Moskva

Moskva https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/361205/bmid_moskva-eL1-361205.jpg 3 78 26

Návykový a velmi inteligentní thriller odehrávající se přímo v temném srdci komunistického režimu v období studené války. Štědrý den roku 1985. Na Rudém náměstí je nalezeno odkrvené a vyholené tělo mladého muže. Vzápětí zmizí dcera britského velvyslance. Pátráním je pověřen Tom Fox, major vojenské tajné služby, který je do Moskvy nuceně převelen. Jenže poslední, co mohou Sověti potřebovat, je cizí agent čmuchající v jejich rajonu. A vrah, jehož existenci Sověti nemohou vůbec přiznat, se chystá znovu mstít. První vražda byla totiž jen varováním.... celý text

Detektivky, krimi Thrillery Historické romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Moskva , 2016

Baiba
01.04.2018 2 z 5

Zklamání. Zpočátku slibné, atmosféra chátrajícího Sovětského svazu poměrně věrohodná, ale pak se to zvrhne v průhlednou, klišovitou slátaninu.

raidmnoid
24.03.2018 5 z 5

Velmi jsem se bavil. Poutavá kniha, která mě vtáhla do děje.

Zoy
21.03.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila, byla dobře napsaná a přečetla jsem ji docela rychle. Četla jsem, že se dá srovnat s knihou Dítě 44, ale můj názor je ten, že vůbec. Jsou to dvě rozdílné knihy, každá zaměřená na jiný obsah, vraždy se staly z různých důvodů a jediné v čem jsou společné je země, kde se příběhy odehrávají a hnus, který panoval v SSSR

alca.h
21.03.2018 4 z 5

Pokud vás zajímá politikaření a politika, nemáte nic proti čtení o studené válce a až na druhém místě máte v knihách zájem o detektivní zápletku, je to čtení pro vás.
Označení “politický” thriller může některé hned v počátku odradit. Zasazení detektivky se sériovým vrahem do období studené války jí dává ale naopak další rozměr a ta atmosféra, která z knihy nakonec vyzařuje, z ní dělá cokoliv jiného, jen ne běžný román, který na pultech knihkupectví najdete. Pravdou ale je, že to pro mě bylo těžké čtení. Celé to ubíhalo nějak pomalu a stávalo se mi až příliš často, že jsem nechápala souvislosti, jako by tam autor zapomněl něco napsat, něco dovysvětlit. I přesto, že se v knize pořád něco dělo, měla jsem pocit, že je to neakční, hutné a nějak se to nehýbe.

ivousekk
06.03.2018 4 z 5

Povedený thriller. Jestli byl lepší jak Dítě 44? To bych neřekla. Podle mě je na stejné úrovni.
Pro mě rozhodně plus, jako u všech knih, které se odehrávají v minulosti, přiblížení té doby, reálií. I když se jedná o fikci. Rozhodně to vede k srovnání života tehdy a dnes a asi je jasné, co vyhrává :-)

holkamodrookata
21.02.2018

Kdy knihu Moskva rozhodně číst:

máte rádi, když má příběh politický podtext
pamatujete si, jaké to bylo za "totáče"
milujete tetris

Kdy knihu Moskva rozhodně nečíst

Druhá světová válka a Rusko vás odpuzuje
politika vás absolutně nezajímá
nesnášíte, když někdo ubližuje ženám, dětem a kočičkám