Muminí moudra

Muminí moudra https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29707/mumini-moudra-29707.jpg 4 37 7

Čítanku nejoblíbenějších pasáží z knížek o muminech uvítají jak malí, tak i dospělí čtenáři, které okouzlil čarovný svět křítků muminů. Pro děti od 12 let.

Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Allting som är bra för magen; Tänkt och sagt i Mumindalen

maky.orel
02.04.2024

Kniha je výběrem "mouder" resp. zajímavých krátkých pasáží na zamyšlení z Muminích knih seskupených a řazených podle titulů, ve kterých se nachází. Je to podle mě vhodná knížka pro ty, kteří by rádi s Mumínky začali a neví, zda je to pro ně dobrá volba a pak samozřejmě jako hezký dárek těm, kteří je již přečetli, mají je rádi, ale preferují vlastnit menší knihovničku než sbírku všech titulů.
Čtení je to příjemné doplněné černobílými ilustracemi a leckdy opravdu poskytne člověku podmět pro zamyšlení a reflexi.

VivienRavenhill
16.11.2018 4 z 5

Drobná milá knížečka plná citátů ze všech knih o mumincích, jejíž název plně vystihuje její obsah. Hloupost v ní totiž skutečně nenajdete. Přináší potěšení, pobavení ale i mnoho zamyšlení čtenáři jakéhokoli věku, ostatně jako všechny pohádkové knihy Tove Janssonové.

HoneyBunny
30.11.2017 5 z 5

,,Nebyl trošku divný?" zeptal se tatínek nejistě.
,,Moc divný," ujistila ho malá Mia. ,,Padlý na hlavu."
Maminka vzdychla a pokusila se natáhnout nohy.
,,Ale vždyť takoví jsou všichni naši známí", poznamenala. ,,Víc nebo míň."

hroneczek
30.10.2017 4 z 5

Kdysi dávno jsem si Mumínky půjčila v knihovně, aniž bych věděla, co mě čeká. A byla jsem mile překvapená.

MOu598
28.04.2017 5 z 5

Miluji Mumínky. Více v komentáři u autorky.
Mumínci jsou Mumínci. Vždy lze najít něco podnětného.

Devil-Ivet
28.09.2011 5 z 5

Malé výtahy z knih o Mumincích. Pro děti určitě zajímavé a nutící k zamyšlení nad určitými věcmi :)

Addie
07.06.2011 4 z 5

Nebudu dílo samozřejmě srovnávat s filozofií a jejími zástupci, ale myslím si, že by tato malá rozkošná knížečka mohla kdejaké dítko podnítit k zamyšlení. :o)

Tove Jansson
finská, 1914 - 2001