Můj malý manžel

Léon a Solange tvoří nerovný pár, co se vzhledu, hlavně výšky týče. On, znamenitý lékař a vyhledávaný odborník, ona, úspěšná zubní lékařka. On měří 166 cm, ona je o dobrých dvacet centimetrů vyšší. On je střízlík, ona má bujné tvary, plná ústa, sílu jako valkýra. Když Solange otěhotní, jsou oba v sedmém nebi. Při narození prvního syna Baptista se však stane něco neuvěřitelného. Léon se jaksi scvrkne, je najednou o 39 cm menší. Okolí ho lituje, Solangina láska k němu však nikterak neutuchá, brzy proto čekají dalšího potomka… Léon se opět zmenší a s centimetry se ztrácí i jeho vážnost a autorita. Jeho děti jím začínají pohrdat, manželka je čím dál netrpělivější… Je to předobraz zmenšování lidstva jako možné řešení přelidněné planety? Je to vize umenšování vlivu někdejší mužské hlavy rodiny, píseň o svobodě jedince, nebo ironická bajka vysmívající se marnosti a přežranosti tohoto světa a stoupající agresivní roli žen? ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33296/muj-maly-manzel-33296.jpg 3.28

Mon petit mari (2007)

Vydáno:, Mladá fronta

andyjak
18.07.2014

Legrační a čtivý příběh se zajímavými myšlenkami. Někdy zbytečně protáhlé pasáže, ale určitě stojí za přečtení :)

asam

Úsměvné, vtipné čtení. Ale je to jen groteska?

Pascal Bruckner

Pascal Bruckner