Mortina

Mortina https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388556/bmid_mortina-J3u-388556.jpg 4 153 49

Mortina série

Príbeh, pri ktorom umrieš od smiechu. Mortina je síce dievčatko, ale je iná ako ostatné: je to dievčatko strašidlo. Spolu s tetou Nebožienkou žijú vo vile Rozvalinke a so svojím psím kamarátom, chrtom albínom, ktorý sa volá Truchlík, tvoria nerozlučnú dvojicu. Mortina by chcela mať rovnako starých kamarátov, s ktorými by sa hrala a zabávala, ale má prísny zákaz ukazovať sa ostatným, lebo by sa jej mohli zľaknúť. Jedného dňa nastane tá správna príležitosť: sviatok Halloween. Mortina si nemusí ani vymýšľať kostým… Čo sa však stane, keď ostatné deti prídu na to, že žiadnu masku nemá?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Egmont (SK)

Ghoulia / Mortina , 2017

Kacula8
22.02.2019 5 z 5

Kniha se libila me sedmilete dceri i desetiletemu synovi. Precteno za chvilku, krasne ilustrace, prijemne vtipny pribeh. Urcite si precteme i druhy dil.

Knižní střípky
16.02.2019 4 z 5

Kniha pro děti o strašidelné holčičce Mortině, která žije se svou tetou Neboženkou ve vile Rozvalince na samotě za městem. A nemá žádné kamarády, což jí pochopitelně velmi trápí. A tak se jednoho dne rozhodne, že i přes zákaz své tety, půjde do vesnice a nějaké kamarády si opatří. A jaký lepší den by si mohla vybrat, než právě Halloween...
Kniha je úžasná, plná nádherných ilustrací a tak krásně černě vtipná. I když již dávno nejsem cílovou skupinou, pro kterou autorka psala, jsem z knihy nadšená a čtení jsem si báječně užila, škoda, že kniha neměla aspoň 200 stran. Už se moc těším na další díl.

Andynka
13.02.2019 5 z 5

To je naprosto roztomilé! Skvělé ilustrace a ty popisky obrázků. Je to mile vtipné, nic násilného. Zamilovanost. :-)

Chmelda1975
30.01.2019

Moc krásná knížka s nádhernými ilustracemi a vtipným příběhem,jediná chyba je,že má málo stránek,brala bych tlustou knihu :))) ,původně kupovaná pro dceru,ale zhltnuta jedním večerem a čekám na další díl ,opravdu doporučuji !

Veronicess
19.01.2019 5 z 5

Mortina je dievčatko-strašidlo, ktoré sa nemôže hrávať s ostatnými deťmi. Keď však príde Halloween, Mortina vymyslí plán ako sa medzi deti nenápadne dostať a skamarátiť. Ako to asi dopadne? :)

Mortina je veľmi zlatá a roztomilá knižôčka, s krásnymi obrázkami a milým príbehom. Moje detské ja ju úplne zbožňovalo. Super pre malé aj dospelé deti každého veku.

okeey
29.12.2018 5 z 5

Rozkošný příběh o duchovi - Mortině, jež se chtěla kamarádit s dětmi z nedaleké vesnice, ale nemohla přijít na to, jak by to šlo udělat, aniž by se jí hned nezalekly. A ejhle Halloween, perfektní příležitost.
Kniha je nádherně ilustrovaná, smíchy jsem sice neumírala, ale je to krásná knížka.

JajaCZ
07.12.2018 5 z 5

Nádherný a roztomilý príbeh, prekrásne ilustrácie. Páčil sa mi spôsob, ako vtipne bol znázornený život ducha - Mortiny.

Fantasysvet
25.11.2018 5 z 5

Knižná trilógia pre tie deti (vek 8+), ktoré majú radi čaro Dušičiek a nie je im cudzia ani modernejšia verzia osláv všetkých Svätých, nesie prozaický názov Mortina. U nás príbeh o strašidlu, ktoré túži iba potom, aby si našlo priateľov, vyšiel koncom októbra – čiže v najviac idylické obdobie. Vydavateľstvo Egmont (Albatros Media) si uvedenie prvej časti na náš knižný trh naplánovalo výborne. Barbra Cantini iba nedávno informovala svojich čitateľov o tom, že pokračovania (čiže zvyšné dve časti) uzrú svetlo knižného sveta ešte v tomto roku, takže prichádzajúce vianočné sviatky budú veruže bohaté. A vydavateľstvo bude mať aspoň plné ruky práce s ďalšími Barbarinými knihami, ktoré sú hodné vašej pozornosti, spoločnosti či vášho času.

Mortina nie je kniha, ktorá by mala veľký rozmer, nápadne vytŕčala spomedzi bežnej ponuky, alebo bola natoľko hrubá, až by ju bol problém prečítať na jeden šup. Mortina je ideálna. Pohodlne sa zmestí do rúk, je ľahká, pretože nemá viac ako 50 strán, a vhodná aj pre tie deti, ktoré nechcú čítať knihy, pretože je v nich veľa textu. Mortina predstavuje jednu z tých detských kníh, ktoré sa inšpirovali komiksovým médiom a čo-to si z neho vypožičali. Hoci sprievodný text nebude umiestnený v bublinách ani paneloch, zručne bude dopĺňať ilustrácie, ktoré vám zábavným spôsobom vyrozprávajú príhodu, o ktorej ste už určite aspoň raz počuli.

nakavusterezou
21.10.2018 4 z 5

Hezké čtení, které je tématické :) Smíchy jsem teda neumírala, ale i tak jsem moc ráda, že mám knihu v knihovně ♥