Moucha v limonádě

Motto: Život je úžasnej a sladkej jak limonáda, i když nám v ní občas něco plave ... Sbírka osmadvaceti krátkých povídek o věcech líbezně prostých i těch, které se dějí, a často si s nimi nevíme rady. O věcech, co si nosíme pod kůží a někdy nejdou ven, jen sem tam prosakují ... O lásce, vztazích, erotice, útěcích z osobních vězení, nalézáních sebe sama, o duších a nakonec i bohu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409135/big_moucha-v-limonade-951-409135.jpg 4.28

Kniha Moucha v limonádě

pobijecmuch
23.02.2020

Humor, někdy až sarkasmus, něco k zamyšlení a ještě k tomu od české autorky. Príma povídky, které pobaví. Moc doporučuji a přeji autorce další hezké knížky.

Dan173
11.01.2020

Po precteni nazvu knihy jsem se domnival, ze se jedna o humorne a nenarocne povidky. Uz po precteni prvnich dvou vet "Uvodniho slova netradicne" jsem si uvedomil, ze moje domnenka byla naprosto mimo. Sice nektere povidky humorne jsou, ale alespon podle meho usudku maji vazne "pozadi", ktere nabada k zamysleni. Pro mne predstavuje kniha velky a chutny dort a na nem , jako "rozinka na dortu" povidka Dum spocinuti. Co jeste ocenuji na povidkach je, ze autorka se vyhybav literature tak beznemu sablonovitemu zakonceni povidek a pro ctenare ma prichystana rozmanita prekvapeni

petrarka72
12.12.2019

To je ale velmi příjemné překvapení! Po knížce jsem sáhla, protože autorka žije v mém "adoptivním" městě a poznávat tvorbu místních je povinnost - která se ale tentokrát proměnila v mírný úžas a velikou radost. Z povídek vyzařuje laskavost, moudrost a ženskost v nejlepším slova smyslu, je znát, že autorka se psaní věnuje a má čím dál jistější ruku - a některé kousky, třeba Dům spočinutí, jsou vysloveně mistrovské. Prostě - ideální čtení na adventní odpoledne.

MarceD.
01.10.2019

Soubor krátkých povídek mě neuvěřitelně překvapil. Čekala jsem jednoduché, veselé čtení bez nějakých hlubších dopadů. To jsem se ale dost spletla - většina povídek za sebou nechává otazníky, které jsem si musela s odstupem času zodpovědět. Pokud jsem to to zvládla. Svěží, chytré čtení.

Koříček
23.09.2019

Pohádky před spaním, po kterých možná mnozí naopak nebudou moci spát... Plné života a neuvěřitelných příhod i živých obrazů jak z vlastního života, které nejen pro své pobavení poskládala neuvěřitelná a nezkrotná, plná vášně, má báječná Štěpka ????. Takže až se budete chtít zasnít, trošku poučit a hlavně pobavit a odpočinout, dejte si limonádu! A mouchu v ní neřešte ????. Vždyť v životě najdete mouchy nejen v limonádě.....