Mosad: Nejslavnější operace izraelské tajné služby

Knihy Mosad: Velké operace se v Izraeli prodalo více než 120 000 výtisků a stala se v té zemi nejprodávanější knihou všech dob. Živě představuje ředitele, agenty a nejpozoruhodnější mise legendární tajné služby, která patří k nejuznávanějším a nejobávanějším na světě. Autoři zaznamenávají nejen úspěchy, ale i přehmaty tajné služby, pramenící převážně z přílišné arogance jejího vedení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329675/mosad-nejslavnejsi-operace-izraelsk-jkk-329675.jpg 4.685
Literatura světová, Literatura naučná, Historie

Vydáno: , Universum (ČR)

Mossad - The Greatest Missions of the Israeli Secret Service, 2012

Kniha Mosad: Nejslavnější operace izraelské tajné služby

Joker208
12.05.2021

Některé kapitoly psané čtivě, některé méně. Trochu mi vadilo to nelogické rozdělení honu na Íránské vědce, kdy část se nacházela na začátku knihy a zbytek na jejím konci. Na úplném konci už mi bylo celkem jedno kolik dostali jaderných fyziků, a na kolik mají ještě počíháno.

shelma
04.03.2021

Mosad chrání svými akcemi bezpečnost Izraele, ale i mír nejen v Asii. Díky za něj. Skvělá kniha.

Etela
25.12.2020

To je tak, když máš sousedy, kteří ti nedají pokoj

jarda155
10.11.2020

Průřez nejen historií operací této tajné služby ,ale zaroveň i historií Izraele.
Ocenuji,že se nebojí přiznat i to ,že se ne vždy vše povede.

Venda32
26.04.2020

Výborně sepsána kniha, za kterou evidentně stojí časově náročná práce, kdy se museli autoři prokousat kvantem materiálu a pak z toho udělat čtivé příběhy. Kniha je napsaná způsobem, ze kterého nekřičí: "Mosad je nejlepší a bezchybný", ale autoři se snažili o vyrovnaný obrázek na fungování organizace.
S nadsázkou napsáno, po čtení některých kapitol, jsem byl na některé hrdiny tak hrdý, že jsem si připadal jako Izraelec.

1amu
02.10.2019

Lépe než Jadran se k této knize nikdo jiný na tomto fóru nevyjádřil. To, že jde o zřejmě nejuznávanější a nejobávanější tajnou službu na světě se všeobecně ví. Přesto žasneme, když se dozvíme o každém nejnovějším úspěšném případu. Pravdou je, že i ti nejlepší někdy něco pokazí, respektive nedovedou do úspěšného konce. Buďme realisté, i tito lidé mají (i když jde o minimum) slabší chvilku.
Nejvíce na mě zapůsobil závěr knihy, kde se popisují operace "Bratři", "Mojžíš", "Královna ze Sáby" a "Šalamoun", který popisuje obrovskou zásluhu MOSADU na přepravě etiopských Židů- Falašů do jejich biblické země vyvolené, do Izraele.
Úžasně vykonaná práce v létech 1978-1982, o které toho moc nevíme.

bookworm90
21.03.2019

Naprosto vynikající kniha, která ukazuje skutečně náročné akce Mosadu. U některých kapitol se až tají dech na tím, jak vážné byly události, které mohly změnit dnešní svět. Jejich oddanost svému odkazu zasluhuje právem obdiv a respekt. Ač jejich práce vybírá svou daň, i přesto se díky nim podařilo dopadnou nejednoho nacistického zločince či zneškodnit bombu.

mrwendor
10.02.2019

Nasadil jsem si černé brýle a jdu si koupit letenku, ale kdybych řekl kam, musel bych vás eliminovat... Vnitřní pohled z vnějšku na jednu špionážní agenturu, která ovlivňuje dění na celém světě. Je v této knize všechno pravda nebo jde jen o další dezinformační akci?

Vladař
Vladař