Muž, který se vypařil / Policie pomo pije

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dva romány švédské autorské dvojice. Muž, který se vypařil: Detektivní román, v němž Martin Beck pátrá po zmizelém stockholmském novináři, který jel údajně dělat reportáž do Budapešti, a nakonec musí vyřešit jeho vraždu. Policie pomo pije: Významný finanční magnát Viktor Palmgren je zastřelen neznámým mužem uprostřed slavnostního večírku v hotelu Savoy. Kvůli lehce opožděné reakci řadových policistů střelec uniká a nezůstává po něm jediná stopa. Vzhledem k tomu, že se vyšetřovatelé brzy dostávají s případem do slepé uličky, vyžádají si na pomoc komisaře Martina Becka. Ten se však rychle zamotává do spletitých intrik vrcholné politiky a businessu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244268/muz-ktery-se-vyparil-policie-pomo-p-nb8-244268.jpg 4.110
Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

Mannen som gick upp i rök / Polis, polis, potatismos!, 1966

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Muž, který se vypařil / Policie pomo pije

haki34
22.09.2020

obě detektivky podrobněji hodnocené samostatně. Jako celek knížka velmi dobrá, víc mě zaujalo pátrání a noir atmosféra v staré Budapešti, takže Muž, který se vypařil....Policie pomo pije nastavuje zrcadlo společnosti (!!! "zavolej mě, až nastaví zrcadlo" :))) a více hraje na city a sociální stránku. Martin Beck zároveň se změnou stavu chytá chuť k jídlu a ožívá i po jiných stránkách...nesmí chybět Pat a Mat série - Kristiansson a Kvant, vtipné dialogy, rychlá ruka a přesná muška Gunvalda Larssona, Kollberg, Mansson a párátka...ideální čtení na dovolenou, nudit se určitě nebudete :)

"Zmáčkl svou poslední floridku a sklíčeně se zadíval na opálené mladé lidi na trávníku. Najednou mu připadalo jako úplná pitomost, že se má honit po Budapešti a shánět se po někom, kdo mu je ale úplně a naprosto lhostejný. Nevzpomínal si, že by vůbec někdy měl tak beznadějný a nesmyslný úkol."

Štítky

švédské detektivky severská krimi

Autoři knihy

Per Wahlöö
švédská, 1926 - 1975
Maj Sjöwall
švédská, 1935 - 2020

Kniha Muž, který se vypařil / Policie pomo pije je v

Přečtených10x
Čtenářské výzvě1x
Knihotéce3x
Chystám se číst1x
Chci si koupit1x