Motocyklové vozíky PAv - historie, vývoj, technika

od:


KoupitKoupit eknihu

Motocyklové vozíky tvoří nedílnou, avšak veřejnosti málo známou část československé motoristické historie. Kniha čtenářům přináší ucelený obraz o historii využívání vozíků ve spojení s motocykly, které bylo přímým a logickým důsledkem specifického poválečného rozvoje motorismu v Československu. Specifičnost československého vývoje potvrzuje fakt, že v žádné jiné zemi nedošlo k takovému rozšíření využívání motocyklových vozíků jako právě v Československu. Předností knihy je podrobné zmapování vývoje motocyklových vozíků v Československu, a to jak přímo vozíků PAv, jejichž účelný a přitom velice vkusný a nadčasový design v sobě nesl zhmotnění snah o využití motocyklu jako plnohodnotného dopravního prostředku, tak i předchůdců a též vozíků amatérských konstrukcí, pro které byly vozíky PAv inspirací. Jednotlivé vozíky jsou dopodrobna popsány a patřičně fotograficky zdokumentovány. Na základě zpracování mnoha dobových dokumentů uvádí kniha též informace o praktickém provozování vozíků, o jejich údržbě a opravách....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/377511/motocyklove-voziky-pav-historie-vyv-Dx0-377511.jpg 4.52
Žánr:
Literatura naučná, Technika a elektro
Vydáno:, Grada
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

mira.l
19. října

Tak tohle byla jednohubka asi na dvě hodiny:-). Útlá knížka o přívěsných motocyklových vozíkách PAv. PAv 40 byl jednoduchý, účelný a přitom designově velmi zdařilý výrobek, který byl zhmotněním snah o využití motocyklu jako plnohodnotného dopravního prostředku. Tato potřeba vycházela ze specifického vývoje československého poválečného motorismu se zoufalým nedostatkem osobních vozů, zato však s masivní výrobou motocyklů.
Vzhledem k relativní jednoduchosti konstrukce, tomu, že vyráběn byl jeden typ postupně ve dvou závodech a dvou modifikacích, se asi z tématu autorovi podařilo dostat maximum.
Dobových obrázků se asi moc nedochovalo, tak je to nahrazeno současnými detailními snímky dochovaných kusů.

Autor a jeho další knihy

Jiří Bartuš

Jiří Bartuš

Uživatelé mají knihu

v Přečtených1x
v Knihotéce1x
v Chci si koupit1x