Můj život v červené a bílé

Můj život v červené a bílé https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475915/bmid_muj-zivot-v-cervene-a-bile-fMs-475915.jpg 4 25 7

Máte rádi fotbal? A zajímá Vás, jak se vyvíjel v posledním půlstoletí? Pak si rozhodně přečtěte knihu Můj život v červené a bílé. Je to vlastní životopis Arsèna Wengera, slavného trenéra, který zanechal v historii kopané nesmazatelnou stopu. Kniha vám umožní sledovat autorovu životní dráhu i vývoj evropského fotbalu od šedesátých let minulého století, ale hlavně proniknout do zákulisí veleúspěšného londýnského Arsenalu, jehož mužstvo Wenger vedl v době, kdy klub prožíval svou zlatou éru. Seznámíte se i s významnými hráči, z nichž ti mladší září na evropském fotbalovém nebi dodnes.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Biografie a memoáry , Sport

Vydáno: , Pangea
Originální název:

Ma vie en rouge et blanc , 2020


více info...

Přidat komentář

Ivy_9
16.09.2023 5 z 5

Fascinující kniha. Pro mě byla velmi čtivá a poskytla mi skvělý pohled do způsobu uvažování "našeho" trenéra (fanoušek Arsenalu). Nesouhlasím s názorem, že se jednalo o vychloubání, on opravdu provedl Arsenal v té kruté době (vážně, který klub se dokázal přestěhovat do noveho stadionu a měl zdravou ekonomiku?l). V mých očích je to skutečný gentleman, který má v srdci fotbal a Arsenal, ale nezapomíná na ty nejzákladnější hodnoty. Skvělé.

Mrkva
04.05.2023 3 z 5

Knihu jsem koupil jako dlouholetý fanda Arsenalu (bohužel jsem se přidal až během tažení do finále LM 2006, takže jsem si nemohl užít tu slavnější část jeho éry). Kniha mě vyloženě nezklamala, ale zároveň se nemůžu zbavit dojmu, že jsem od ní čekal malinko víc. Na můj vkus je v ní příliš mnoho obecných až filozofických pasáží a naopak trochu méně informací ze zákulisí kariéry. Ale to je samozřejmě dané povahou AW. Občas mi to přišlo i trochu vychloubačné "jaký jsem borec, co všechno jsem sám dokázal", v popisu časů ne tak vydařených to znělo zase jako sebeobhajoba. Překlad mi nepřišel vždy úplně nejšťastnější, pár věcných i logických chyb by se našlo. Přesto se mi kniha četla dobře a rychle. Fanouškům Arsenalu a fotbalu můžu doporučit, ale nic přelomového od toho nečekejte. Ve výsledku příjemná oddechovka, dávám za 3 hvězdy.


Pítrs85
28.04.2022 3 z 5

!!Komentář pouze pro fotbalové fanoušky/fanatiky!! Biografie Arsene Wengera je stejná jako tiskové konference fotbalových manažerů- na tiskovce toho spoustu napovídají, ale ve skutečnosti nic neřeknou. A zrovna tak se to má s Můj život v červené a bílé. Na to, jak dlouhou kariéru za sebou tento Frantík má, je prostě 250 stran poněkud málo. Arsene navíc mluví neustále v metaforách, není konkrétní, pořád a dokola opakuje, jako mantru, co je důležité k tomu stát se výtečným fotbalistou, jaké měl štěstí, že mohl trénovat inteligentní (toto slovo má Wenger očividně opravdu rád) a talentované hráče... A samozřejmě neopomíná, jak výborným manažerem byl. Ale abych mu jenom nespílal, některé úseky kapitol svoji hodnotu mají, alespoň trochu nás za tu fotbalovou oponu nahlédnout nechá... ale čekal jsem prostě víc (vím, jako fan ManUnited nejsem objektivní, ale o pár let starší biografie Alexe Fergusona byla mnohem čtivější). Tudíž nejlepší na celé knížce je předmluva od novináře, a dlouholetého fanouška Arsenalu, Jindřicha Šídla. Jinak naprosto standardní a ničím nevybočující autobiografie z fotbalového světa. (A btw, Arsene, vím, že se chceš i v důchodu nějak realizovat, ale do zásadních fotbalových věcí už prosím nezasahuj, viz. ty "úžasné" nápady s pořádáním MS každé dva roky, s kopáním autů místo vhazováním etc. etc.).

vanchovi
28.02.2022 5 z 5

Toto je kniha, na ktorú som čakal odkedy Arsene skončil v Arsenale. V porovnaní s inými futbalovými autobiografiami sa táto nesústredí až tak veľmi na zápasy, ale dáva odpovede na všetko, čo ma zaujímalo a čo Arsene nemohol povedať nahlas, kým bol ešte manažérom - ako sa cítil, keď vychoval mladých hráčov a kvôli financiám ich musel predávať, akých príležitostí sa vzdal a čo všetko obetoval, aby dokončil svoju misiu v Arsenale (výstavba tréningového strediska, sťahovanie a splatenie nového štadióna, aké prekažky musel pritom zdolať a pod.), ako vnímal, keď ku koncu jeho angažmá sa šírlo "Wenger out"...Výborné čitanie, samozrejme hlavne pre fanúšikov.

MildeZ
20.01.2022 5 z 5

Líbilo se velmi a psané z mého pohledu úderně na komoru bez zbytečných slov navíc. Celé to do sebe jako celek zapadalo skvěle a stránky jedna za druhou utíkali, než se člověk pročetl až na samotný konec.

Pepa0216
18.09.2021 5 z 5

Velice osobitý a zajímavý portrét Francouzského trenéra Arsena Wengera. Ten v knize popisuje svoji cestu trenéra od svých začátků v Nancy, Monacu, Japonské Nagoya až po éru v Arsenalu kde strávil dlouhých 22 let. Naprosto otevřeně píšící Wenger nechá nahlédnout pod pokličku svých úspěchů i životních hodnot jaké vyznává. Tento fotbalový gentleman dotáhl Arsenal až k mistrovskému titulu bez jediné prohry. Do klubu přivedl takové ikony jakými byli: Henry, Pires, Bergkamp. Kniha není tolik o popisování jednotlivých zápasů, ale o fotbalovém myšlení Arsena Wengera a fungování klubu. Autor se nevyhýbá ani problémům v klubu. Vysvětluje důvody toho proč Arsenal, který pomohl vzkřísit ze středu tabulky ustoupil ve výsledcích lehce vzad. Stavba nového stadionu, zadlužení klubu, peníze šejků v jiných klubech i další specifika Arsenalu a odhaluje i hráče které chtěl přivést a s jakým pocitem z klubu odcházel. Nebylo to pro něj snadné, protože kampaň Wenger out se rozšířila i po celém světě a lidé na různých zápasech i jiných sportů ukazovali cedule: Wenger out. I u nás v České republice. Uznávám že jsem jeden čas na sítích také volal po jeho odchodu. Po přečtení knihy to vidím trochu jinak, zvlášť když Arsenalu to vůbec výsledkově nepomohlo. Tuto knihu doporučuji každé fanynce a fanouškovi fotbalu. Skrývá v sobě však více než jen sportovní biografii. Je to portrét gentlemana s pevnými životními zásadami, který se naprosto oddal profesi kterou miloval.

Honza89
12.09.2021 5 z 5

Autobiografie přesně podle mého gusta, četla se úplně sama. Pan Wenger poutavě vylíčil své myšlenky a postoje při cestě životem, což se v jeho případě rovná hlavně fotbalu. Je to skvělý vhled do jeho kariéry a klubů, které vedl. Až při čtení této knihy jsem jej docenil jako manažera, stejně tak úspěchy Arsenalu. Velmi inspirativní příběh, moc doporučuji.

Autorovy knížky

Arsène Wenger
francouzská, 1949
2021  82%Můj život v červené a bílé

Kniha Můj život v červené a bílé je v

Právě čtených1x
Přečtených35x
Čtenářské výzvě7x
Doporučených2x
Knihotéce15x
Chystám se číst8x
Chci si koupit4x
dalších seznamech1x