ta se ocitá ve zlaté kleci pouštního sultána Azaka společně se svou tetou Kade. Azak by rád Inosolan získal, ať už se jí to líbí nebo ne, ale sám nezmůže nic proti kouzelnici Rashe, která jeho zemi ovládá.

Dave Duncan
kanadská, 1933 - 2018