Titanic

Deník anglické dívky z roku 1912: společně s dívkou Margaret Jane se nalodíme na zaoceánskou loď a prožijeme noc děsu, odvahy, vznešenosti a staneme se svědky potopení nejznámější zaoceánské lodi všech dob.

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29900/big_muj-pribeh-titanic-29900.jpg 4.3188

Můj příběh

Literatura světová, Dívčí romány, Historické romány

Vydáno: , Egmont (ČR)

My Story: Titanic, 1998

Kniha Titanic

Doubravka1975
06.12.2021

Formou deníku moc pěkně sepsaný příběh Titaniku, viděný očima třináctileté Margaret Anne. Na konci knihy nechybí historická poznámka, časová osa a dobové fotografie.
Noc, kdy se potopil Titanik, byla nocí děsu a odvahy, vznešenosti a zoufalství. Jeho tragédie odhalila ty nejlepší stránky lidství - s tím nejhorším výsledkem. Je to noc, která nikdy neupadne v zapomnění....

LunaL.
11.07.2021

(+ SPOILER) Na knížku jsem narazila náhodou v knihovně. O Titanicu jsem zatím nic nečetla, tak proč to nezkusit, navíc když má knížka 100stran.. Nenapadlo mě, že mi tak malá knížka tolik dá!
Neskutečně živě napsaný příběh nejslavnější lodi. Očima třináctileté dívky. O to víc mě to asi zaujalo. Přidávám do čtenářské výzvy (kniha z prostředí, ve kterém bych se nechtěla ocitnout) a určitě šáhnu po další knížce o Titanicu!

Výkřiky umírajících se ozývaly snad celou věčnost. Byl to šílený, nelidský chor, z něhož by se rozplakal i satan. Nevím, co bylo horší - jestli ten křik, nebo to, jak postupně utichal..

"Mě by v srpnu bylo sedmnáct"
Bylo by? Ach, panebože.

Lejčís
28.06.2021

Chcete si o Titaniku přečíst pohled mladé dívky, která tuto tragedii přežila? Je to taková reálnější a mladší verze Jacka a Rose, která ty citlivější jednoznačně rozpláče...

Knihomolka506
23.11.2020

- Ellen Emerson Whitteová - Titanic(můj příběh)
Žánr- historické příběhy podle skutečných událostí
Tenhle příběh se mi líbil asi ze všech dílů série, co jsem zatím četla nejvíc. Cca před 5 lety, ale příběh o velmi dobře známé havarii parníku si pamatuji doteď, protože krome druhé světové se zajímám taky o Titanic- tajemstvi skryté mnoho let v moři, které se zkoušelo objevit a prozkoumat hodně vědců a dělají to asi dodneška. Informace navíc jsou v deníku malé slečny, která je jako jiné děti v různých dobách fiktivní. Margaret byla v některých věcech jak já (myšleno charakterně), ale přežila velkou katastrofu a vysvětlila nám jak to vlastně bylo...

NaiTenshi
30.12.2018

Něco takového jsem dlouho hledala. Už je to pár let, co jsem tento příběh četla a doteď si pamatuji pasáž, kdy se hlavní hrdinka loučí s malou Norou. I když jsem si z počátku nemyslela, že to bude kdovíjaké veledílo, moc se mi ten příběh líbil a cítila jsem se, jak kdybych tam byla také. Navíc Margie byla velká sympaťačka, která přirostla k srdci.

Kimina35
18.11.2018

Cítila jsem se, jako bych na lodi byla s ní

Elen telemna
18.09.2017

Moc pěkná knížka s krásným dějem, ale něco mi tady chybělo. Titanic mi připadá jako velmi inspirující téma na psaní a možná proto mám takový pocit, že děj téhle knížky byl sice pěkný, ale působil trochu chudě, nedostatečně a ne moc výrazně. Rozhodně by se to dalo lépe propracovat.
Kromě toho však nemám žádnou připomínku.
Na závěr bych chtěla pochválit fotografie na konci knihy. Díky nim jsem ještě lépe pochopila, co všechno se na Titanicku muselo té osudné noci odehrát.

Život-s-Kačí
03.09.2017

Kniha je napsaná lehce, aby jí porozuměly i děti. Příběh je poutavý a zároveň velice smutný. I když je vymyšlený, působí velice reálně. Fotografie na konci bravurně vše umocňují.

Kroniky prachu
Kroniky prachu