Hry šťastného dětství - Jak řešit problémové chování dětí hravě, s humorem a ve vzájemném napojení https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476337/bmid_hry-stastneho-detstvi-jak-resit-pro-Jrw-476337.jpg 4 6 2

Hledáte nový přístup k výchově? Nevíte si s chováním svého dítěte rady, dochází vám s ním trpělivost nebo vás rozčiluje? Už vás nebaví se s dítětem ustavičně dohadovat? Tato kniha vám pomůže vyřešit výchovné problémy s dětmi od narození do dvanácti let věku bez použití trestů či odměn. Umožní vám nahlédnout pod povrch běžných konfliktů a zaměřit se na skryté emoce, které obtížné chování často způsobují. Hravý a převratný přístup k výchově vám ukáže, jak: · děti přimět ke spolupráci, aniž byste se s nimi museli přít · umenšit sourozeneckou řevnivost a agresivní chování · řešit problémy při psaní domácích úkolů a ukládání ke spánku · dětem pomoci překonat jejich strachy · posílit vzájemné pouto s dětmi · zažít s dětmi doma spoustu radosti a smíchu... celý text

Psychologie a pedagogika Sociologie, společnost Vzdělávání
Vydáno: , Triton

Attachment Play, How to solve children´s behavior problems with play, laughter, and connection , 2013

abracadabra
30.11.2022 5 z 5

Díky této knize jsem mnohé pochopil. Dost mi to osvětlilo, proč ze mě vyrostl takový člověk, kterým jsem dnes. Měl jsem tvrdou výchovu založenou na fyzických trestech, když už se se mnou jednalo bez pohrůžek použití násilí, bylo to opravdu jen za nějakou povrchní odměnu, pozlátko. Výsledek? Dnes jsem naprosto nepoužitelný člověk, který na sobě musí hodně makat, aby vůbec zvládal běžné povinnosti. Mám výrazné narcistické a závislé rysy osobnosti, po přečtení knihy už vím proč...

Turmee
08.08.2022 2 z 5

O téhle knize moc nevím, co si myslet. V podstatě jsem si z ní nic neodnesla; žádné nové myšlenky nepředstavuje. Ani bych ji neřadila k výchovné literatuře. Jde spíš o psychologický rozbor všech možných traumat a her. Pro mě tedy jen nudné a zbytečné vědecké zkoumání něčeho, co snad dělají všichni rodiče - hrají si se svým potomkem. Většina knihy se dá shrnout do pár bodů, které selský rozum snadno odůvodní:
- nechte své děti řídit hru
- nelechtejte je
- zapojte je do běžných aktivit
- neodvádějte pozornost od pocitů

Běžně hry a interakce s dítětem jsou zde rozděleny do kategorií, popsány vzletnými slovy, je za nimi hledání milion traumat a psychologických pohnůtek a pak jsou většinou všechny doporučeny na léčbu traumat a "nevhodného" chování. Autorka příliš neřeší nutnost jistých situací dle vývojových stadií, často dítě manipuluje (i když hrou) a snaží se je přimět ke spolupráci. V úvodu se sice vyhrazuje proti vnější motivaci, sama ji ale ve spoustě případů využívá, stejně jako soutěžení. Celkově se text často opakuje a ani vsuvky s příklady z praxe to nijak nezachrání.
V textu jako takovém nejsou žádné citace, většina zdrojů je uvedena až v závěrečné kapitole, která rozebírá jednotlivé psychologické studie týkající se her.

Aletha Solter
americká, 1945
2014  82%Moudrost raného dětství
2016  80%Slzy raného dětství
2021  87%Hry šťastného dětství - Jak řešit problémové chování dětí hravě, s humorem a ve vzájemném napojení
2019  100%Bez trestů a odměn
2023  %Hojivý proces při traumatu u dětí: Jak dítě přirozeně zbavit následků traumatu

Kniha Hry šťastného dětství - Jak řešit problémové chování dětí hravě, s humorem a ve vzájemném napojení je v