Titanic

Deník anglické dívky z roku 1912: společně s dívkou Margaret Jane se nalodíme na zaoceánskou loď a prožijeme noc děsu, odvahy, vznešenosti a staneme se svědky potopení nejznámnější zaoceánské lodi všech dob.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29900/muj-pribeh-titanic-29900.jpg 4.3157

Můj příběh

My Story: Titanic (1998)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Egmont (ČR)

Elen telemna
18.09.2017

Moc pěkná knížka s krásným dějem, ale něco mi tady chybělo. Titanic mi připadá jako velmi inspirující téma na psaní a možná proto mám takový pocit, že děj téhle knížky byl sice pěkný, ale působil na mě trochu chudě, nedostatečně a ne moc výrazně. Rozhodně by se to dalo lépe propracovat.
Kromě toho však nemám žádnou připomínku.
Na závěr bych chtěla pochválit fotografie na konci knihy. Díky nim jsem ještě lépe pochopila, co všechno se na Titanicku muselo odehrát.

Život-s-Kačí
03.09.2017

Kniha je napsaná lehce, aby jí porozuměly i děti. Příběh je poutavý a zároveň velice smutný. I když je vymyšlený, působí velice reálně. Fotografie na konci bravurně vše umocňují.

Samery
21.02.2017

Tahle kniha se čte snadno. Je psaná pro děti a lze ji přečíst za pár hodin bez potíží. Mě se to ale jaksi nedařilo. Každé datum jsem jen odpočítávala a jelikož jsem se dříve o Titanic velmi zajímala, znám jednotlivé osudy některých lidí, jejichž jména se v knize objeví. Den potopení jsem proto velmi odkládala, protože se mi to vlastně číst nechtělo. A každou stránku jsem četla pomaleji a stísněněji. Je to dobře napsané, procítěné a navíc poučné. Je to dobrá kniha popisující strašnou katastrofou odlehčeným, ale pro mě o to děsivějším stylem.

Michalka98
05.01.2017

Úžasná a moc čtivá knižka. Moc se mi také líbily fotografie, které byly přiloženy v poslední části knihy. Doporučuji.

MirijamFrankl
30.10.2016

Výborná,čtivá kniha,Margaret jsem si hned oblíbila a líbil se mi romantický podtext knížky(hlavně ta pasáž-no nebud prozrazovat,kdo četl, ví).
ZAjímavý pohked třináctileté dospívající dívky.

Anna 13
04.07.2016

Kniha, která dokáže přesně vystihnout ten snový život, který se odehrával na palubě Titanicu.
Stránky ze sirotčince mi přišli zbytečné, bylo jich moc. Jinak by kniha mohla být delší a zvýšila by se její hodnota. Zklamala mne noc, kdy se Titanic potápěl. Ještě jsem nečetla knihu, která by tuto noc, dokázala vykreslit do živých obrazů lidské hrůzy, neutuchající paniky, surovosti a opravdovosti. Tady v této knize to šlo vše nějak rychle a hladce.
Co ale na knize rozhodně oceňuji byly pocity hlavní hrdinky po události. Lidé co přežili cítili různé emoce a autorka tu popisuje jednu z nich...

Jinak je to kniha krásná, psaná spíše pro mladší čtenáře, ale zaujme i ty starší...
Opět mne přesvědčila o tom, že Titanic byla lodí, kde se lidem plnily sny... Otvírala a zase uzavírala jejich srdce...

MichelleS
23.04.2016

Hezký příběh, jednoduché vyprávění pro starší děti nebo náctileté, přitom ale plné detailů a zajímavých postřehů. Za nějaký čas ji dceři určitě doporučím.

Mr.J
19.03.2016

Naprosto nedocenitelný příběh. Po dočtení, jsem knihu zavřela a asi půl hodiny jen nehybně ležela v posteli s hlavou plnou toho, co jsem si právě přečetla. Kniha mě roztrhala na kousky a já jsem se z toho musela dostávat dohromady po zbytek večera. Věci, které autorka napsala, ty které by jste si třeba nikdy pořádně neuvědomili, jsou právě ty věty, které vás zasáhnou nejvíc.
Příběh ve vás rozhodně nezanechá žádný dobrý pocit. Je velice dobře napsaná, čte se jedním dechem, a to samotné už přidává na atmosféře. Kniha se rozhodně zapsala mezi mé nejoblíbenější :)

Lucissia
15.02.2016

TOHLE je kniha, u které jsem brečela. Zůstane mi v mysli daleko víc než slavná "Než jsem Tě poznala". Kdo si chce uvědomit, že máme většinou jen obyčejné starosti a máme mít radost všedních věcí, tomu knížku doporučuju. Silný zážitek.

Andylovehorse
20.12.2015

je to kniha plná napětí emocí,strachu a vseho možného...je fakt super

Edona
20.10.2015

Jsem ráda, že jsem si knížku přečetla. Ačkoliv je to knížka velice tenká, vzbudí u vás emoce. Pro mladší čtenáře doporučuji všemi deseti.

Silencia
15.10.2015

Je skvělé, jak veškeré detaily - vybavení lodi, chování cestujících a ostatní věci, si dokážu díky filmu tak přesně představit. A všechno sedí. Cameron je vážně kouzelník. Tak vtipné, tak opravdové, tak smutné, tak neskutečné. Jsou tyto deníky pravé?

veronika.v
22.08.2015

Tohle byla snad jediná knížka v mém životě, kterou jsem přečetla 2x a to je co říct, protože nikdy nedokážu přečíst knížku napodruhé. Ovšem, co se týče příběhu: báječné. Dokonce mne to na konci i rozplakalo. Knížka je dobrá jen tak na oddech :)

KnižníSen
13.08.2015

Tato kniha je úžasná, podle mě, si zaslouží 4 hvězdy! :)
Knihu jsem četla asi před 2/3 rokama a ráda se k ní někdy vrátím ;)

Nevím, zda je to příběh opravdový, zda se spisovatelka nechala inspirovat nějakým vyprávěním či deníkem mladé dívenky, ale i když to bude znít asi nevhodně-přála bych si, aby to byl příběh skutečný...
Ano...A to proto, neboť kdyby to byl příběh skutečný, tak i ty hloupý, kteří vůbec nečtou a nemají v sobě city (snad se chápeme) by kniha bavila a ukápla by jim nějaká ta slzička. Překrásný příběh a pokud někdo máte zprávy, zda je to alespoň inspirované skutečnou dívenkou, budu ráda, když mi dáte vědět.
DOPORUČUJI ! DOPORUČUJI ! DOPORUČUJI !

MOJE VIDEORECENZE: http://kniznisen.simplesite.com/419902605/3023998/posting/recenze-titanic-ellen-emerson-whiteov%C3%A1

Marsemotýlek
03.08.2015

Zrovna jsem knihu dočetla a byla báječná.

BigReader
17.04.2015

Příběh mě zaujal a taky jsem si u něj dost pobrečela. Dostalo mě to! Určitě si přečtěte :)

10.09.2014

Hezky fakt super

Kari15
02.08.2014

Úplně si pamatuju, jak jsem to před dvěma lety hltala, v té době jsem byla tak trochu titanic-maniak :'D. Byla jsem z ní fakt nadšena a myslím, že si kniha ty 4 hvězdičky zaslouží:).

kuceju
01.06.2014

Nejlepší kniha z celé série. Miluju ten příběh....film už zdaleka ne tak.

Ronnie68
13.05.2014

Byl to úžasný příběh popsaný z pohledu malé holky ..... na konci jsem se skoro i rozbrečela ... myslím si, že to byl fakt dobrý příběh.

jesterka.as
18.03.2014

Co na to říct? Myslím, že název je za vše - příběh o zkáze lodi, která měla být nepotopitelná, ale bohužel se všichni pletli... Krásně napsáno, myslím že srozumitelně i pro mladší čtenáře.

Marisa
07.03.2014

Překrásná kniha, moc ráda po ní pokaždé sáhnu. Ano, i mě dovedla k pláči :)

RoseLan
23.01.2014

Byla to výborná knížka, i pro ty, kdo moc nečtou. Není to moc dlouhé ale výstižné a působivé

lady
10.12.2013

Je to hodně dojemná knížka. Líbí se mi, že to psala skromná dívka z chudobince, které se "poštěstilo" a mohla odjet do Ameriky jako společnice paní Caistarsové za svým bratrem.

Natt S
26.11.2013

Zbožňuji film Titanic, ale když jsem četla tuhle knížku přišlo mi, že kdyby podle této knihy udělaly film bylo by to ještě lepší než příběh Jacka a Rose. Hodně dobře napsané story!!! (:

LucciNelli
10.09.2013

Nádherná knížka, citlivé povahy (kterou jsem i já) dojme až k pláči!! Je to psané takovou formou, že se do ní začte i ne moc nadšený čtenář, jako jsem já, a nemůže se od ní odtrhnout. Dávám plný počet bodů!! Troufám si říct, že je to je jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četla!! :)

Lauralex
02.09.2013

Je to teda tak trochu hlavně pro fanoušky, ale nikdo neprohloupí, když si ji přečte. Tyto knihy z edice Můj příběh mám moc ráda, jsou psány tak poutavě, že vás to bude bavit, ať už o tom něco víte, nebo ne, a pokud nevíte, ještě se něco dozvíte. Je to sice uzoučká knížečka, to tyhle jsou, takže máte za hodinku přečteno, ale vůbec tím není nijak znehodnocená.

Příběh Titanicu zná každý, takže je vám jasné, jak to dopadne, ale i tak to za to stojí, ten příběh dokáže člověka vtáhnout a oslovit. Myslim si, že pokud hledáte zajímavý tip na knížku, tak jste ho právě našli, ne? :)

Kariol
09.08.2013

Zajímavá knížka, zvlášť, když jsem ji četla po sto letech od události :)

Lenna75
27.07.2013

Titanic - loď snů. O ní by se dalo napovídat mnoho a rovněž pokládám tuto událost za neskutečně interesující. Tento příběh mi ale přišel jako ždímačka filmového zpracování na téma Titanic.

aychend
13.07.2013

Kniha je pěkná, kdo známe všechny detaily ohledně lodi a členy posádky téměř "osobně", potěší nás setkání s Andrewsem a dalšími. :-)

Jestli ale něco mohu vytknout, tak je to příšerná česká gramatika!!! Kdo proboha dělal korektury??? Čluny se plnili? Já (dívka) a paní jsme šli? Už jsem četla kdejaké šílenosti, ale tohle zatím vede. :-(