Mŕtvola vo vani

Detektivní román anglické autorky je ve své podstatě napínavým společenským příběhem s psychologickou zápletkou. Hlavním hrdinou je zde svérázný příslušník anglické šlechty, který kromě zájmu o staré tisky má jako koníčka řešení záhadných kriminálních případů. Jeho logika, schopnost analýzy i dedukce mu zajišťuje ve všech případech veliký náskok před ortodoxními metodami představitelů anglické policie. Napínavý styl, zajímavá zápletka a kvalitní překlad zaručují knize čtenářský úspěch...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106164/mrtvola-vo-vani-106164.jpg 4.241

Lord Petr Wimsey 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Práca

Whose Body?, 1923

Kniha Mŕtvola vo vani

kopeceli

Tentokrát se mi zdálo, že hlavně v první polovině knihy lord Petr mluví jen aby protahoval děj. V jednu chvíli jsem se v tom nesrozumitelném květnatém monologu dokonale ztratila a moc se mi nechtělo pokračovat. Vzhledem k tomu, jak jsem byla nadšená z minulé knihy, kde vystupoval, přece jsem se odhodlala. A od té chvíle měl děj spád, byl napínavý, že jsem se nemohla odtrhnout. Vrah byl ten, koho jsem podezřívala, což mě plně uspokojilo. Příjemné čtení na neděli.

sarka45
22.03.2019

Detektivní příběh pozvolna plynoucí, nikdo nikam nespěchá, vše zvolna plyne, děj i dialogy. Dýchne na Vás stará doba, je ukázán pravý šlechtický život plný dobrého jídla, vybraných způsobů a pozorných sluhů. Je použit zajímavý jazyk, poněkud archaický. Je to sice trochu upovídané, ale mně se to líbilo.

SSTknihy
28.01.2019

Stará dobrá detektivka se sympatickým lordem Petrem v roli vyšetřovatele. Tentokrát proti němu stojí chladnokrevný, inteligentní a metodický pachatel, přesvědčený, že spáchal dokonalý zločin. Ale jak říká lord Petr: „Metoda je dobrá věc, ale musí se dodržet až do konce...“

Finn69
01.05.2018

Lord Petr Wimsey, to je prostě taková nesmrtelná klasika z dvacátých let, co k tomu říct víc. Krásně se to čte, postavy (a zejména hlavní hrdina) vás určitě zaujmou a možná si trochu oprášíte i klasické vzdělání :)
Osobně mám Dorothy Sayersovou raději než Agathu Christie, možná i pro to, že lorda Petera není tak plná televize jako Hercule Poirota.

Ben Nevis
01.08.2016

Na lorda Petra jsem narazila náhodou a dýchla na mě dobová atmosféra moderní, ale stále z dnešního pohledu primitivní kriminalistiky. Okouzlení Sherlockem Holmesem přímo prýští ze stránek, i postavy na něj pořád narážejí.
Nicméně dialogy jsou žvanivé, je malý výběr z podezřelých a hodně místy mi to přišlo nudné. I zápletka je přitažená za vlasy, takže závěrem kulím očima, ale ne v úžasu nad důmyslnou detektivkou. Lord Petr má u mě smůlu, i když jsem četla horší.

ber-tram
30.03.2016

První moje rande s autorkou i jejím lordem Petrem vyznívá ve prospěch dalších. Koneckonců proto jsem si opatřil edici 3x, že. Zjišťuji, že Petr je chlapík elegantní, na svou dobu moderní, vtipný a neokázalý, důvěru i respekt okolí budící. A detektivka jede jako brus, byť lehce markýruje realitu na odiv důmyslné zápletce. 15/16