Můj život bez mříží

Můj život bez mříží https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202383/mid_muj-zivot-bez-mrizi-IwV-202383.jpg 3 142 142

V této knize Jiří Kajínek vypráví o svém životě. Vzpomínky na dětství, které prožil v idylickém rodinném zázemí na vesnici a mezi kamarády, doplňuje vyprávěním o škole, dospívání, láskách, zálibách, starostech a popisem svého vztahu k ostatním lidem i ke společnosti. Jiří Kajínek pootevře dvířka tajemství svého umění práce s planžetou, s jejíž pomocí dokázal otevřít každý zámek, čehož následně „úspěšně“ využíval… Podělí se i o několik příběhů a zajímavostí z bytů a domů, které v minulosti jako nezvaný host navštívil. Za svou „profesi“ zloděje se Jiří Kajínek už mnohokrát omluvil, a to jak v obecné rovině, tak v mnoha případech i přímo konkrétním poškozeným lidem. Za toto své nezákonné počínání vždy přijal přiměřený trest, který následoval. Ve své knize vysvětluje, proč se ale odmítá smířit s trestem za vraždy, které nespáchal.... celý text

pavla6419
04.11.2014 4 z 5

Každý máme na Jiřího Kajínka nějaký názor, ať už ho považujeme za vraha či ne, jeho příběh je skutečně velice zajímavý. Pokud se o jeho případ zajímáte jako já, tak vás toho v knize moc nepřekvapí, ovšem počtení o jeho dětství a trávení volného času je příjemné. Po počtení této knihy si určitě každý čtenář udělá o tomto doživotně odsouzeném vězni obrázek. :)

goldiex
25.04.2014 4 z 5

Příjemné vyprávění, zajímavé informace a nevšední postřehy. Knížka mě rozhodně utvrdila v mém názoru na JK.
Jedinou vadou na kráse je, že redaktoři nakladatelství Fragment nezvládli interpunkci a že je tudíž v knize "přečárkováno". Pro mě to bylo při čtení dost rušivé.

ciniminisek
20.04.2014 5 z 5

Bibliografie a memoáry mám velice ráda a vždy mě zajímá, co nového se ještě o známých osobnostech dozvím. Tato kniha mě zajímala o to víc, že velmi medializovaný J.K. vůbec nemá na nic šanci a i když je půlka republiky proti němu, stále věří, že se jednou dovolá ke spravedlnosti.
Je celkem těžké sepsat hodnocení na tuto knihu, aniž bych do ní vkládala své politické názory. Proto vynechám samotný případ a budu se v tomto článku věnovat pouze knize. Protože, ono to tak je právě i v ní. Ačkoli má kniha méně stránek čte se docela pomalu, ale nudností vypravování to určitě není. Více se na věty soustředíte a bloudíte ve vlastních myšlenkách a pomaloučku si utváříte na J.K. svůj vlastní názor. Můj pohled na věc zůstává stále stejný, ovšem samotného Jiřího už beru trochu jinak. V knize se objevují fotografie z dob dětství i mládí nejen samotného Jiřího, ale i rodiny nebo kamarádů. Můžeme vidět jeho vysvědčení i občanský průkaz. Kdo rád cvičí a J.Kájínkovi závidí jeho svaly, nakoukne do knihy kde Jiří odhalil tajemství svých bicepsů. Jak už jsem zmiňovala, kniha je velmi zajímavá a v ledasčem překvapivě i poučná. No řekněte, jaký zloděj Vám poradí, kam určitě neschovávat své úspory?
Další část knihy vytváří rozhovor a různorodé otázky, na které se mimochodem nikdy nikdo jiný nezeptal. Knihu oživují a stále se dozvídáme nové a nové věci a více si utváříme obrázek na samotného Jiřího.

Hodnocení dnes nenapíšu, protože bibliografie se hodnotit nedají. Každopádně knihu doporučuji a věřím, že budete překvapeni, co vše se dozvíte.

Mishka_a7
10.04.2014 4 z 5

Kniha, která je v podstatě neupravená výpověď autora o kterém to celé je, se velmi špatně hodnotí nějakými hvězdami.
Jsem ráda, že jsem se dozvěděla o Jiřím Kajínkovi víc, o jeho Životě bez mříží! Těším se i na další knihu, kterou v závěru slíbil.
Jsem ráda, že se do takového projektu pustil a jen mě utvrdil v mém názoru na něj!

evasamankova
10.04.2014 3 z 5

Zajímavá kniha, která dává prostor nahlédnout do osoby J. Kajínka a utvrdit se v názoru na něj, nebo vlastní mínění úplně přehodnotit. Ať už je jakékoliv.
Vyprávění doplňuje několik fotografií, ale i třeba kopie vysvědčení, řidičáku nebo pár jednoduchých receptů a posilovacích cviků...
V téhle knize mě hodně věcí překvapilo, zarazilo.. zkrátka od všeho kousek.

autobiografické prvky

Autorovy knížky