Můj útěk do gulagu

Můj útěk do gulagu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124773/muj-utek-do-gulagu-124773.jpg 5 11 2

Přes louku se nedalo jít zpříma. Nikdo nemohl vědět, jestli někde za stromy nečíhají maďarští četníci s prsty na spouštích karabin. Nezbývalo než se hodný kus plazit trávou po břiše jako hadi. Teprve teď se náš nejmladší kamarád vzpamatoval, a jak nejrychleji mohl, soukal se za námi. Všichni jsme hekali a supěli, v slunečním žáru se z nás jen lilo, a přitom vzdálenosti jakoby neubývalo... (zkráceno - celá ukázka z knihy na: http://codyprint.cz/codyprint/gulag_ukazka.html)... celý text

Evaho73
25.04.2021 5 z 5

Tie najpresvedčivejšie námety píše sám život. Svedčia o tom i tieto zdokumentované spomienky o pekle ruských gulagov.
Veľmi si vážim podobné svedectvá, lebo by sme na tieto udalostí nikdy nemali zabudnúť a mali by sa posúvať z generácie na generáciu, ako memento.
Hoci sa jedna o útlu knižôčku, za každým slovom je cítiť vlastnú skúsenosť, i keď v tomto prípade by som volila skôr fikciu, ako krutú realitu.

p.a.
23.10.2016 5 z 5

Poučná kniha. Je dobré vědět čím museli někteří lidé projít než mohli bojovat proti fašizmu. Škoda, že nikdy nevyšla obsáhlejší verze.

gulagy Podkarpatská Rus

Autorovy knížky

Jan Demčík
česká, 1913 - 2005
2001  95%Můj útěk do gulagu

Kniha Můj útěk do gulagu je v