Morituri Te Salutant

Morituri Te Salutant

Sedmá kniha z Edice Pevnost. Svět po Kolapsu připomíná starověký Řím. Vládne mu vrstva patricijů (ve spojení s průmyslovou lobby), která ve svých rukou soustřeďuje prakticky všechny zdroje. Masy plebejců je potřeba držet na uzdě osvědčeným způsobem – pomocí chleba a her. Potravin je nedostatek, a tak zbývají především hry. Do arén vstupují novodobí gladiátoři, mezi nimiž je i černošský mladík Nick. Netuší však, že bude muset čelit mnohem horším protivníkům, než byli lvi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28096/morituri-te-salutant-28096.jpg 3.120
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Wolf Publishing

Malarkey

Zajímavě pojatý příběh o ne příliš pozitivní budoucnosti naší matičky Země. Při čtení jsem se občas nudil, ale když už šlo do nejhoršího, tak se stal zvrat v příběhu a mě stále dokázal udržel v očekávání v závěr, který mohl být trochu originálnější.

FreeDragon
22.11.2015

Na tuhle knížku jsem náhodou narazila v knihovně. Ze začátku se četla skvěle, rychle. Pak přišla druhá část knihy - pro mě naprosto zbytečná a nezajímavá. Na té jsem se docela dlouho sekla se čtením a už jsem se do přečtení musela i nutit. Nápad byl ale vcelku dobrý. Nelituji toho, že jsem si ji přečetla, ale nemyslím si, že bych ji chtěla číst znovu.

Lusa
03.05.2014

Příběh je čtivý a tak nějak vás to donutí dočíst do konce, i když v tom není určitá napínavost, která by vám nedovolila knihu odložit. Spíše taková oddechovka.

Pavel Obluk

Pavel Obluk