Moudrost raného dětství

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tato kniha přichází na trh právě včas jako cenná a praktická pomůcka pro moderní rodiče, kteří po dobách „racionálního“ rodičovství minulých desetiletí opět dopřávají sluchu hlasu svého srdce a objevují v sobě netušené a leckdy skryté možnosti intuitivního rodičovství vycházejícího z přirozené empatie pro malé dítě. Je to rodičovství, které se citlivě nechá vést potřebami dítěte už od nejčasnějšího dětství a jejich projevy a má plnou důvěru nejen ve vlastní schopnosti, ale i v kompetenci dítěte být aktivním partnerem v onom od samého počátku se rozvíjejícím „andělském kruhu“ vzájemných podnětů a odpovědí, z nichž se během prvních měsíců života postupně vytváří jedinečný vztah mezi dítětem a jeho klíčovou pečující osobou – bezpečné přilnutí. Kniha je praktickou pomocí při tom, jak můžeme jako rodiče u sebe i u dítěte aktivovat „zrcadlící neurony“, jejichž činnost je předpokladem vzájemnosti. Rodiče nejmenších dětí tu najdou řadu konkrétních podnětů a poukazů, jak tento nejcennější vklad do procesu probouzení lidství u svého dítěte uvádět v život. Srozumitelně napsaná, čtivě přeložená a poprvé českému čtenáři zpřístupněná kniha nalezne plným právem nepřehlédnutelné místo v rodičovské knihovničce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184401/moudrost-raneho-detstvi-184401.jpg 4.313
Žánr
Literatura naučná, Rodina
Vydáno, Triton
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Moudrost raného dětství

Přidat komentář
Turmee
11.08.2020

Přestože nesouhlasím s hlavní myšlenkou autorky (prostě nedokážu jen tak sedět a koukat na brečící dítě, aniž bych ho houpala, mluvila na něj apod.) je toto jedna z lepších výchovných publikací na trhu.
Autorka se snaží svá tvrzení podkládat vědeckým výzkumem (což je plus), nicméně spousta těchto teorií již byla vyvrácena.

První kapitola je skvělá - věnuje se prenatálnímu vztahu k miminku a základním potřebám novorozence.
Druhou kapitolu bych osobně zrušila. Ani dospělému není dvakrát příjemné brečet, byť v náručí milovné osoby.
Zbytek knížky už mi přijde jako selský rozum, částečně obohacen o zdroje, reálné příklady a alternativní náhledy.
Každá kapitola je zakončena cvičením, přičemž většina z nich sestává ze vzpomínání na vlastní dětství a hovorem s někým blízkým. Zbytečně se tedy opakují.

zazvorek
21.09.2017

Moc zajímavá teorie o tom, proč miminka pláčou a jak jim z toho pomoct ven. Zdá se navíc, že to funguje...:-) Kniha celkově nabízí přívětivější a empatičtější řešení různých problémů v soužití s miminkem, než jaká najdete v jiných "chytrých" knížkách, a ačkoliv někdy onu "moudrost raného dětství" dovádí trochu do extrému (rozhodně si nemyslím, že by si třeba kojenec dokázal z nabízeného jídla sám vybrat to, co jeho tělo nejvíc potřebuje), rozhodně stojí za to si ji přečíst. Třeba díky ní budeme mnohem vyrovnanější, až zas nezbedné dítko ztropí hysterickou scénu. :-)


nejpet
09.07.2015

Nedržela bych se striktně všeho, co je tam psané, to asi ani u žádné jiné výchovné knížky. Některé věci jsou tu hezky vysvětlené, líbila se mi třeba část o dětském pláči, který se mi i díky této knize lépe zvládá :) Stojí za to si ji přečíst a vybrat si z ní nějaké tipy pro sebe a svou výchovu.

nejpet
09.07.2015

Nedržela bych se striktně všeho, co je tam psané, to asi ani u žádné jiné výchovné knížky. Některé věci jsou tu hezky vysvětlené, líbila se mi třeba část o dětském pláči, který se mi i díky této knize lépe zvládá :) Stojí za to si ji přečíst a vybrat si z ní nějaké tipy pro sebe a svou výchovu.

Štítky

vývoj a výchova dětí kojenci péče o děti

Autor a jeho další knihy

Aletha Solter
americká, 1945

Podobné knihy

Kniha Moudrost raného dětství je v

Právě čtených2x
Přečtených18x
Čtenářské výzvě3x
Doporučených2x
Knihotéce4x
Chystám se číst37x
Chci si koupit13x