Můj svět bez zvuků a bez světel

Můj svět bez zvuků a bez světel https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276902/bmid_muj-svet-bez-zvuku-a-bez-svetel-jlE-276902.JPG 4 1 1

Knihu napsala ukrajinská hluchoslepá žena. Dosáhla vysokoškolského vzdělání, působila na vysoké škole defektologie. Mezinárodního ohlasu dosáhla svou knihou „Jak vnímám a představuji si svět, který mne obklopuje“. Byla přeložena do několika cizích jazyků. V češtině vyšla pod názvem „Můj svět bez zvuků a světel“ (1950). Za tuto knihu obdržela titul kandidát věd.... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , SPN - pedagogické nakladatelství (SPN - Státní pedagogické nakladatelství)

Kak ja vosprinimaju i predstavljaju okružajuščij mir

aley
30.01.2023 4 z 5

O knize jsem se dozvěděla náhodou. Před touto jsem četla o Heleně Keller, která měla také zrakové a sluchové postižení. Jak Helena, tak i Olga přišly o zrak a sluch v raném dětství. Obě knihy mi přijdou jiné. Helena se věnovala svému dětství a jak se učila komunikovat, Olžiny vzpomínky jsou více o jejím dospělém životě. Původní název Olžiných vzpomínek více odpovídá tomu, co je v knize. Pod českým názvem jsem čekala trochu více o jejím dětství. Trochu mi chyběla celá jména v knize, když mluvila o svých přátelích, vždy použila jen první písmeno jména.

životopisy, biografie 20. století 20.-21. století zrakové postižení sluchové postižení ukrajinská literatura lidé s hluchoslepotou

Autorovy knížky

Olga Ivanovna Skorochodova
ukrajinská, 1914 - 1982
1960  80%Můj svět bez zvuků a bez světel

Kniha Můj svět bez zvuků a bez světel je v