Musela jsem zemřít

Musela jsem zemřít https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166464/bmid_musela-jsem-zemrit-dzV-166464.jpg 4 798 209

Musela jsem zemřít série

Životní příběh Anity, napsaný čtivě a upřímně, se okamžitě stal bestsellerem a autorka dnes patří mezi významné osobnosti, nadšeně vítané čtenáři po celém světě. Brzy po sňatku u ní diagnostikovali rakovinu, po čtyřech letech různých pokusů o léčbu upadla do kómatu a všechny orgány jí postupně selhávaly, což prokázala tomografická vyšetření. Nečekaně se však z klinické smrti probrala a velmi rychle se začala zotavovat. Následná vyšetření neprokázala žádná ložiska rakoviny, což je zcela neuvěřitelné a vědecky nevysvětlitelné. Strhující závěrečná část se týká autorčiny proměny ve vnímání hodnot, neboť na základě prožitku blízké smrti objevila smysl života. Anita Moorjani ve své inspirativní autobiografii líčí, jak jí po čtyřech letech boje se zákeřnou nemocí tělo vypovědělo službu. Dostala se do neobyčejného stavu zážitku blízké smrti a v něm si uvědomila svou vlastní hodnotu… i skutečnou příčinu své nemoci. Když nabyla vědomí, její stav se zlepšoval takovou rychlostí, že ji za několik týdnů bez jakýchkoli známek rakoviny propustili z nemocnice. Vyrůstala v tradiční hinduistické rodině uprostřed převážně čínské a britské společnosti a odmalička ji silně ovlivňovaly nejrůznější kulturní a náboženské zvyklosti. Po léta se snažila najít svou vlastní cestu a zároveň splnit veškerá očekávání ostatních. V důsledku zjevení, které prožila na onom světě, si uvědomila, že má sílu samu sebe vyléčit… a že ve vesmíru se dějí zázraky, jaké si nedokázala ani představit. V knize Musela jsem zemřít se Anita dělí s čtenáři o všechno, co už ví o nemocích, léčení, strachu, „bytí láskou“ a skutečné velkoleposti každého člověka. Její kniha nás utvrzuje v přesvědčení, že jsme duchovní bytosti, které prožívají lidskou zkušenost, a že všichni tvoříme jednotu.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Knižní klub

Dying To Be Me: My Journey from Cancer, to Near Death, to True Healing , 2012

martiline
09.01.2016 5 z 5

Úžasná kniha. Hltala jsem ji ... nemohla přestat číst. To, že se některé pasáže jako by opakují, mi vůbec nevadí, stejně je tam vždy něco nového. Teď mi stačí sem tam do knihy nakouknout a vždycky mne jakoby "srovná". :-) Krásná, rezonuji s ní ... vyvolává zklidnění, lásku, radost ze života i pocit "všechno je vždycky v pořádku, ať se děje cokoliv" ... :-)

Dafra
04.01.2016 5 z 5

Skvělá kniha o tom, jak je pro člověka důležité poznat sám sebe, mít se rád a jít svou vlastní cestou. Velmi inspirující výpověď o tom, jak je možné přistupovat k životu a k sobě samému. Kniha mě nadchla, ale přiznávám, že obdobné knihy čtu a jsem těmto tématům otevřená. Souhlasím s tím, že racionalisty či jiné "neezotery" kniha neosloví a zůstane nepochopena. Každý máme jinou cestu, jinou knihu :-) Manžel "neezoter" raději dočetl Marťana :-)

Juici
03.12.2015 2 z 5

.. Umožnilo mi to zbavit se veškerého strachu: a to byl klíč k záchraně mého života ..

Jak tu již bylo zmíněno, přišlo mi, že se kniha od určité části stále opakovala. Za strasti, které si autorka musela prožít a za nový pohled na smrt dávám 2*. Bohužel jsem čekala více..

Lindulinek
26.11.2015 3 z 5

Kniha zajímavá, jen druhá polovina se hodně točila kolem pocitu autorky a přišlo mi to stále dokola.

Vltaava
29.10.2015 5 z 5

Fascinující kniha - pro toho, kdo dokáže porozumět.

JsmeJedním
26.10.2015 5 z 5

Výborná kniha, která pomůže člověku uvědomit si, kdo je. Četl jsem Eckharta Tolleho, Čtyři dohody i Pátou dohodu, líbí se mi myšlenky Buddhismu a tato kniha mě definitivně potvrdila, že jediná cesta pro mě je cesta k sobě... Jsem moc rád, že jsem na ni narazil, děkuji autorce, vědomí Celku a slova obsažené v knize mě osobně velice pomáhají.

douchová
15.09.2015 4 z 5

Oslovily mě hlavně dvě závěrečné kapitoly, které knihu vyšouply z balíku ostatních rádoby duchovních rychlokvašek (typu Coelho). Ta paní to prožila a podává zprávu, nehodlá přesvědčovat a díkybohu se netváří ani vševědoucně. (jako Coelho, např.) Víc takových, prosím :-).

Prashadevi
01.09.2015

Kniha je fascinující pro ty, se kterými ladí. To buď člověk cítí, nebo ne. Určitě nebude lehce stravitelná pro ty, kdo nemají s podobnou tématikou žádnou zkušenost. Ti, kteří už "něco vědí", se mohou hodně hluboce pročíst až k jádru. Líbí se mi, že autorka je pravdivá, i já jí uvěřila každé slovo, jak už tady někdo napsal. Na nic si nehraje, snaží se jen sdělit, co prožila a jak s tím prožitkem naložila ve svém životě. Ten život POTOM není tak jednoduchý, protože jí málokdo rozumí a ona to cítí, ale není tu pro to, aby se trápila, to už ví, na rozdíl od mnohých z nás :-) a umí to žít. Nevím, jak dokonalý je překlad z originálu, na tom hodně záleží, ale pro mě je tato kniha krásná, inspirativní a těžká.

Pavla24
29.08.2015

Trochu náročnější čtení....Ke knize se vrátím,ale až určitě po delší době....

Patapuf
14.08.2015 2 z 5

Nějak nejsem moudrý z této knihy.... možná je to tím, že dnes bylo takové vedro, ale měl sem co dělat abych ji vůbec dočetl... většinou sem měl i problém zjistit kde sem minule přestal... věřím tomu, že autorka prožila něco úžasného a měla neuvěřitelné (štěstí?), že dostala druhou šanci, ale podle mě je to spíš o tom, že každý to prostě vnímá jinak... Ale je fakt, že poslední bitva se odehrává v hlavě... pokud to hned odpískáte a odepíšete v hlavě, prohráli jste...

helkol
27.07.2015 4 z 5

Forma není určitě nejlepší ale zrovna u téhle knížky je důležitější obsah a ten je opravdu zajímavý a celkem motivující.. Kdyby byla napsaná ještě trošku jiným, propracovanějším způsobem, zasloužila by i 5hvězdiček..

Taji
26.07.2015 5 z 5

Není to sice žádný literární skvost, ale to vůbec nevadí, u takové knihy bych to ani nečekala, myslím, že by si ji měl přečíst každý, protože to člověka posune někam dál, uvěřila jsem autorce každé slovo.

Janka7
22.07.2015 5 z 5

Fascinující kniha dle skutečné události, první polovina těžká, nedoporučovala bych vážně nemocným, ale druhá část plná naděje, šance, uzdravení a radosti ze života. Zázraky se dějí....

kroftik
03.07.2015 3 z 5

Připojím se k těm, pro které byly stravitelnější první dvě třetiny knihy a ta poslední těžší. Asi opravdu nejsem duševně tak daleko, abych poslední část knihy plně vstřebala a pochopila... Každopádně po spoustě beletrie to bylo při nejmenším zajímavé a možná i trošku podnětné.

Krisseliss
11.05.2015 4 z 5

Poutavý, silný a místy neobvyklý příběh o překonávání nemoci i sama sebe, lásce a vytrvání.

honajz
04.05.2015 3 z 5

Jistě zajímavá kniha, kterou podle mne sráží snaha autorky o interpretaci toho, co zažila, a žel je poznat, jak její interpretaci ovlivňuje jak duchovní prostředí, z něhož vyšla (indické náboženství a víra v reinkarnaci), tak všechna hnutí, jimiž při snaze o neinvazivní léčení rakoviny prošla. Její samotný zážitek je a jistě byl velmi silný, ačkoliv v knize je jemu samotnému věnováno jen zlomek místa. Některé věci se shodují se zážitky mnoha dalších se zkušeností NDE, ale jiné úvahy mi přijdou mimo mísu. Např. pokud vezmeme za svůj fakt, že náš život smrtí nekončí, předpokládá tato skutečnost jinou úroveň chápání světa kolem nás, ale tak nějak vylučuje, že jsme vše stvořili my sami jako jedna základní entita, nebo jak autorka to jediné bytí nazývá. Případně by se asi dalo polemizovat (a soudě podle otázek v knize i na jejím konci to nechápe více lidí) s pojetím, že neexistuje žádná vina, žádný trest, nebo že člověk má mít rád sebe, ale hranice mezi sebeláskou a egoismem neexistuje, protože egoismus prý naopak znamená nedostatek sebelásky. Stejně tak její popření karmy, resp. zlých a špatných činů, jež v žáru všeobjímající lásky roztají jak sníh - přece jen existuje nějaký jing a jan, akce vyvolává reakci, a pokud tedy existuje posmrtný život, a člověk se na Zemi choval jak sadista, pak tedy nevím, kde by se mu to neštěstí, jež způsobil druhým, počítalo. V tomhle autorka hodně relativizuje a přijde mi to divné. Už jen proto, že většina lidí se zážitkem NDE mluví o přehrání filmu svého života a uvědomění si vlastních vin. To zde nenajdete - smrtí je vše smazáno a zahrne vás bez rozdílu vše objímající láska. Ke knize samotné ještě takové technické poznámky - v podstatě základ myšlenky by se vešel na poloviční počet stran, často se texty a myšlenky opakují, hodně stran je vyplněno nudnou vatou, která až tak příliš se samotným poselstvím nesouvisí. Mám tedy celkově poněkud rozpačitý pocit. Neříkám, že některé předložené myšlenky nenutí k úvaze, třeba ty o potřebě zbavit se strachu, ale jiné zase nedávají smysl.

MontanaB
27.04.2015 5 z 5

Kniha není o posmrtném životě, jak se tady někteří zklamaní vyjadřují. Kniha je o životě tady a teď.

Mozkovna
31.03.2015 4 z 5

S učitelkou na fyziku jsme si o tomhle nesčetněkrát povídali v hodinách a celé tohle duchovno a duše a vesmír a život a všechno... nevím, přijde mi to strašně zajímavé a hodně k zamyšlení :) Nicméně kniha byla pěkná, plná dobrých přirovnání k tomu, co se děje.

Paoline
11.03.2015 4 z 5

Kniha je zajímavá, ale asi jen pro ty, co se zabývají duchovnem

Roanna
11.03.2015 3 z 5

Knížek na toto téma jsem četla už několik, a tato mi nepřišla nijak vyjímečná. Je samozřejmě zázračné, jakou neuvěřitelnou rychlostí se Anitě podařilo ze svého těla vypudit rakovinu, ale přesto mě její příběh nezasáhl tak, jak by se dalo očekávávat. Čtenáři jistě ocení, že Anita nevyzdvihuje žádné náboženství a nesnaží se moralizovat, pouze sděluje své pocity z druhého břehu a píše o zásadní životní změně, kterou si poté prošla. Je to vcelku útlá a čtivá knížka, ale po třetí části jsem měla pocit, že čtu pořád to samé. Některá tvrzení - např. o tom, že jsme čistá láska a všichni jsme Jedno, mi připomněly irskou mystičku Lornu Byrne, která mě však svými knihami oslovila víc. Na druhou stranu, některé myšlenky mě zaujaly, takže zase tak špatné to nebylo. Ono je nakonec celkem jedno jestli věříme, nebo nevěříme na posmrtný život, protože jak to skutečně bude se přesvědčíme, až nastane náš čas a nebude cesty zpět. Ale o tom už nikdo napsat nedokáže. Každopádně tomu, kdo věří v nekonečné bytí duše, se bude ze světa jistě odcházet mnohem snáz.