Mozek v kondici: Netušená síla střevních mikrobů a cesta ke svěžímu mozku

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Počet diagnóz autismu, ADHD či demence v posledních letech strmě stoupá, deprese trápí každého desátého, bolest hlavy každého druhého z nás. Revoluce v léčení psychoneurologických poruch je však na spadnutí. Nejnovější výzkum dokazuje úzkou, příčinnou souvislost mezi kondicí mozku a stavem střevního mikrobiomu, tedy zdravím nejmenších obyvatel lidských útrob, jichž je desetkrát více než tělesných buněk. Na základě souvislostí mezi zvoleným životním stylem, stavem trávicího traktu a zdravím mozku stanoví autor několik jednoduchých způsobů, jak zlepšit kondici vyšší nervové soustavy. Cesta ke zdravému mozku vede přes prostou změnu jídelníčku a zachování programu šesti postupných kroků, o nichž se v knize dočtete....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321087/big_mozek-v-kondici-netusena-sila-strev-nfI-321087.jpg 3.914
Žánr:
Literatura světová, Literatura naučná, Zdraví

Vydáno: , Paseka
Originální název:

Brain maker, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Mozek v kondici: Netušená síla střevních mikrobů a cesta ke svěžímu mozku

E_Lan
07. dubna

Pro mne nová oblast vzdělání, mikrobiom a jeho vliv na fungování těla a mozku především. Proto za mne vysoké hodnocení. Nebudu se knihou plně řídit, to bych si ten život asi tolik “nevychutnal”, ale na druhé straně se o něco více dívám na složení toho co jím a přeci jen jsem významně ovlivněn. Věřím tomu, že k dobrému.

Metroušek
07.03.2017

Autor, neurolog, má opravdu mozek v kondici, a po skvělém Moučném mozku máme u nás další knihu, která může zlepšit zdraví leckoho z nás. Zní to dost logicky, ačkoli je to překvapivé. Vřele doporučuji každému, kdo má sám nebo v rodině nějakou autoimunitní chorobu, zejména pak cukrovku, RS, Crohnovu chorobu, Alzheimerovu nemoc nebo autismus. A pro ty ostatní, to, co je dnes v USA, u nás bývá tak za 10-15 let. Je lepší být připraven.