Murphy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hrdinou je vzdělaný mladík, který se marně potýká s problémem vlastního zapojení do života kolem sebe. Prožije jen letmo započatý a nikdy nezavršený milostný příběh a odchází z tohoto světa absurdním způsobem, hodným pozdějších Beckettových dramat.

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35458/murphy.jpg 3.760
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , ERM
Originální název:

Murphy, 1938


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Murphy

Lessana
11.04.2016

Kniha, po prečítaní ktorej zostane veľmi zvláštny pocit... Drvivú väčšinu tohto napínavého príbehu okoreneného svojským (čiernym) humorom sa nedá nesúhlasiť a nesúcitiť s hlavným hrdinom, ktorý má dosť systému - nesystému vôkol a rád by jednoducho LEN žil a rozvíjal ducha. Akosi do toho však nepasuje to riešenie - neriešenie na konci...

Bonda
12.11.2014

Při četbě se pořád tak trochu zahanbeně usmíváte a zároveň máte příjemný pocit, že vám to myslí a jste skoro na stopě nějakého skutečného poznání. Kniha psaná s poťouchlým a svěžím vtipem. Nakonec vám už navždycky zůstane v hlavě ústřední, s nezbytnou ironií položená otázka: proč se vlastně za čímkoli pachtím? Není lepší uklidit se jako Murphy do ústraní blázince a nalézt zde spokojené společenství s dalšími „uprchlíky z tohoto kolosálního fiaska“?

Můj oblíbený citát: „Obávám se, že syndrom život je příliš difúzní na to, aby mohl být zkonejšen.“


jaryn
23.09.2014

Beckettovu prvotinu mám rád podobně jako povídky Woodyho Allena (snad mě pámbů neztrestá).

P.S. Pozdější Beckett už byl někdo jiný - miluji třeba jeho Krappa v (rozhlasovém) podání Miloše Nedbala.

odejana
08.01.2012

Super četba, jazyk, názory. Absolutně mě dostala Murphyho závěť!!!

WEIL
27.06.2011

Ano, kniha má co říct i dnešnímu člověku.
Četl jsem ji prvně jako dospívající, a dneska bych si ji rád znovu přečetl, abych si porovnal dojem z časů dospívajícího s tím, který by mě vyvolala nyní.