Muzeum prazvláštních věcí

Muzeum prazvláštních věcí https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351565/bmid_muzeum-prazvlastnich-veci-3Px-351565.jpg 4 107 107

Láska mezi snem a tvrdou realitou. Takový je příběh dvou mladých lidí setkávajících se v New Yorku na počátku dvacátého století, ve městě, které prochází bouřlivým vývojem a skýtá netušené možnosti. V malém panoptiku na Coney Islandu žije malá Coralie a pod přísným vedením otce se připravuje na roli mořské panny. Coralie dospívá a už jí nestačí být poslušnou dcerou svého otce, živícího se pochybným způsobem. Při nočních toulkách na sever od New Yorku, kde v oněch dobách ještě vládne divočina, spatří mladého muže fotografujícího noční les a od té chvíle nemyslí na nic jiného. Ten zvláštní fotograf je Eddie Cohen, přistěhovalec z Ruska, jenž opustil otce i židovskou komunitu a pokouší se najít sám sebe. Když Eddie se svým fotoaparátem dokumentuje zkázu newyorských ulic po tragickém požáru v textilní továrně, dozví se o záhadném zmizení mladičké dělnice a začne se zajímat o její osud. Pátrání ho zavede do barvitého světa šarlatánů, šejdířů i snílků – až do Muzea prazvláštních věcí, kde se nakonec setká s Coralií... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Jota

The Museum of Extraordinary Things , 2014

evickakyticka
16.03.2016 5 z 5

Je jen málo knih, u ktreých si říkáte, aby příběh ještě neskončil.Toto je můj případ. Chtěla jsem ještě chvíli pobýt s hlavními postavami, ještě chvíli nakouknout do jejich světa. Moc se mi líbilo prostředí New Yorku, takhle ho ještě neznám. Zvláště poslední obyvatel chránící si své území. K osobě profesora bych jen podotkla, že někoho tak odporného jsem dlouho "nečetla". Brr, opravdu. A autorce děkuji za krásné vyprávění, vtáhnutí do děje a také za tu špetku romantiky, která se nakonec vyklubala až v závěru, tudíž knihu rozhodně nepovažuji za červenou knihovnu.

Alma-Nacida
14.02.2016 3 z 5

Kniha má dobrý námět, ale zdá se mi být rozvleklá, není mi jasný důvod střídání ich formy s er formou a závěr vyznívá jako červená knihovna. Asi jsem měla velká očekávání a teď jsem zklamaná.

La Fiera
02.01.2016 4 z 5

Trochu jiné než se očekávalo, ale velmi příjemné čtení, ačkoli ne vždy zrovna veselé, s fikcí založenou na reálných historických událostech.

Karcoolka2210
11.12.2015 5 z 5

Začítavala som sa pomaly, mala som pocit, že do pri druhej kapitole vzdám, ale som rada, že som to nevzdala, lebo je to naozaj výnimočná kniha. Teda aspoň pre mňa :) Čarovný príbeh dvoch ľudí- Coralie a Eddieho je plný výnimočných ľudí, výnimočných miest, bolesti, no aj lásky a radosti. Atmosféra New Yorku vás postupne vtiahne do seba. Obyčajne neobyčajní hrdinovia nám ukazujú, že sa netreba vzdávať, ak vyzeráme inak ako všetci ostatní, ak vybočujeme z "normy". Podľa mňa 5 hviezd zaslúžene :) AJ

Selket
13.09.2015 4 z 5

Velice příjemné čtení, až na malou nepřesnost, která mě kopla do očí (bála se, že dostala špaňelskou chřipku v roce 1911?) perfektní pohled do počátku dvacátého století, včetně menrality postav.

Eponka
22.08.2015 3 z 5

Tato kniha byla psaná velice zajímavě ale příběh byl hrozně loudavý. Hodněkrát se tam opakovala to co už tam bylo jednou napsaný bylo hlavně o jejich minulosti. Když už jsme se konečně dočkali příběhu byl hrozně krátký a to mě velice mrzelo. Autorka to napsala moc hezky jen se mi to četlo docela nudně asi tohle není můj žánr.

greetchen
15.06.2015 5 z 5

Příjemné překvapení. Poutavý příběh dvou mladých lidí, jejichž životní story se neustále propojují a splétají. Vhled do prostředí, které je většině lidí utajené, je inspirující četbou samo o sobě, pozadí historického NewYorku tomu ale dodává ještě punc zajímavosti. Kniha se četla sama, byla příjemně mrazivá, napínavá a romantická tak nenuceným způsobem, že se nepodobá ničemu, co tu v poslední době vyšlo.

Antoaneta
09.05.2015 4 z 5

Moc pěkně podaný příběh z velmi neobvyklého prostředí.Jak se žije lidem kteří se něčím odlišují?Dokáží se poprat se životem a třeba najít i lásku?Jaké tajemství skrývá Coraliin otec?To vše a spoustu jiného se dozvíte v knize-určitě stojí za přečtení.

Skawin
12.04.2015 4 z 5

Kniha je částečně historickým vhledem do New Yorku před sto lety a částečně se vciťuje do lidí, kteří se různými způsoby odlišují od těch "normálních". Hledání a nalézání svobody, dobra, lásky a pokory před životem.

Maragad
08.04.2015 4 z 5

Muzeum prazvláštních věcí je velmi neobvyklou a těžko zařaditelnou knihou, která svým způsobem opravdu působí jako pohádka pro dospělé. Jen se dá těžko posoudit, zda konec je šťastný, protože i po dočtení budete pociťovat depresivní až melancholickou náladu a neubráníte se přemítání nad tím, co to vlastně znamená být svobodný.

orinka3
09.01.2015 5 z 5

Úžasná kniha! Předčila veškerá moje očekávání a moje pochybnosti, jestli dnes ještě někdo dokáže napsat kvalitní román, zmizely. Prostředí, ve kterém se to celé odehrává, je unikátní, bizarní a podmanivé. Hrdinové knihy jsou vykresleni tak, že žijete s nimi a bez dechu sledujete jejich pouť životem, bojíte se o Coralii, trnete, aby se jejímu milému nic zlého nestalo, přejete si dopadení vrahů....a popisy ničivých požárů, tak to je opravdu síla. Člověku to vhání slzy do očí, jak přesvědčivě jsou popsány, jaké detaily máte živě před očima! Navíc se přiznám, že bych si v životě nedokázala představit nějakou divokou přírodu ve spojení s Manhattanem, Hudsonem - a ona tam je - močály, lesy, řeka plná ryb...knížka mě chytila za srdce a nemám dost slov na to, abych ji dobře popsala. Však se sami přesvědčete, žádná plytká četba, ale nezapomenutelné chvíle s knihou.

Kate84
27.11.2014 4 z 5

Kniha je čtivá, ale nějak mě nedokázala vtáhnout do děje. Četla jsem ji bez zájmu o hlavní postavy, scény a detaily jsou popsány krásně, ale děj se celkově trochu za tím vším loudá ačkoli se nedá říct, že by kniha byla málo akční... nevím nesedlo mi to úplně, ale rozhodně to bylo pěkné počtení. Navíc se příběh odehrává na pozadí skutečných událostí.

Shampoo
24.09.2014 5 z 5

Nečekala jsem od knihy skoro nic a mile mě překvapila svou čtivostí. Téma s panoptika, kde se vystavují znětvoření lidé , je zpracované pěkně. Musím uznat že způsob jakým se spojí osudy hlavních hrdinů dohromady je docela netradiční. Za mě 5 prostě díky dobře napsanému příběhu, který mě baví a době do které je zasazen, rozhodně jí zkuste dát šanci, není to červená knihovna, je to skvělá knížka o dvou lidech co se náhodou za podivných okolností potkají :)
Doufám že o autorce neslyším naposled.