Kouzelné okno

Kouzelné okno https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68569/kouzelne-okno-68569.jpg 4 19 6

Muži a slova série

O krásnou princeznu, následnici trůnu, má veliký zájem mladý muž Andor. Jen sluha Rap ví, že jde o zlou bytost, která se umí převtělovat. Co mu síly stačí, snaží se zabránit princeznině sňatku. Bojuje statečně s Andorem a dalšími zloduchy různých podob a První část fantazy o zemi Pandemii, v níž magie kouzelného okna pomáhá v boji s nepřáteli země... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Netopejr

Magic Casement , 1990

hanaseidl
04.04.2021 3 z 5

Špatné to není, jistě si série najde své příznivce. Ale mne moc nezaujala. Hlavní hrdinka Inos je tak hloupá, zhýčkaná a jde kam ji řeknou, že jsem se nemohla donutit ji fandit. S Rapem je to už lepší. Ale prostě se nemohu zbavit pocitu, že děj knihy si prostě žije vlastním životem a hlavni postavy jen laxně přijímají, to co přijde. Přesto jsem přečetla celou sérii a byly okamžiky, které mě i bavily. Takže asi je lepší si udělat vlastní názor.

alekis
15.03.2021 4 z 5

Četla jsem už lepší fantasy, toto je víceméně pohádka - ale dobře se to čte a je to zábavné. Poslední z posledních na královském hradě, obyčejný chudý kluk od koní, zachraňuje a doufám, že snad nakonec i zachrání krásnou princeznu... a kdo ví? Třeba bude nakonec i králem :-).

michal3736
09.05.2020 4 z 5

Přečteno znova zhurba po 15 letech a jsem opravdu překvapený, že se to dá číst i takhle starší. Super fantasy i když vím jak to zhruba dopadne, rád sem se vrátil opět do tohoto kouzelného světa.

kruppe
25.04.2020 5 z 5

Nechápu, jak tato kniha mohla zapadnout. Vždyť mezi těmi všemi Terry Brooksy, Davidy Eddingsi či snad T. Goodkiny se jedná o skvost. Dobře promyšlený a fungující svět, magie a i postavy (ano ti mladíé jsou občas protivní, ale tak nějak uvěřitelně, navíc prochází vývojem)). Autor má vybroušený styl, umí dobře vystavět dramatické i vtipné scény. Několikrát jsem si vzpomněl na R. Feista a jeho Riftwar sagu. Uvidíme, kam nás zavede druhý díl. Vím, že to není na 5 hvězd, ale zohledňuji i rok, kdy to autor napsal...

Mornau
17.03.2020 5 z 5

První díl se moc povedl, vůbec jsem se nenudila. Kniha se mi líbila od začátku do konce.
Hlavní postavy Inosolan a Rapa jsem si hned oblíbila.

Yarwen
02.06.2013 4 z 5

První díl velmi povedené a originální série. Magie a kouzla zde souvisejí se SLOVY a nebudu prozrazrazovat více, abych nesnížil čtenářský zážitek. Po smrti krále Holindara vede nejsnažší cesta na trůn přes princeznu Inosolan. Rap, jenž je do ní zamilován, se vydává na strastiplnou cestu, aby zabránil zrádci trůn získat. Kouzelné okno v závěru zamíchá kartami a každé postavě rozdá nové - Rap se najednou musí postarat především sám o sebe, než bude schopen Inosolan nějak pomoct.

Dave Duncan
kanadská, 1933 - 2018