Musela jsem zemřít

Musela jsem zemřít https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166464/bmid_musela-jsem-zemrit-dzV-166464.jpg 4 798 209

Musela jsem zemřít série

Životní příběh Anity, napsaný čtivě a upřímně, se okamžitě stal bestsellerem a autorka dnes patří mezi významné osobnosti, nadšeně vítané čtenáři po celém světě. Brzy po sňatku u ní diagnostikovali rakovinu, po čtyřech letech různých pokusů o léčbu upadla do kómatu a všechny orgány jí postupně selhávaly, což prokázala tomografická vyšetření. Nečekaně se však z klinické smrti probrala a velmi rychle se začala zotavovat. Následná vyšetření neprokázala žádná ložiska rakoviny, což je zcela neuvěřitelné a vědecky nevysvětlitelné. Strhující závěrečná část se týká autorčiny proměny ve vnímání hodnot, neboť na základě prožitku blízké smrti objevila smysl života. Anita Moorjani ve své inspirativní autobiografii líčí, jak jí po čtyřech letech boje se zákeřnou nemocí tělo vypovědělo službu. Dostala se do neobyčejného stavu zážitku blízké smrti a v něm si uvědomila svou vlastní hodnotu… i skutečnou příčinu své nemoci. Když nabyla vědomí, její stav se zlepšoval takovou rychlostí, že ji za několik týdnů bez jakýchkoli známek rakoviny propustili z nemocnice. Vyrůstala v tradiční hinduistické rodině uprostřed převážně čínské a britské společnosti a odmalička ji silně ovlivňovaly nejrůznější kulturní a náboženské zvyklosti. Po léta se snažila najít svou vlastní cestu a zároveň splnit veškerá očekávání ostatních. V důsledku zjevení, které prožila na onom světě, si uvědomila, že má sílu samu sebe vyléčit… a že ve vesmíru se dějí zázraky, jaké si nedokázala ani představit. V knize Musela jsem zemřít se Anita dělí s čtenáři o všechno, co už ví o nemocích, léčení, strachu, „bytí láskou“ a skutečné velkoleposti každého člověka. Její kniha nás utvrzuje v přesvědčení, že jsme duchovní bytosti, které prožívají lidskou zkušenost, a že všichni tvoříme jednotu.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Knižní klub

Dying To Be Me: My Journey from Cancer, to Near Death, to True Healing , 2012

vltavínka
19.01.2017

Spousta dobrých myšlenek hodných zamyšlení... těžké , silné téma. Ale jistě pro mnoho lidí bude těžce stravitelná.

scandry
13.01.2017 5 z 5

Tato zajímavá kniha o smyslu života mě přiměla k zamyšlení. Mohu doporučit všem přemýšlivým čtenářům.

Mathiola8
10.01.2017 4 z 5

Ze začátku velmi čtivá, ke konci již trochu náročnější. Pro mě velmi zajímavá. Pozitivní přístup k životu a nedat se pokořit svým strachem, milovat samu sebe a žít :)

lucie5078
08.01.2017 3 z 5

Tak do poloviny knížky mě to velice bavilo, byl tam děj, zajímavé myšlenky... Ale pak už se hodně témat opakovalo stále dokola, samé duchovní věci a vesmírná energie... Což mi přišlo až moc přemílané dokola, až vtíravé.

emil1681
07.01.2017

Rozumím tomu, že spoustu lidí tato kniha neosloví, protože ještě nedospěli do bodu ve svém bytí, kdy se na nějaký (něčí ?) popud začnou zabývat myšlenkami o podstatě a smyslu života. Potěšilo mě to, že ze zveřejněných komentářů vyplývá, že je druhá spousta lidí, kteří se vydali po cestě za poznáním a právě pro ně je knížka velikým přínosem a povzbuzením. Mám jen malou připomínku (zřejmě k překladatelce) : na straně 55 si autorka našla bulku na pravém rameni hned nad klíční kostí, ale na straně 110 je v chronologickém záznamu Anitiny nemoci uvedeno , že si všimla tvrdé bulky nad levou klíční kostí. Tento rozpor jsem si uvědomil proto, že jsem byl v prosinci na chirurgickém zákroku, kdy mi byla odstraněna tvrdá bulka na pravém rameni nad klíční kostí a nález byl pozitivní. To ovšem vůbec nezměnilo můj pozitivní přístup k životu, který po přečtení této knihy ještě mnohonásobně zesílil.

gab-iii
01.01.2017 2 z 5

Začátek zajímavý,ale pak už to šlo úplně mimo mě.Pořád dokola to samé,knihu jsem nedočetla

pecka02
15.11.2016 2 z 5

Doporučovalo mi ji už tolik lidí a já ji pořád obcházela obloukem, až se ke mně jednou prostě sama dostala. Tak jsem si řekla: "Asi ji máš fakt přečíst!". Musím ale přiznat, že mi to dělalo problém. Téma je zajímavé, což o to, ale styl, jakým je kniha psaná, mě vůbec nezaujal :( Samozřejmě chápu poselství, které autorka chtěla předat a pomoci tak jiným lidem, ale ten potenciál nebyl moc dobře využit. Ač zážitek, který se Anitě stal, byl jistě velice silný, mě její podání bohužel neoslovilo.

popelka595
06.11.2016 5 z 5

Málokdy se mi stává, abych měla při čtení husí kůži. Děkuji Anitě Moorjany za silný zážitek..

Danafantom
28.10.2016

Životní příběh ženy, která zažila NDE-potud dobrý. Ale to její následné poselství mi připadá nejasné a zmatené.

Dixinka
08.09.2016 3 z 5

Začátek byl hezký. Plný slov k zamyšlení. Závěr byl jen opakováním již vyslovených myšlenek

Aroucaria
02.09.2016 5 z 5

Cokoli se napíše k teto knize, bude vstup na tenký led.... Ale pro mě, to byl vstup na obláček, ze kterého se mi nechtělo do světa reality všedních dnů....

Peti
28.08.2016

Příběh Anity je zajímavý, ale způsob, jakým to je psané, mě neoslovil - na můj vkus příliš rozvláčné, zdlouhavé a opakující se dokola.

Conty
24.08.2016 5 z 5

Nejlepší knížka, která Vás přivede k neochvějné víře. Vřele doporučuji všem, kteří na sobě chcete pracovat.

fanciulla
10.08.2016

Ach, jak já toužím po podobném duchovním zážitku, i když by to nemuselo být tak dramatické jako v Anitině případě.

hany77
19.07.2016 5 z 5

Pro mě nejlepší duchovní kniha, kterou jsem kdy četla! Anita má dar přenést své pocity do výstižných slov, i když se zážitek blízký smrti podle její interpretace těžce vyjadřuje slovy, myslím, že se jí to povedlo bravurně. Mě osobně se velice ulevilo, že mým úkolem zde na zemi je ŽÍT a BÝT, nemusím zachraňovat lidstvo ani vymýšlet vynález, který vy nás spasil. Svou božskou podstatu naplňuji už jen tím, že JSEM!

Ivuska1988
21.06.2016

Knihu považuji za jednu z nejlépe napsaných v oblasti duchovní literatury. Při čtení této knihy jsem občas měla i husí kůži a některé kapitolky mě i dojaly.
Tato kniha je skvělá. Je pro člověka velmi důležité poznat sám sebe, mít se rád a jít vlastní cestou... Velmi inspirující výpověď o tom, jak je možné přistupovat k životu a k sobě samému.... Inspirující příběh, inspirující kniha, inspirující žena Anita Moorjani.... Velice jí obdivuji, je úžasná a příběh je nádherný :)

hana1984
20.06.2016 3 z 5

Ačkoliv mám toto téma ráda,bylo to pro mě nezáživné.

28401
06.06.2016 2 z 5

Nedočetla jsem... Koho toto téma zajímá, tak je lépe napsána kniha "Nebe opravdu je"

Enehy
02.06.2016 4 z 5

Anglicky bych tuto knihu popsala jako "eye-opener". Zanechala ve mně veskrze pozitivní pocit a dodala mi energii zavést pár dalších "zvyků" do svého života. Nicméně tato kniha je opravdu jen pro ty, kteří jsou už na ni "zralí". Kdybych ji četla před rokem, označila bych ji jako snůšku nesmyslů.

oolinkaa
25.05.2016 1 z 5

tak tohle mě vůbec neuchvátilo, ani jsem nedočetla. nevím, jestli to bylo tou jejich kulturou, zemí, kde se děj odehrával, nebo to bylo psané špatným stylem, ale čekala jsem mnohem mnohem více..bohužel jsem nucena dát pouze 1 hvězdičku :/