Titanic

Deník anglické dívky z roku 1912: společně s dívkou Margaret Jane se nalodíme na zaoceánskou loď a prožijeme noc děsu, odvahy, vznešenosti a staneme se svědky potopení nejznámnější zaoceánské lodi všech dob.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29900/muj-pribeh-titanic-29900.jpg 4.3168

Můj příběh

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, Egmont (ČR)

My Story: Titanic, 1998

Kniha Titanic

NaiTenshi
30.12.2018

Něco takového jsem dlouho hledala. Už je to pár let, co jsem tento příběh četla a doteď si pamatuji pasáž, kdy se hlavní hrdinka loučí s malou Norou. I když jsem si z počátku nemyslela, že to bude kdovíjaké veledílo, moc se mi ten příběh líbil a cítila jsem se, jak kdybych tam byla také. Navíc Margie byla velká sympaťačka, která přirostla k srdci.

Kimina35
18.11.2018

Cítila jsem se, jako bych na lodi byla s ní

Elen telemna
18.09.2017

Moc pěkná knížka s krásným dějem, ale něco mi tady chybělo. Titanic mi připadá jako velmi inspirující téma na psaní a možná proto mám takový pocit, že děj téhle knížky byl sice pěkný, ale působil na mě trochu chudě, nedostatečně a ne moc výrazně. Rozhodně by se to dalo lépe propracovat.
Kromě toho však nemám žádnou připomínku.
Na závěr bych chtěla pochválit fotografie na konci knihy. Díky nim jsem ještě lépe pochopila, co všechno se na Titanicku muselo odehrát.

Život-s-Kačí
03.09.2017

Kniha je napsaná lehce, aby jí porozuměly i děti. Příběh je poutavý a zároveň velice smutný. I když je vymyšlený, působí velice reálně. Fotografie na konci bravurně vše umocňují.

Samery
21.02.2017

Tahle kniha se čte snadno. Je psaná pro děti a lze ji přečíst za pár hodin bez potíží. Mě se to ale jaksi nedařilo. Každé datum jsem jen odpočítávala a jelikož jsem se dříve o Titanic velmi zajímala, znám jednotlivé osudy některých lidí, jejichž jména se v knize objeví. Den potopení jsem proto velmi odkládala, protože se mi to vlastně číst nechtělo. A každou stránku jsem četla pomaleji a stísněněji. Je to dobře napsané, procítěné a navíc poučné. Je to dobrá kniha popisující strašnou katastrofou odlehčeným, ale pro mě o to děsivějším stylem.

Michalka98
05.01.2017

Úžasná a moc čtivá knižka. Moc se mi také líbily fotografie, které byly přiloženy v poslední části knihy. Doporučuji.

MirijamFrankl
30.10.2016

Výborná,čtivá kniha,Margaret jsem si hned oblíbila a líbil se mi romantický podtext knížky(hlavně ta pasáž-no nebud prozrazovat,kdo četl, ví).
ZAjímavý pohked třináctileté dospívající dívky.

Anna 13
04.07.2016

Kniha, která dokáže přesně vystihnout ten snový život, který se odehrával na palubě Titanicu.
Stránky ze sirotčince mi přišli zbytečné, bylo jich moc. Jinak by kniha mohla být delší a zvýšila by se její hodnota. Zklamala mne noc, kdy se Titanic potápěl. Ještě jsem nečetla knihu, která by tuto noc, dokázala vykreslit do živých obrazů lidské hrůzy, neutuchající paniky, surovosti a opravdovosti. Tady v této knize to šlo vše nějak rychle a hladce.
Co ale na knize rozhodně oceňuji byly pocity hlavní hrdinky po události. Lidé co přežili cítili různé emoce a autorka tu popisuje jednu z nich...

Jinak je to kniha krásná, psaná spíše pro mladší čtenáře, ale zaujme i ty starší...
Opět mne přesvědčila o tom, že Titanic byla lodí, kde se lidem plnily sny... Otvírala a zase uzavírala jejich srdce...