Motýlí křídla

Motýlí křídla https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155601/bmid_motyli-kridla-62N-155601.jpg 3 249 57

Laura zahynula před rokem při dopravní nehodě. Její sestra Elena se pokouší zapomenout, ale jak se jí to má podařit, když o rok později objeví takřka na stejném místě další mrtvou dívku? Může to být náhoda. Jak přesně Laura zahynula, to Elena dodneška neví. Co tají matka, která ji nechce spustit z očí? A jak to, že se o ni najednou zajímá hezoun Tristan, který je o dost starší než ona? Když pak Eleně začnou chodit anonymní dopisy a kolem domu se potloukají zakuklené postavy, začne hledat pravdu na vlastní pěst…... celý text

Literatura světová Thrillery Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

Schmetterlingsschatten , 2008

DenisePartridge
06.10.2016 4 z 5

Nedokážu si vzpomenout, kdy jsem byla naposledy takhle rozpolcená. Na jednu stranu bych hrozně moc chtěla udělit knize pět hvězdiček, jelikož mě opravdu bavila a smím-li použít už poněkud ohrané slovní spojení "přečetla jsem ji jedním dechem", ale na druhou stranu vím, že nedosahuje takových kvalit, jako ostatní knihy, které označuji plným počtem hvězd. Nejspíš tedy zůstanu u čtyř, ale třeba své rozhodnutí ještě časem změním. :)

niki-chan
07.09.2016 3 z 5

Nálepku thriller si podle mě nezaslouží. Ale jako příjemná nenáročná oddechovka na odpoledne proč ne. Příběh není příliš složitý, stejně jako hlavní hrdinka, u které mi její nechápavost občas vadila. Na druhou stranu samo-čtivé a jemný nádech romantiky u první lásky.

Mixxa
05.08.2016 4 z 5

Hodnocení sice píšu trošku podruhé, ale i tak chci říci, že knížka se mi moc líbila. Mám ráda takové příběhy, kde obyčejný člověk vyřeší něco zdánlivě nevyřešitelného... Konec byl sice trochu bláznivý a unáhlený, ale i tak se mi to líbilo.
_
IvankaM: A co jsi čekala v kategorii pro mládež? Že se tam bude vraždit jako o závod? Kdyžtak si najdi definici Thrilleru a celkové pojetí kategorie než budeš bezdůvodně strhávat hodnocení!

Michelle.1995
29.07.2016 2 z 5

Taková oddechovka na odpoledne. Mám celou sérii a upřímně- tahle je z těch méně povedených. Elena mi připadala vážně naivní a objevilo se tu i několik absurdností (jednou se zmiňuje o tom, že mají polovinu července a v jiné kapitole zas říká, že jsou uprostřed školního roku..divný). konec je moc uspěchaný a přijde mi takový neukončený. Navíc absolutně nechápu to zařazení mezi sci-fi a fantasy, buď jsem úplně mimo nebo tam prostě žádné fantastické prvky nejsou- postavy jsou reálné, místo je reálné i zápletka je reálná. takže prostě obyčejný příběh, který ani není moc thrillerový

IvankaM
06.07.2016 1 z 5

Strašné. Thriller to ani zdaleka není. Maximálně tak pro 13i leté holky.

malen
12.06.2016 3 z 5

Tak mi to nepřišlo ani jako thriller, ani jako sci-fi a fantazy, ale nebylo to špatné čtení.Taková detektivní oddychovka na jedno odpoledne

milunka21
05.06.2016 4 z 5

slabsi ale cist se to da :-)

Šampion1
03.06.2016 5 z 5

Velice úžasná kniha to byla

zuzi1162
20.05.2016 3 z 5

Vzpomínka na styl Stop hrůz.

Madlenkačte
17.03.2016 2 z 5

Velmi rychle a snadno se to četlo - to jsem velmi uvítala, jelikož to nebyla dobrá kniha. Naivní dívka, parta chuligánů - nic pro mě.

AnetaM
01.03.2016 4 z 5

Wau
Docela dost super! Tahle knížka sice není úplně strasidelná, jak jsem po prvním dilu-Mrazivé leto-čekala.
Tyhle knížky na sebe nenavazuji, mají jiný příběh ale obě jsou super!
Tristan je tak užasnej! Nechápu jak ho mohla nechat!
Takže určitě si to přečtěte!

danulika10
24.02.2016 3 z 5

Knížku jsem četla a vadilo mi to, jak se Elena chovala. Navíc se tam nic moc nedělo a akce byla až na konci. Pro mě zkrátka průměr a znovu bych ji nečetla.

Mixxa
23.02.2016 4 z 5

Nesouhlasím s tím, že knížka byla z edice nejslabší či dokonce naivní.
Mě samotné se příběh velice líbil, knížka se četla sama, pořád jsem cítila jakési napětí. Tristan se mi moc nezdál a tím se mé obavy potvrdily. Možná byl ten konec po delším rozvažování trošku uspěchaný, ale jinak jsem s knihou neměla problém.

Terrez93
14.02.2016 2 z 5

thriller? no tak to asi určitě nee, celká knížka o zamilované holce do kluka....smrt sestry vyřešena v jedné kapitole?! no za mě teda rozhodně nedoporučuji. tak pro věkovou skupinu 15 - ucházející...

Terinka14
09.02.2016 3 z 5

Knížka se mi líbila, ale možná byla moc krátká. Taky konec mě trochu zklamal, ale v celku byl příběh docela napínavý. Znovu si knížku ale určitě nepřečtu.

Mišule_11
09.02.2016 4 z 5

Jelikož se jednalo o můj první thriller, tak se mi kniha líbila a přečetla jsem ji hned. Akorát mi přišlo, že konec byla až moc rychlý, ale rozhodně mě zaujala :))

Jity-Lovies
16.10.2015

Od začátku jsem byla zvědavá, jak to celé vlastně dopadne, jsem ráda, že se vše na konci vyřešilo a nemělo to otevřený konec... akorát ten konec byl zbytečně moc rychlý

Noshelfcontrol
21.09.2015 4 z 5

Musím říct, že jsem čekala o trochu víc, ale zas tak špatná knížka nebyla. Nejvíc mi asi vadily dvě věci: za 1. odbytý konec a za 2. to časté naivní chování hlavní hrdinky.
Na knize se mi hodně líbila ta záhada okolo Lauřiny smrti, to jak Elena postupně objevovala všechny dílky skládanky, a tak. A určitě bych knihu neřadila mezi nejhorší.

Roselunda 1928
03.08.2015 2 z 5

Ehm, to byl teda pořádný přešlap. Nudný příběh, nudné postavy, pointa žádná. Knihovně, do které chodím, docházejí Knihy.

Lily79
26.06.2015

Celkem ohrané téma, ale děj a nezodpovězené otázky to vynahradí. Četla jsem již mnoho podobných knížek, ale i tak mě nadchla a místy překvapila :D

thrillery pro dívky pro mládež dopravní nehody

Autorovy knížky

Veronika Bicker